Detroit – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | Colorado – Pittsburgh 3:4 (po pr.)

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Teddy Blueger po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté našel v mezikruží JAREDA MCCANNA, jehož přízemní střela prošla až za Francouze! Asistence: Teddy Blueger a John Marino.

61:28
    Obrovskou šanci teď měl Burakovsky, který ale tváří v tvář Murraymu nedokázal vystřelit!

59:51
    To jsou věci. Zach Aston-Reese ujížděl sám na Francouze, ale nedal!
    59:29 Matt CALVERT - 3:3

59:29
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avs půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnávají! Cale Makar vypálil od modré a jeho střelu nenápadně tečoval MATT CALVERT. Murray vůbec nic nemohl vidět. Asistence: Cale Makar a André Burakovsky.

58:59
    Francouz jede na střídačku, Avs to zkusí v šesti!

56:57
    Bryan Rust (PIT) vyhodil kotouč na tribunu a vykoledoval si za to dvouminutový trest.
    55:43 Jevgenij MALKIN - 2:3

55:43
    Nyní ale domácí defenzíva na JEVGENIJE MALKINA zapomněla, ruský centr si na pravém kruhu zpracoval pobídku od Kahuna a skrytou střelou pod vyrážečku překonal Francouze. Pittsburgh poprvé vede! Asistence: Dominik Kahun.

45:03
    Avalanche si zahrají přesilovku, Patric Hörnqvist (PIT) dostal dvouminutový trest za držení.

43:21
    Brandon Tanev se zjevil sám před Pavlem Francouzem, na brankáře Colorada ale nevyzrál!
    41:14 Bryan RUST - 2:2

41:14
    Hosté ve třetí třetině rychle vyrovnávají! Obrana Avalanche úplně zapomněla na BRYANA RUSTA, který vystřelil z mezikruží a jeho rána propadla Francouzovi mezi betony. Asistence: Jevgenij Malkin a Dominik Kahun.
    38:20 Gabriel LANDESKOG - 2:1

38:20
    Snadnější gól GABRIEL LANDESKOG dlouho nevstřelil! Domácí kapitán nahodil puk na Murrayho ještě ze středního pásma a brankáři Pittsburghu kotouč nečekaně prošel mezi betony! Asistence: Samuel Girard.
    33:29 Teddy BLUEGER - 1:1

33:29
    Hosté sice přesilovku nevyužili, jejich tlak ale pokračoval a nakonec vyústil ve střílený pas Kahuna na TEDDYHO BLUEGERA, který z levého kruhu dokázal usměrnit kotouč za Francouzova záda. Asistence: Dominik Kahun a John Marino.

31:23
    Penguins si zahrají další přesilovku, Erik Johnson (COL) vyfasoval dvě minuty za podrážení.

26:06
    Ian Cole (COL) si po komerční přestávce odsedí dvouminutový trest za vysokou hůl.

25:01
    Zach Aston-Reese se zjevil sám před Francouzem, ale nevyzrál na něj!

16:34
    Malkin po závaru před Francouzem zametl puk do branky, rozhodčí ale rozpažují – Rust nedovoleně bránil brankáři!
    14:38 Nathan MACKINNON - 1:0

14:38
    Domácí přesilovku rychle využívají a jdou do vedení! J. T. Compher a Gabriel Landeskog vybojovali puk u zadního mantinelu a druhý jmenovaný ho poté posunul na modrou čáru k Girardovi, který našel na levém kruhu napřaženého NATHANA MACKINNONA a ten chladnokrevně propálil Murrayho! Asistence: Samuel Girard a Gabriel Landeskog.

14:09
    Jevgenij Malkin (PIT) vyfasoval dvouminutový trest za sekání Landeskoga.

07:40
    Ihned po buly vypálil Ian Cole, jehož projektil od modré se zastavil o tyč!

07:21
    Mikko Rantanen poslepu našel na levém kruhu Landeskoga, který ale Murrayho nepřekonal a následná dorážka Nathana MacKinnona byla zblokována!

03:50
    Nathan MacKinnon udělal dva rychlé kroky, díky čemuž se dostal přes obránce Pittsburghu, z dobré pozice ale následně na Murrayho nevyzrál!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 15. MacKinnon (Girard, Landeskog), 39. Landeskog (Girard), 60. Calvert (Makar, Burakovsky) – 34. Blueger (Kahun, Marino), 42. Rust (Malkin, Kahun), 56. Malkin (Kahun), 64. McCann (Blueger, Marino)

Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Nieto, Bellemare, Calvert – Kameněv, Jost, Compher.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Kahun, Malkin, Rust – Simon, McCann, Hörnqvist – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Agozzino, Lafferty.

Rozhodčí: Syvret, Dwyer – Alphonso, Berg