Konyaspor – Kasımpaşa 0:0 (kon.) | Trabzonspor – Rizespor 5:2 (kon.) | Antalyaspor – Fenerbahce 2:2 (kon.)
Trabzonspor AŞ
5:2 (0:1)
Çaykur Rizespor
Sobota 29.02.2020, 15:05 • Medical Park Stadyumu, Trabzon • Turecká Superliga • 24. kolo

Tak tohle byl parádní zápas s velmi hořkým koncem pro Rizespor. Rizespor výtečně zvládl první poločas, v 54. minutě odmítl v tutové šanci zvýšení na 0:2 (přičemž po prvním poločase to klidně mohlo být 0:3)! A pak to vzal do ruky Trabzonspor, který příchodem Nwakaemeho velmi ožil. Od 65. minuty to začalo da Costa, Ekuban, Sosa (penata) během dvanácti minut bylo rázem 3:1! následně snížil na 3:2 Milan Škoda, ale gól nebyl uznán pro hru rukou jeho spoluhráče. Gólová přestřelka trvala i nadále Nwakaeme zvýšil na 4:1, pro změnu z penalty snížil Milan Škoda a poslední slovo měl Badou Ndiaye. díky gifům kolegy Jana Hochmana můžete kromě branek vidět i důležité situace. Mějte pohodový zbytek dne. (17:13:43)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:8. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:8.

90+8
    90+8. Badou NDIAYE - 5:2

90+8
    Trabzonspor právě vstřelil branku!
    Nwakaeme vymotal neskutečně obranu Rizesporu, parádně na podnosu předal míč spoluhráči v lepší pozici a BADOU NDIAYE měl pak již jen lehkou práci – 5:2!
    90+6. Milan ŠKODA - 4:2

90+6
    Rizespor právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je MILAN ŠKODA – 4:2!

90+5
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává John Obi Mikel (Trabzonspor AŞ).

90+3
    Utkání se velmi natahuje.

90+2
    Var řeší předchozí akci, kdy po střele Caglayana údajně mohla být ruka hráče Trabzonsporu Johna Obiho Mikela v pokutovém území.

90+1
    Rohový kop pro Trabzonspor.

90
    Rozhodčí nastaví 5 minut!

89
    Rána Nwakaemeho končí pouze nad břevnem branky Rizesporu.

88
    Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází José Ernesto Sosa, přichází Abdülkadir Ömür.
    86. Anthony NWAKAEME - 4:1

86
    Autorem branky je ANTHONY NWAKAEMEa zvyšuje již na 4:1, poté co míč skvěle udržel a poté mu
    skvěle připravil Sörloth!

86
    Střídání v týmu Çaykur Rizespor: ze hřiště odchází Oğuz Kağan Güçtekin, přichází Oğulcan Çağlayan.

85
    Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Caleb Ekuban, přichází Abdülkadir Parmak.

83
    Prodloužený míč svým obráncem ještě na hřišti stihl brankář Akkan.

Rostislav Králik

Branky: 65. M. da Costa (J. Sosa), 71. Ekuban (A. Nwakaeme), 77. J. Sosa (pen.), 86. A. Nwakaeme (Sörloth), 90+8. B. Ndiaye (A. Nwakaeme) – 36. Melnjak (Milan Škoda), 90+6. Milan Škoda (pen.)

Karty:   27. Çörekçi (TRA), 78. Obi Mikel (TRA) – 58. Umar (RIZ), 69. Diomandé (RIZ)   90+5. Obi Mikel (TRA)

Trabzonspor AŞ: Çakır – Çörekçi, Türkmen, M. da Costa, Novák – Obi Mikel – Guilherme (46. A. Nwakaeme), J. Sosa (C) (88. Ömür), B. Ndiaye, Ekuban (85. Parmak) – Sörloth.
    Náhradníci: Kardeşler – Manoel, Dursun, Asan, Erdogan, Parmak, Ömür, A. Nwakaeme, Basaçikoglu.

Çaykur Rizespor: Akkan (C) – Melnjak, I. Fernandes, Talbi, Morozjuk – Diomandé, Güçtekin (86. Çağlayan) – Sasse (73. Samudio), Boldrin, Umar (65. Torun) – Milan Škoda.
    Náhradníci: Görgen – B. Albayrak, Koc, Ovacıklı, Abarhoun, Durak, Garmaš, Torun, Samudio, Çağlayan.

Rozhodčí: Bitigen – Sencan, Salman