Toronto – Calgary 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Los Angeles 4:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:4 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Ottawa – Vegas 2:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:4 (kon.)
Minnesota – Tampa 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – San Jose 4:0 (kon.)
Vancouver – Arizona 3:1 (kon.)
New York Islanders
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
New York Rangers
Pátek 17.01.2020, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes je na programu New Yorkské derby mezi Islanders a Rangers. Utkání startuje krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!

Československá stopa v utkání

Libor Hájek (Rangers) 28 zápasů, 0+5
    Filip Chytil (Rangers) 36 zápasů, 11+6.

NEW YORK RANGERS

Jezdci se prozatím nacházejí na dvanácté příčce Východní konference. Se ziskem 48 bodů ve 45 zápasech ztrácejí na osmou Philadelphii už 8 bodů. Tým kouče Davida Quinna sice zvítězil ve třech z posledních čtyř zápasů, avšak stále se nemůže dostat na stabilnější vítěznou vlnu. Rangers se v uplynulých zápasech dařilo převážně na domácím ledě. Zdolali totiž Colorado, New Jersey a také svého dnešního soupeře. Oba týmy se utkaly před třemi dny. Rangers dokázali deklasovat Islanders výsledkem 6:2. Vynikající formu má v posledních týdnech hlavně Artěmij Panarin, jenž se už prokousal na čtvrté místo produktivity celé soutěže.

Kanadské bodování:

1. Artěmij Panarin, 45 zápasů, 26+41 (67)
    2. Ryan Strome, 45 zápasů, 12+30 (42)
    3. Anthony DeAngelo, 45 zápasů, 11+25 (36)
    4. Mika Zibanejad, 32 zápasů, 17+18 (35)
    5. Chris Kreider, 45 zápasů, 15+15 (30).

NEW YORK ISLANDERS

Ostrované stále patří mezi nejlepší celky Východní konference. Doposud ve 45 zápasech získali 60 bodů a pobývají na čtvrté příčce své konference. Tým Barryho Trotze z posledních pěti zápasů jen jednou nebodoval, nestačil pouze výsledkem 2:6 na svého dnešního soka. V předešlém domácím zápase si ale Islanders jednoznačně zlepšili chuť, neboť porazili poslední Detroit vysoko 8:2.

1. Mathew Barzal, 45 zápasů, 17+22 (39)
    2. Brock Nelson, 45 zápasů, 18+17 (35)
    3. Anders Lee, 45 zápasů, 14+13 (27)
    4. Anthony Beauvillier, 45 zápasů, 11+14 (25)
    5. Josh Bailey, 45 zápasů, 9+16 (25).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Boychuk (A), Dobson – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Kühnhackl, Jo. Bailey (A), Johnston – Komarov, Cizikas, M. Martin.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, R. Lindgren, Fox – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Br. Smith, McKegg, Haley.

Rozhodčí: Rank, St. Pierre – Kovachik, Gibbs.

00:01

00:16
    Úvodní buly zvládli hosté. Do útočného pásma se ale nedostali. Nyní už útočí domácí.

00:46
    Trouba získal kotouč na svou hůl. Měl dostatek času na rozehrávku, ovšem puk poslal pouze na icing.

01:15
    Úvod je z obou stran opatrný. Zatím stále čekáme na úvodní střelecký pokus.

01:42
    Georgijev se musel po nepřesné rozehrávce rychle vracet mezi tři tyče. Islanders ale vystřelit nedokázali.

02:11
    Elitní formace domácích se usadila v útočné třetině. Eberle po mantinelu uvolnil Mayfielda, jehož pokus skončil na prvním bránícím hráči.

02:52
    Boychukova dělovka od modré čáry jen o pár centimetrů minula pravou tyč hostující svatyně. Islanders se už dostali do tempa, Rangers se zatím pouze brání.

03:09
    Další vyhození hostů pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Georgijevem.

03:47
    Před bránou Rangers se vytvořil neuvěřitelný závar. Cizikas nejprve zachytil špatnou přihrávku Zibanejada a poté tlačil puk do brankoviště. Prosadit se nedokázal ani Beauvillier. Georgijev fantastickým způsobem udržel kotouč před brankovou čárou.

04:27
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podrážení).

