Vítkovice – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:6 (kon.) | Kladno – Pardubice 2:5 (kon.)
Olomouc – Liberec 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 4:5 (0:3 po s.n.)
konec
DVTK Jegesmedvék
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
MAC Budapešť
sk Pátek 21.02.2020, 18:00Tipsport Liga (SR) • 52. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Dlho sa v poslednej dvadsaťminútovke zdalo, že budeme pokračovať v hre po naplnení riadneho hracieho času. Záverečných 20 sekúnd však jednoznačne patrilo Budapešti. Tomáš Klempa dvomi gólmi rozhodol o zisku troch bodov pre svoj tím a je jednoznačne dnešným hrdinom. (20:22:48)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:56
  Hlavní rozhodcovia začali diskusie spolu s čiarovými a nebolo vôbec jasné, o čo sa jedná.
   
  59:56
  Budapešť dáva gól!
  A toto je už naozaj posledná bodka tohto stretnutia. Miškovec vyrazila po buly do útoku a odvolala brankára. Puku sa však ujali hostia, zo stredného pásma vystrelil priamo na bránku TOMÁŠ KLEMPA.
  Asistoval mu Charles Stretch.
   
  59:40
  Budapešť dáva gól!
  Tak toto je naozaj výborné pre hosťujúcu Budapešť, ktorá strieľa zrejme rozhodujúci gól. Stretch vybojoval puk v rohu klziska, posunul ho TOMÁŠOVI KLEMPOVI, ktorý prekorčuľoval pred bránku. Vystrelil a následne si Klempa aj svoju strelu bekhendom dorazil.
  Asistencia: Charles Stretch.
   
  59:23
  Budapešť bola s pukom v pásme. O strelu z modrej sa pokúšal Garát, namieril to na zadný mantinel.
   
  58:38
  Ostáva už iba minúta a niekoľko sekúnd. V maďarskom derby zrejme budeme svedkami predĺženia.
   
  58:19
  Orban prenikol dopredu po pravom krídle a snažil sa hľadať prihrávkou Bodóa. Ten však bol obsadený, a tak Rajna zasahovať nemusel.
   
  56:57
  Do dobrej streleckej pozície sa dostali hráč Miškovca. Z ľavého kruhu to skúšal strelou Harrison, následne sa chcel k dorážke dostať Ritó, no mieril nepresne.
   
  55:52
  Od modrej čiary sa k strele dostal Balázs Láda. Jeho strelecký pokus smeroval priamo na brankára Bernarda.
   
  55:16
  Po pravom krídle dopredu prenikol Galanisz, ktorý strieľal z kruhu. Jeho strelecký pokus letel do brankára Bernarda. Gólman MAC bol pripravený a nedovolil dorážať.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 1 385 divákov.
   
  53:44
  Po ľavom krídle podporil ofenzívu Davis Vandane. S pukom prekorčuľoval k ľavému kruhu a odtiaľ sa snažil strieľať. Strela bola zblokovaná mimo bránky.
   
  53:01
  Aj toto oslabenie dokázali hráči MAC zvládnuť bez inkasovaného gólu. Na ľad už naskočil vylúčený Pozsgai a pokračujeme za rovnovážneho a aj stále vyrovnaného stavu.
   
  52:28
  Z ľavého kruhu to chcel skúšať David Rodman. Svoje zakončenie však nasmeroval na zadný mantinel.
   
  52:09
  Srdnato bojoval o puk domáci hráč Vandane v rohu klziska. Budapešť dokázala vo vlastnom pásme nazbierať aspoň zopár cenných sekúnd.
   
  51:27
  Domáci hokejisti rozbehli svoju presilovku a spoza pravého kruhu pálil Beach. Bernard dokázal vyraziť, s pukom pokračujú domáci opäť.
   
  50:55
  V týchto chvíľach je hra prerušená. Na dve minúty za držanie si odchádza sadnúť Tamás Pozsgai.
   
  50:34
  Rozhodcovia už avizujú trest na strane hostí. Miškovčania sa však snažia rozbiehať svoju hru v šestici, začínajú spoza vlastnej bránky.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 40. Beach (Vandane, Rodman) – 11. Szigeti (Orban, Macaulay), 60. Klempa (Stretch), 60. Klempa (Stretch)


  DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) – Göz, Vandane, Ross, D. Kiss, Láda, Harrison – Rodman, Galanisz, Beach – Valchař, Vas, Beauvillier – Páterka, Ritó, P. Kiss
  MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Busenius, Macaulay, Carlisle, Bugár, Garát, Pozsgai, Schlekmann, Blake Orbán – Brance Orban, Terbócs, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Majoross, Szigeti – Szucs, Nagy, Loczi

  Rozhodčí: Tvrdoň, Fridrich – Smrek, Vyšný

  Diváci: 1 385