Pardubice – Třinec 1:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:4
HC Oceláři Třinec
Neděle 28.04.2024, 19:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • Finále
    83:51 David CIENCIALA - 1:2

83:51
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku! Třinečtí Oceláři rozhodují v prodloužení o svém pátém titulu v řadě! Po přechodu modré čáry si nabruslil před obránce DAVID CIENCIALA, který puk procpal spolu s Willem do brány – 1:2! Bez asistence
    Cienciala D., Daňo M., Adámek Mar., Hudáček L., Smith A.
    Zohorna T., Hájek L., Radil L., Mandát J., Čerešňák P.

82:21
    Jakmile jsem to ale dopsal, tak před Kacetlem dostal prostor Robert Kousal. Zakončovat musel bekhendem, ale byl už příliš blízko brankáři a nezvedl kotouč dostatečně vysoko!

73:20
    Dynamo si vytvořilo tlak v útočném pásmu. Celé to na sebe vzal Richard Pánik, který prudkou střelou mířil těsně nad, Kacetl jeho střelu nestihl přečíst a byl by bez šance zasáhnout!

66:34
    Největší dosavadní šance prodloužení! K Patriku Hrehorčákovi se odrazil kotouč, se kterým se natlačil k Willovi. Pardubický brankář ale na brankové čáře natáhl beton a zamezil této šanci.

56:36
    A možnost také pro Pardubice! Richard Nedomlel nepřečetl kličku Zohorny, nechal pod ním nohu a míří ven.

54:34
    První šance ale přišla pro Dynamo! Jan Mandát aktivním forčekingem získal puk, natlačil se před Kacetla, ten ale zasáhl betonem a pokryl i dorážku.

54:15
    Jedinečná příležitost pro Třinec. Dvořák si neporadil na modré čáře s pukem a poté jeho ztrátu a únik Hudáčka musel hasit faulem.

49:51
    Tomáš Zohorna nebezpečně posílal bekhendem puk na vzdálenější tyč, tu těsně minul!

42:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Jan Mandát – 2 min., hákování.
    39:53 Ondřej VÁLA - 1:1

39:53
    5/5
    Dynamo právě vstřelilo branku! Tak to je pořádně studená sprcha pro hosty, šedm vteřin před koncem druhé třetiny! Dynamo skvěle zapracovalo u mantinelu, odkud poslal nejspíš Mandát puk na modrou. Tam stále ONDŘEJ VÁLA, kterého plachtící střela zapadla pod horní tyč – 1:1! Asistence: Jan Mandát.
    Vála O., Mandát J., Musil A., Hájek L., Poulíček P.
    Dravecký V., Čacho V., Hrehorčák P., Smith A., Adámek Mar.

35:44
    Skrytá střela od modré čáry nadělala Kacetlovi větší problémy, než to nejprve vypadalo! Kotouč neměl zcela pod kontrolou, čehož si všiml Lukáš Radil, který se dral za dorážkou, ale neuspěl.

33:04
    Střela Richarda Pánika se po teči otřela o horní tyč!

32:00
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Vladimír Dravecký – 2 min., faul kolenem.

27:19
    Petr Šenkeřík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

27:11
    Velká šance Ocelářů na navýšení! Po zmatcích před Willem sebral puk Hudáček a jemným nahozením ho poslal před prázdnou bránu Davidu Ciencialovi, který promáchl.
    24:43 Petr VRÁNA - 0:1

24:43
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku! Teď už hosté přesilovou hru využívají a dostávají se do vedení! Tomáš Kundrátek si s pukem na hokejce sjel více do středu a poté ho nahodil před bránu, kde se ho naposledy dotkl PETR VRÁNA – 0:1! Asistence: Tomáš Kundrátek a David Cienciala.
    Vrána P., Kundrátek T., Cienciala D., Hudáček L., Kurovský D.
    Sedlák L., Pánik R., Čerešňák P., Musil D.

23:07
    Martin Kaut – 2 min., podrážení.

08:49
    Ondřej Vála – 2 min., sekání.

06:19
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Kurovský.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 40. Vála (Mandát) – 25. Vrána (Kundrátek, Cienciala), 84. Cienciala

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Mar. Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Polášek – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák – Voženílek, Helewka, M. Růžička (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Kurovský – Doktor.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr

Diváci: 10 194