04:33
    Domácí vyhráli buly a rázem se ihned osvobodili.

05:10
    Hosté sehráli přesilovku velmi dobře. Strome pálil z vrcholu pravého kruhu do betonu Varlamova, odkud se touš odrazil těsně za tyč. Panarinovi se následně nepovedlo odrazit puk do brány od domácího brankáře.

06:02
    Hosté už vystřídali, ale i nadále drží puk v útočném pásmu.

06:22
    Kakkův pokus zastavil Leddy. Islanders poté dostali touš do střední třetině.

06:27

07:22
    První formace Islanders předvedla znovu velké věci. Barzal si v rychlosti vyměnil puk s Eberlem, jenž se dostal z mezikruží k zakončení. Hosté měli štěstí, že domácímu hráči s číslem 7 v rozhodující fázi ujel puk.

08:12
    Ryan Strome musel žehlit nepřesnou rozehrávku svého spoluhráče. Musel totiž včas odehrát odražený puk těsně před svým brankovištěm.

08:49
    Opět si hosté zahrávali s ohněm. Trouba vyjel zpoza brány do nepříliš dobré pozice, ve které mu kotouč vypíchl Komarov. Georgijev ale na poslední chvíli stačil zakročit.

09:15
    Brett Howden se po parádní přihrávce Kakka zjevil sám před bránou. Snažil se zakončit bekhendem, ovšem Varlamov levým betonem zastavil nebezpečí.

09:58
    Na druhé straně se zaskvěl Alexandar Georgijev. Počkal si na střelu z hole Jordana Eberleho, která mířila do zadní šibenice. Brankář Jezdců zasáhl lapačkou.

10:33
    Brock Nelson si neobhodil protihráče. Hosté bez větších komplikací dostali kotouč do střední třetiny.

10:58
    Georgijev při svém zákroku pouze posunul puk do strany. Nejrychleji u něj byl Komarov, který se snažil přihrát před bránu. Sražená nahrávka se velmi nepříjemně odrazila, ale nakonec skončila vedle bližší tyče.

11:33
    Stromeova přihrávka našla hůl soupeře. K brejku po pravém křídle se tak na opačné straně mohl vydat Ryan Pulock. Zadák Islanders ale trefil hruď hostujícího gólmana.

12:12
    Boychukovo nahození vyrazil Georgijev před sebe. Na brankovišti se snažil dorážet Anders Lee, ale kotouč přes levý beton nedostal.

13:13
    Poslední desítky sekund se odehrály ve střední třetině. Sledovali jsme lehce slabší pasáž oproti dosavadnímu velmi aktraktivnímu průběhu.

13:30
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., sekání).

13:46
    Brassard nabízel puk před bránu. Georgijev ale dokázal zareagovat na jemnou teč.

14:16
    Opět byl Nelson aktivní před bránou. Tentokrát však pobídku Brassarda sklepnout nedokázal.

14:22
    Po vyhraném vhazování dokázal Brady Skjei odpálit puk přes všechny čáry.

14:53
    V oslabení se vydali hosté do brejku dva na jednoho. Finální přihrávka na Brendana Smithe ale přesná nebyla.

15:30

15:38
    Georgijev přikryl touš pod svou lapačkou. Čeká nás poslední komerční pauza v rámci první třetiny.

15:50
    Casey Cizikas dokázal těsně před Georgijevem trefit nahozený puk z hole Pulocka. Náhlá změna směru nadělala ruskému brankáři problémy, avšak také tentokrát Rangers neinkasovali.

16:21
    Domácí se i nadále drží v útočné třetině. Aktivita celku v modrých dresech je zřejmá.

17:02
    Panarinova prudká přihrávka byla zastavena. Obrana Islanders dnes působí velmi jistým dojmem.

17:55
    Nahození domácích skončilo na zadním mantinelu. Hosté budou mít dostatek prostoru k rozehrávce.

18:34
    Protiútok 3 na 2 v podání Ostrovanů byl zakončen střelou. Eberle měl rychlost, tak stačil objet bránu. Poté vybídl Leeho, jehož pokus vyrazil hostující brankář.

