Sledujte:
konec
Do finále trojskoku postoupilo hned třináct trojskokanů, protože Hugues Fabrice Zango a Melvin Raffin skočily shodně 16,83 metru. Do role velkého favorite se pasoval portugalský reprezentant Pedro Pichardo, jenž zapsal 17,71 metru a výrazně uletěl konkurenci. Dobře se ukázal také Číňan Ja-ming ču, i ten překonal kvalifikační limit prvním pokusem, byť těsněji.
konec
Pořadatelé nakonec dospěli k názoru, že pád Marcina Lewandowského byl zaviněný jiným závodníkem a rozhodli se polského běžce poslat do semifinále, přestože svůj rozběh dokončil jako poslední. A právě to, že dokončil, je velmi důležité, jinak by totiž kvalifikován být nemohl.
konec
Ohlasy Barbory Špotákové bezprostředně po kvalifikaci:

„Chybělo mi spojení, které člověk potřebuje, aby to střílelo. Nestřílelo mi to vůbec a s tím se prostě hrozně těžko něco dělá. Navíc v kvalifikaci, kde má člověk jen tři hody, se dá něco změnit jen těžko. Na tréninku to zvládnu, dám si nějaký hod, který mě probudí, ale tady je na vše málo času a vůbec to dnes nebyl můj den. Je to hrozné a špatné, ale v životě se dějí horší věci. Jsem zklamaná, ale asi je nám to tady zapovězené. Včera mě totiž potkal Libor Varhaník a říkal, že Jan Železný tady vypadl v kvalifikaci. To jsem den před kvaldou nechtěla slyšet. Takové věci se ale bohužel stávají, mrzí mě to hlavně kvůli lidem, co se o mě starají a věří. Ale ti zase vědí, že se to stává. Stalo se to i velkým hvězdám, které neprošly dále, i holkám, co letos hází dále než já. Věděla jsem už od rána, že to dnes nebude dobrý den. Ale člověk vždy doufá, že se to nějak zlomí.

Rozběh jsem posouvala, ale o tom to tolik nebylo. Chyběla spíše dynamika, neprospělo mi ani vedro. Potřebovala bych být jako pružina, ale cítila jsem se hodně flexibilně, jako žvýkačka. Teď bych si dala i nohu za krk. A to nebylo dobré. Nechci se ale vymlouvat.

Vůbec nelituji, že jsem si kariéru posunula o dva roky navíc. Byly to krásné roky, předvedli jsme s trenérem dobré výkony, letos pojedu ještě na světové finále do Curychu. Vyhrála jsem Diamantovou ligu, úplně tragické to není, pořád mě to baví. Chtěla jsem to dnes hodit hodně pro Janečka, protože to doma hodně prožívá a věřím, že to jednou uvidí na stadionu a hodím to před ním. Určitě si ráno přivstal, rád drží noční hlídky, například když ví, že má přijet maminka, a nebo že se někde něco děje. Asi to bude hasič (smích).

Tahle doba není tolik pro mě. Oproti tomu, co bylo v Londýně, je tohle otočka o 180 stupňů. Olympiáda by měla být oslava sportu, radost, celosvětové setkání s lidmi. To co je tady, je nějaký hybrid. Taková auta jsou dnes v módě, ale tady se mi to nehodí. Je to spíše divadelní verze olympiády. Jako když Tři sestry hráli doma v obýváků a přenášeli to lidem do jejich obýváků. Tohle je podobné. Děláte to, ale to, co to má přinášet, tedy že se lidé tlačí na sebe, fandí a prožívají společně emoce, to tady není. A přitom vždy to byl základ.

Říká se mezi sportovci, že pořád lepší, než nic, ale to říkali i ti muzikanti. Ale je tam za mě to ale.

