Třinec – Liberec 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 5:2 (kon.) | Litvínov – Olomouc 1:3 (kon.)
Sparta – Pardubice 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Zlín 4:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Kladno 5:2 (kon.)
konec
Mountfield HK
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
PSG Berani Zlín
Neděle 19.01.2020, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 38. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  59:45 Radek SMOLEŇÁK - 4:2
   
  59:45
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradecký kapitán po neuznané brance přece jen skóruje! RADEK SMOLEŇÁK vystihl na modré čáře úmysl soupeře, vypíchl puk a v úniku doslova dovezl kotouč do prázdné branky. Je rozhodnuto a první kanadský bod v novém působišti si připsal i Oscar Eklund. Asistence: Matěj Chalupa, Oskar Eklund.
   
  59:06
  Děje se tak až teď, Zlín to zkouší v šesti.
   
  54:25
  Zčistajasna se dostal k pokusu z otočky Okál a Mazanec se jen ohlédl, posléze po Šlahařově švihovce dokonce zvonila tyčka!
   
  49:40
  Kubiš velmi neobratně nabral puk na čepel a poslal ho bez odrazu od skla mimo hřiště. Další přesilovka pro Hradec.
   
  47:25
  Další početní výhoda pro Hradec, tentokrát pyká Okál za podrážení.
   
  47:11
  Nádherná akce a rychlý protiútok Jergla s Dragounem. První jmenovaný puk zavezl do pásma, druhý mu obratem vrátil pas a tentokrát se Libor Kašík musel vyznamenat. Puk sice nezachytil, ale obrana Zlína odražený kotouč zametla do bezpečí.
   
  43:07
  Branka neplatí! Verdikt rozhodčích zní takto: nedovolené bránění brankáři.
   
  43:07
  Hradec se radoval z přesilovkového gólu, ale zlínská střídačka si vzala Coach Challenge a zkoumá se záznam hry.
   
  42:43
  Teprve druhý dvouminutový trest zápasu si odpyká Jakub Ferenc, který je odeslán na lavičku hanby za vysokou hůl.
  35:43 Radim ŠALDA - 3:2
   
  35:43
  Hradec právě vstřelil branku!
  A tento pobyt v útočném pásmu nakonec končí brankou a Hradec se poprvé ujímá vedení. Ukázkovou bombou, která málem protrhla síť se prezentoval RADIM ŠALDA, který si připisuje druhou kariérní branku v extralize a znovu je to proti Zlínu. Asistence: Filip Pavlík
   
  34:05
  Po Freibergsově pumelici se kotouč už šoural za brankovou čáru, na poslední chvíli ale zasáhla hradecká defenzíva a Čáp odpálil puk na zakázané uvolnění.
   
  30:44
  Kašík podrazil Pavlíka nohou a pravice obou hlavních arbitrů okamžitě vystřelily nahoru. Trest za nedovolené bránění odpyká Ondráček.
   
  30:27
  Obrovská příležitost pro Radovana Pavlíka, který se dostal do samostatného úniku. Rychlou střelou mezi nohy ale Kašíka nepřekvapil, zlínský gólman ho pak ale nepochopitelně podrazil a bude se poprvé vylučovat.
   
  29:47
  Hradec s vypětím všech sil opustil pásmo a Cingel se okamžitě vrhl do útoku. Udělal si obránce a rychlou kličkou mířil mezi betony.
  27:23 Radovan PAVLÍK - 2:2
   
  27:23
  Hradec právě vstřelil branku!
  Gólová smršť pokračuje! Volný puk si ve středním pásmu sebral RADOVAN PAVLÍK, po rychlé otočce zamířil vstříc Kašíkovi a parádní trefou zápěstím přes obránce překonal zlínského gólmana na bližší tyči. Asistence: Mislav Rosandić
  25:04 Pavel SEDLÁČEK - 1:2
   