19:09
    Islanders právě vstřelili branku!
    První branka dnešního derby padá v poslední minutě první třetiny! Tom Kühnhackl byl důrazný za bránou a dokázal vybojovat kotouč. Poté přihrál před bránu, kde Johnston stačil postrčit puk na JOSHE BAILEYHO v ideální pozici. Útočník Islanders si už se zakončením věděl rady. 1:0. Asistence: Ross Johnston a Tom Kühnhackl.
    19:09 Josh BAILEY - 1:0

20:00

Střely na bránu: 21 – 6.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První část hry jednoznačně patřila Islanders. Domácí byli jasně lepší a nakonec se zaslouženě ujali ve 20. minutě vedení. Trefil se Josh Bailey. Uvidíme, jestlipak se hostující tým ve druhé třetině zvedne.

20:01

20:22
    Opět se hostům hned v úvodu třetiny nepovedla rozehrávka. Pískal se icing a vhazovat se bude před Georgijevem.

20:34
    Na druhé straně skončil puk v ochranné síti.

21:00
    Martin až příliš nabral kotouč na bekhend. Poslal jej na střídačku domácího celku.

21:30
    Hosté se znovu trápili s rozehrávkou, přesto se ale dostali vpřed, jenže Kreiderův pokus z levého křídla nebyl pro Varlamova těžký.

22:02
    Semjon Varlamov musel v krátkém sledu opět zasahovat. Tentokrát hru raději přerušil.

22:32
    DeAngelo poslal puk na Kakka, který pálil od modré čáry. Bránu o pár čísel minul.

23:08
    Skjei se s kotoučem dostal do útočné třetiny až příliš pozdě. Ofsajd.

23:27
    Pavel Bučněvič si šikovně vybruslil zpoza brány až před ní. Zkoušel zamést puk k zadní tyči, jenže brankový prostor trefit nedokázal.

24:20
    Cizikasův pokus zápěstím přesný nebyl. Georgijev zasahovat nemusel.

25:05
    Anders Lee si všiml na opačné straně volného Eberleho, který se ještě snažil vybídnout Barzala před prázdnou bránou. Kotouč však elitnímu hráči domácího celku přeskočil čepel.

26:04
    O puk se nyní bojuje za bránou Rangers. Ostrý souboj svádí Ross Johnston.

26:42
    Islanders se snažili dostat do útočné třetiny, ale hned dvakrát byl jejich postup vpřed přečten.

27:13
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Devon Toews – 2 min., držení).

27:31
    Kreider zakončoval z nepříliš komfortní pozice z předbrankové zóny. Bránu netrefil.

28:11
    Nick Leddy splnil své defenzivní úkoly na jedničku. Zibanejada ke střele nepustil.

28:50
    Z prvního doteku pálil z pravého kruhu Kaapo Kakko. Finský mladík ale našel pouze lapačku Semjona Varlamova.

29:13

29:28
    Barzal se snažil překonat Foxe a poté vystřelit. K ráně se ale domácí třináctka nedostala.

30:08
    Varlamov zlikvidoval další nepříjemnou střelu, tentokrát z levého kruhu. Po druhé komerční pauze v této třetině se bude vhazovat u brány Islanders.

30:18
    Beauvillierovo nahození se odrazilo před bránu. Alexandar Georgijev raději přikryl kotouč pod svou lapačku.

30:48
    Jacob Trouba nebezpečně nahazoval před bránu. K dorážce se mohl dostat Brady Skjei, jenže na poslední možný okamžik byl zastaven bekem domácích.

31:39
    Rangers předvedli velice povedené střídání. Aktivita hokejistů v bílých dresech ale gólem prozatím neskončila.

32:33
    Strome vybídl DeAngela na vrcholu pravého kruhu. Zadák poté posouval touš na Fasta, který těsně před Varlamovem tečoval. Ruský brankář ale na poslední chvíli stačil zasáhnout.

32:33
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., sekání).

32:46
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté využívají přesilovku pár sekund po jejím začátku. Z nepřehledné situace to dlouho vypadalo, že branka nepadla a zhruba minutu se hrálo dále. Až při přerušení se rozhodčí šli podívat na video. Milimetry rozhodly, že se o gól jednalo. Autorem této kuriózní branky je MIKA ZIBANEJAD. 1:1. Bez asistence.
    32:46 Mika ZIBANEJAD - 1:1

33:22
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Adam Fox – 2 min., podrážení).