Po posledním hodu mi nijak neběželo hlavou, že by tohle bylo naposledy. Nikdy jsem nekončila špatným hodem, na tréninku vždy házím do té doby, než hodím hezký hod. Takhle s hlavou dolů se loučit nechci. Mám určitě chuť pokračovat dále. Necítím, že by tohle měla být ta pověstná tečka, ty ať si dělají jiní lidé. Ne já. A jestli to byla poslední olympiáda, kdo ví. Byla ta gymnastka 46 let stará, mimochodem velmi sympatická. Všechno je možné. Když světová situace bude trochu jiná a bude nějaká šance na zlepšení, je možné, že ještě vydržím dále. Zatím dále určitě jedu. Ale takhle před prázdným stadionem a po špatném dni bych se nerada loučila. To by bylo smutné a já mám ráda happy endy. “
konec
Ohlas Barbory Malíkové, která se v Tokiu s ideální formou nepotkala:

„Určitě se na výkonu podepsal můj náročný program posledních týdnů. Měla jsem teď třetí vrchol. Nejprve jsem měla republiku, kde se to povedlo na sto procent, následovala Evropa, která byla také suprová. Po Evropě jsem si chtěla dát chvíli volno, nakonec do toho přišla týdenní rýmička, a tady se mi to moc nevydařilo. Nemůžu se ale vymlouvat, byla dlouhá sezóna a asi jsem to úplně nezvládla. Budu muset přitrénovat do další sezóny, abych zvládla takové závody, co nejsou na začátku roku.
Chtěla jsem na posledních 150 nebo 120 metrů zabrat, ale bohužel to nevyšlo, nebyly tam ty síly. Už asi pociťuji, že to byl poslední závod sezóny a tělo potřebuje odpočinek. Věděly jsme s Ladou, že pokud poběžíme to, co na Evropě, máme velkou šanci postoupit do semifinále. Jí se to povedlo, mně ne, tak snad na příští olympiádě.“
Vítěz: M. Mihambová (GER)
konec
To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
konec
Rozběhy na 200 metrů proběhly v poklidném duchu. Žádná senzace se nekonala, postoupili největší favorité, včetně Noaha Lylese. Do semifinále se bohužel nepodívá jak Jan Jirka, který byl diskvalifikován, tak Slovák Ján Volko, jenž stejný rozběh dokončil na nepostupovém pátém místě.
Vítěz: K. Warholm (NOR)
konec
To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
konec
To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Budu se na Vás těšit zase u dalších olympijských přenosů, na počtenou!
konec
O medaile se začne bojovat ve čtvrtek v 4:05 ráno českého času.
Vítěz: A. Duplantis (SWE)
konec
Konečné výsledky

1. Armand Duplantis (SWE) 6,02
2. Christopher Nilsen (USA) 5,97 (PB)
3. Thiago Braz (BRA) 5,87 (SB)
4. Emmanouil Karalis (GRE) 5,80 (=PB)
4. Kc Lightfoot (USA) 5,80
6. Piotr Lisek (POL) 5,80
7. Harry Coppel (GBR) 5,80 (SB)
8. Renaud Lavillenie (FRA) 5,70
9. Oleg Zernikel (GER) 5,70
10. Ersu Sasma (TUR) 5,70
11. Bo Kanda Litaa Baehre (GER) 5,70
11. Ernest John Obiena (PHI) 5,70
13. Menno Vloon (NED) 5,55
- Kurtis Marschall (AUS) NM
konec
Výsledky

1. Anita Wlodarczyková (POL) 78,48 bodů (SB)
2. Čeng Wang (CHN) 77,0 (SB)
3. Malwina Kopronová (POL) 75,49 (SB)
4. Alexandra Tavernierová (FRA) 74,41
5. Camryn Rogersová (CAN) 74,35
6. Bianca Florentina Ghelbergová (ROU) 74,18 (PB)
7. Joanna Fiodorowá (POL) 73,9 (SB)
8. Deanna Priceová (USA) 73,09
---
9. Julia Ratcliffeová (NZL) 72,69
10. Brooke Andersenová (USA) 72,16
11. Gwen Berryová (USA) 71,35
12. Sara Fantiniová (ITA) 69,10
konec
To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Budu se na Vás těšit zase u dalších olympijských přenosů, na počtenou!
Vítěz: A. Muová (USA)
konec
Já Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Vítěz: E. Thompsonová-Herahová (JAM)
konec
To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Budu se na Vás těšit zase u dalších olympijských přenosů, na počtenou!
bahis siteleri