Lyon – Juventus 1:0 (kon.) | Real Madrid – Manchester City 1:2 (kon.)
Real Madrid
1:2 (0:0)
Manchester City
Středa 26.02.2020, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Liga mistrů • Osmifinále

To už je ode mě pro tento večer vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:59:46)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:10.

Manchester City se po fantastickém závěru zápasu raduje z prvního vítězství na Santiago Bernabéu a i celkově na španělské půdě. V druhém poločase jsme sledovali velmi rychlý fotbal, který v 60. minutě odpálil Isco, který poslal Real Madrid do vedení. Ten se však poté zavřel na své polovině, chtěl těsné vedení udržet, na což pak doplatil. Po fantastickém centru Kevina De Bruyneho v 78. minutě srovnal Gabriel Jesus, o čtyři minuty později navíc Raheem Sterling vybojoval penaltu, kterou zkušeně proměnil kapitán Citizens. Posledním hřebíčkem do rakve Bílého baletu bylo vyloučení Sergia Ramose, který tak svému týmu bude scházet v odvetě. Manchester City si tak na Etihad Stadium odváží skvělou pozici, zatímco Real už má hodně malé šance na postup.

90+4

90+3
    Ferland Mendy ještě mohl ulehčit svému týmu pozici do odvety, po centru Lucase Vázqueze se totiž dostal k zakončení, ale jeho rána z první skončila jen vedle levé tyčky.

90+2
    Bílý balet se směrem dopředu stále marný, od 80. minuty se snad ani nepřiblížil k soupeřícímu vápnu.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Daniel Carvajal opět poslal k zemi Raheema Sterlinga, takže hosté rozehrávají u levé postranní čáry. Pak se klidně stahují na svou půlku.

89
    Manchester City si jistě kontroluje těsné vedení, míč drží na útočné polovině, kde se ještě opatrně pokouší o třetí gól.

87
    Hosté se ještě mohli prosadit z standardní situace, tu si však zkušeně pohlídal Thibaut Courtois, který jistě pokryl přízemní ránu Rijáda Mahríze.
    86. Červená karta

86
    Domácí budou dohrávat v deseti! Gabriel Jesus se pokoušel o druhý gól v zápase, už se dostal před Sergia Ramose, který ho tak zastavil jen za cenu faulu, což znamená červenou kartu, protože tím zabránil nebezpečné gólové situaci!

84
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Luka Jović.

84
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Lucas Vázquez.
    83. Kevin De Bruyne - 1:2

83
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Realu Madrid během pěti minut extrémně klesly šance na postup! KEVIN DE BRUYNE si jako správný kapitán poradil s penaltou bez problémů, protože zakončoval přesně k levé tyči. Thibaut Courtois navíc ani neodhadl směr střely.
    82. Penaltový zákrok

82
    Daniel Carvajal ve vlastní šestnáctce zastavil Raheema Sterlinga dost zbytečným skluzem, míč rozhodně netrefil, takže je tu penalta!

Lukáš Mihal

Branky: 60. Isco (Vinícius Júnior) – 78. Jesus (De Bruyne), 83. De Bruyne (pen.)

Karty:   48. Valverde (REA), 54. Modrić (REA) – 29. B. Mendy (MAC)   86. Ramos (REA)

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Modrić (84. L. Vázquez), Casemiro, Valverde – Isco (84. Jović), Benzema, Vinícius Júnior (75. Bale).
    Náhradníci: Aréola – Militao, Kroos, Bale, Marcelo, L. Vázquez, Jović.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte (33. Fernandinho), B. Mendy – Gündoğan, Rodri, De Bruyne (C) – Mahríz, Jesus, B. Silva (73. Sterling).
    Náhradníci: Bravo – Sterling, Agüero, D. Silva, Fernandinho, Cancelo, Foden.

Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Giallatini (všichni ITA)