  25:04
  Zlín právě vstřelil branku!
  Chvilkový výpadek domácí defenzívy využívají Ševci a jdou znovu do vedení. Hosté vyšachovali obranu Hradce kombinací na jeden dotek a na jejím konci byl PAVEL SEDLÁČEK, který využil rychlé Kubišovo přiklepnutí a neměl problémy puk zamést do poloodkryté klece. Asistence: Pavel Kubiš, Tomáš Žižka.
  23:27 Aleš JERGL - 1:1
   
  23:27
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec ze druhé šance po sobě srovnává krok! Podobně jako Honejsek předvedl krásnou individuální akci a rychlý blafák mezi betony ALEŠ JERGL. Lví podíl má ale na brance Michal Dragoun, který zachytil rozehrávku Zlína a Jerglovi puk naservíroval jako na podnose. Asistence: Michal Dragoun, Patrik Miškář
   
  22:40
  Znovu v akci Lukáš Žejdl, který předvedl největší šanci Hradce v zápase. Nabruslil si v přečíslení před Kašíka a svou dlouhou holí usměrňoval Perretovu nabídku na zadní tyč, Kašík se ale na brankové čáře roztáhl a zastavil puk betonem.
   
  21:00
  Střeleckou zdrženlivost prolomil Ralfs Freibergs, který si sjel až před hradeckého gólmana a nikým nekrytý zakončil do jeho náruče.
   
  17:21
  Další tutovka hostí, kteří jsou zatím v ofenzívě mnohem nebezpečnější a o poznání živější. Žižka podpořil útočnou akci a sjel si až před Mazance, odkud usměrňoval Okálovo nahození. To Mazancovi prošlo výstrojí, ale puk odklouzal mimo tři tyče.
   
  15:40
  Obrovská šance hostí nekončí brankou a při Mazancovi stáli všichni svatí. V rychlosti projela do pásma dvojka Herman-Fořt a hradecký brankář odklouzal při prvním zásahu mimo brankoviště. Před Fořtem se otevřela možnost zakončovat do prázdné branky, ten ale trestuhodně selhal.
   
  15:11
  Honejsek po nepřesvědčivé rozehře od Mazance zachytil puk za brankou, vybruslil s ním do rohu a nabil do mezikruží Šlahařovi. Mazanec se stihl zformovat včas a navíc nedopustil dorážku, na kterou čekal Okál.
  10:54 Antonín HONEJSEK - 0:1
   
  10:54
  Zlín právě vstřelil branku!
  A Zlín díky této lehkovážné ztrátě slaví první branku! Prosazuje se bývalý hráč Hradce Králové ANTONÍN HONEJSEK, který využil zaváhání domácí defenzívy, projel až k Mazancovi a zakončil perfektně pod horní tyč. Asistence: Jakub Šlahař, Zdeněk Okál
   
  07:48
  Hradec zvýšil aktivitu a bruslivá dvojka Klíma-Radovan Pavlík hodně zaměstnala Libora Kašíka. Klíma zadovkou našel Pavlíkovu hůl, Kašík prostor na bližší tyči utěsnil včas.
   
  07:08
  Šalda se při dalším pobytu v útočném pásmu dostal do nejnebezpečnějšího území na ledě, ze slotu ale pálil zápěstím jen do náruče připraveného brankáře Zlína.

  Adam Kodet

  Branky a nahrávky: 24. Jergl (Dragoun, Miškář), 28. R. Pavlík (Rosandić), 36. Šalda (F. Pavlík), 60. Smoleňák (M. Chalupa, Eklund) – 11. Honejsek (Šlahař, Okál), 26. P. Sedláček (Kubiš, Žižka)


  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Cibulskis, Čáp, Šalda, F. Pavlík (A), Rosandić – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – R. Pavlík, Lev, Klíma – Perret, Koukal, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl.
  PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Řezníček, Hamrlík – Herman, Fořt, Claireaux – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček.

  Rozhodčí: Bejček, Jeřábek – Komárek, Rampír