33:50
    Josh Bailey vypálil z kruhu pouze do připraveného brankáře hostujícího týmu.

34:21
    Islanders se zatím v této početní výhodě nedokázali pořádně usadit v pásmu soupeře.

35:22
    S koncem přesilovky Islanders byla k vidění obrovská příležitost domácího týmu. Islanders mohli opět odskočit do náskoku. Barzal se ale z těsné blízkosti neprosadil.

35:29
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Lindgren – 2 min., krosček).

35:49
    Hosté začali své další oslabení velice dobře. Posunují si totiž kotouč z hole na hůl v obranném pásmu.

36:36
    Vyhození hostů doputovalo až k Varlamovovi. Brankář Islanders teď svému celku pomůže s rozehrávkou.

37:25
    Beauvillierova rána zápěstím až k brankáři Rangers nedoputovala. Přesilovka Islanders pomalu směřuje do svého konce.

37:29

38:01
    Domácí pokračovali v tlaku. Více než střelu na bránu z toho však vytěžit nedokázali.

38:44
    Odražený puk se dostal ke Komarovovi, jenž se svou střelou neváhal. Z mezikruží napálil spojnici. Hosté měli obrovské štěstí.

39:32
    Domácí se snaží opět dostat před bránu soupeře. Rangers se ale dobře brání.

39:40
    Ještě jeden icing. Dvacet sekund před koncem druhé třetiny se bude vhazovat před Georgijevem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Střely na bránu: 27 – 19.

Druhá třetina byla mnohem vyrovnanější. Hosté využili jednu z přesilových her a dokázali srovnat skóre. Rangers ve druhé dvacetiminutovce rozhodně předvedli lepší výkon a před třetí třetinou je tento zápas stále otevřený.

40:01

40:24
    Kreider uvolnil na modré čáře Troubu, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel. Varlamov zatím zasahovat nemusel.

41:01
    Hra se vzápětí rychle přenesla na druhou stranu. Ani domácí se však ke střeleckému pokusu nedostali.

41:31
    Boychuk stačil srazit ránu z mezikruží. Třetí třetina započala ve vysokém tempu z obou stran.

42:07
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Anthony DeAngelo – 2 min., nedovolené bránění).

42:36
    Hosté se zatím výtečně brání. Zibanejad splnil své úkoly v předbrankovém prostoru skvěle. Poté se kotouč dostal do střední třetiny.

43:12
    Domácí zatlačili! Po závaru před bránou se kotouč odrazil k volnému Beauvillierovi, jenž poloodkrytou bránu přestřelil.

43:53
    Jordan Eberle si povyjel zpoza brány a v těsné blízkosti orazítkoval břevno.

44:07

44:16
    Až neuvěřitelné momenty před hostující bránou gólem neskončily. Vzápětí se potvrdilo přísloví nedáš, dostaneš. ANTHONY DEANGELO totiž vyjel z trestné lavice a zpracoval si puk. Následně si nabruslil na levý kruh, odkud vypálil. Parádním pokusem vymetl bližší šibenici Varlamovovy svatyně. 1:2. Bez asistence.
    44:16 Anthony DEANGELO - 1:2

45:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:02
    Islanders se počátečnímu tlaku svého soupeře ubránili. Oba celky v tuto chvíli střídají.

46:26
    Trouba se natlačil před bránu. Přesnou ránu ale nevyslal.

46:58
    Trouba opět pálil z první. Trefil však před sebou stojícího Cizikase.

47:24

47:46
    Fast se snažil ihned z otočky vypálit. Na poslední možnou chvíli byl však domácím zadákem vyrušen.

48:32
    Panarin nabízel puk před bránu. Varlamov jej pouze vyrazil před sebe na hůl Ryana Stromea. Útočník Jezdců ale z dorážky orazítkoval pouze vyrážečku ruského brankáře.

49:26
    Georgijev vytáhl neuvěřitelný zákrok. Nejprve vychytal v dobré pozici Barzala, ale celá situace ještě pokračovala. Do naprosto ideálního postavení na levém kruhu se dostal Jordan Eberle, ovšem pohotová vyrážečka brankáře Rangers zabránila téměř jistému druhému gólu v jeho síti.

50:38
    Domácí pokračovali v aktivitě. Tentokrát však obrana hostů zafungovala mnohem lépe.

51:05
    Panarinův průnik po levém křídle byl dobře přečten. Varlamov si s kotoučem bez větších potíží poradil.

51:33
    Mayfield vystihl rozehrávku po mantinelu. Hosté se ale na malý okamžik stačili usadit v pásmu soupeře.

52:14
    Georgijev předvedl další jistý zákrok. Zasáhl proti střele zápěstím v podání Noah Dobsona.

52:29
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Artěmij Panarin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

52:40
    Znovu je vyrovnáno! ANTHONY BEAUVILLIER si už ve středním pásmu nahodil puk do útočné třetiny a následně se rychle za kotoučem vydal. Stačil přebruslit Skjeie a v těsné blízkosti dokázal propasírovat puk mezi betony Georgijeva. 2:2. Asistence: Ryan Pulock a Brock Nelson.
    52:40 Anthony BEAUVILLIER - 2:2

53:36
    Další akce Islanders skončila ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:51
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

Oddechový čas pro domácí.

54:08
    Pulockovu dělovku od modré čáry dokázal hostující brankář vyrazit pravým betonem do bezpečí.

54:29
    Domácí hrají v plném počtu. Pokračuje přesilovka Ostrovanů, tentokrát už 5 na 4.

55:00
    Strome se dostal k volnému kotouči. Poté jej přes všechny čáry dostal až k Varlamovovi.

55:40
    Alexandar Georgijev opět jistě zasáhl. Pokus od modré čáry v podání Nicka Leddyho kryl na svou hruď.

55:51

56:25
    Zibanejad vjel do útočného pásma ve velké rychlosti, ovšem Howdena přesnou přihrávkou nevybídl.

56:56
    Komarovovi se nepovedl přechod přes útočnou třetinu. Hra je přerušena a tři minuty před koncem třetí třetiny nás čeká komerční přestávka.

57:24
    Čtvrtá lajna domácích je dnes hodně vidět. Cizikas nyní drží puk u mantinelu a čeká na nabídku svých spoluhráčů.

58:02
    Mayfield se rozjel po pravém křídle. Snažil se vybídnout v lepší pozici najíždějícího Brassarda, ovšem přihrávku srazil do bezpečnějších míst Jacob Trouba.

58:41
    Islanders jsou v posledních minutách lepší. Nyní se však provinili zakázaným uvolnění. Vhazovat se bude před Varlamovem.

59:06
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., krosček).

59:35
    Hosté využívají přesilovku a 25 sekund před koncem základní hrací doby zřejmě rozhodují o své dnešní výhře. Velmi přísný trest Brassarda potrestal gólem CHRIS KREIDER. Panarin uvolnil mezi kruhy Zibanejada, jehož pokus dorazil do brány domácích právě Kreider. 2:3. Asistence: Mika Zibanejad a Artěmij Panarin.

Vhazování: 60%-40%.

Filip Chytil (Rangers) 0+0, +/-: 0, 1 střela, čas ve hře: 15:45.

Hvězdy zápasu:

1. Chris Kreider (Rangers) 1+0
    2. Alexandar Georgijev (Rangers) 38 zásahů, 2 inkasované branky
    3. Anthony Beauvillier (Islanders) 1+0.

Skončilo nám utkání mezi Islanders a Rangers. V derby se znovu radovali Jezdci, jelikož zvítězili 3:2. Rozhodující trefa padla z přesilovky 25 sekund před koncem základní hrací doby. Ostrované tak celkem smolně přišli minimálně o jeden bod. V celkovém součtu tohoto utkání byli domácí o chlup lepší, takže dnes se z jejich podání dá mluvit o zklamání. Pro Rangers to jsou velmi důležité dva body, díky kterým se tým kouče Quinna posune o krok blíže k pozicím, které by zaručovaly play off.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (04:04:31)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. Jo. Bailey (Johnston, Kühnhackl), 53. Beauvillier (Pulock, B. Nelson) – 33. Zibanejad, 45. DeAngelo, 60. Kreider (Zibanejad, Panarin)

Rozhodčí: Rank, St. Pierre – Kovachik, Gibbs

Diváci: 13 917