Litvínov – Kladno 6:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 3:2 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:0 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 0:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 5:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Olomouc
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
PZ Kladno
Pátek 06.03.2020, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu - play-down • 19. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény, na viděnou! (19:51:43)

V samostatných nájezdech nakonec uspěl pouze Tomáš Galvas, který tak přisoudil kohoutům bod navíc také v druhém utkání proti Kladnu.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.

1:0
    Šilhavému se zakončení nevydařilo podle představ.

2. série
    1:0
    Galvas dostal Hykla na kličku do bekhendu!

1. série
    0:0
    Jechumtálovu střelu zastavil Hořejší vyrážečkou.

1. série
    0:0
    Fasner hledal místo mezi betony Hykla, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo, takže na řadu přijdou samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Přecechtěl drží puk u své branky.

64:02
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (L. Přidal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PZ Kladno (Hanousek – 2 min., hrubost).

64:02
    Přidal dostal přihrávku před branku hostů, ale ani na dvakrát Hykla nepřekonal!

63:21
    Pospíšil dostal nabídku před branku, ale z těsné blízkosti trestuhodně přestřelil!

63:01
    Fasner vyhazuje až k Hyklovi.

62:34
    Jechumtál od modré čáry zamířil těsně vedle tyče.

61:43
    Tentokrát Rubáček zvolil střelu, ale minul a vyhnal svůj tým do středního pásma.

61:25
    Rubáček se pokusil přihrát přes brankoviště, domácí ale jeho záměr vystihli.

61:10
    Oddechový čas pro hosty.

61:10
    Kladno si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká David Stratil (OLO).

60:51
    Ve chvíli, kdy se Trojna vrátil na led, Kladno vyhodilo přes všechny čáry a píská se proto zakázané uvolnění.

60:42
    Přecechtěl vystřelil příliš vysoko.

60:29
    Stratilova rána mířila vedle branky.

60:22
    Přecechtělovu ránu ještě tečoval bránící Melichna, ale Hykel dokázal zasáhnout.

60:01

Ve třetí třetině šlo Kladno opět do vedení zásluhou branky Miloše Hanouska, v závěrečných minutách ale dokázal odpovědět Lukáš Přecechtěl a utkání tak půjde do prodloužení!

60:00

59:59
    Ruda se v poslední vteřině prokličkoval před Hykla, ale u zakončení mu sjel puk z hole!

59:25
    Hosté se hnali do přečíslení, ale do Redlichovi přihrávky zalehl vracející se obránce.

58:46
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Vladimír Trojna (KLP) putuje na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.

58:42
    Redlich nabral rychlost ve středním pásmu, na modré čáře však přišel o puk.

58:10
    Havel vysokým obloučkem nahodil puk do útočného pásma. Tam si jej vzali hosté.

57:52
    Olomouc právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ PŘECECHTĚL si objel branku Kladna a bekhendovou střelou z úhlu nachytal Hykla na bližší tyči! Bez asistence.

57:12
    Hanousek vyhazuje opět jen na zakázané uvolnění.

56:43
    Kladno vyhazuje přes všechny čáry.

56:38
    Fasner hledal před brankou najíždějícího Přidala, přihrávka mu ale nesedla a puk k adresátovi nedoklouzal.

55:59
    Útočnou akci kohoutů zastavuje postavení mimo hru.

55:25
    Jechumtál si nahodil puk do útočného pásma, Stratil jej ale předběhl a sebral mu kotouč.

54:53
    Rynda se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, trefil však jen hruď Hořejšího.

54:19
    Kladno vyhazuje na zakázané uvolnění.

53:53
    Hanousek si vybruslil tak jako u svého předchozího gólu, tentokrát však mířil příliš vysoko.

53:29
    Přecechtěl naslepo hledal před brankou spoluhráče, tam však byli jen hráči Kladna.

52:51
    Kladenské nahození přišlo ještě před červenou čárou a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hyklem.

52:33
    Rubáček vystihl rozehrávku domácích a ještě na chvíli udržel puk u branky Hořejšího.

51:35
    Šulgan zůstal sám za obranou Kladna, ale neměl rychlost a soupeři ho odstavili od puku.

51:10
    Přidal na modré čáře přišel o puk a jeho spoluhráči se vzápětí dostali do postavení mimo hru.

50:50
    Rudovu střelu srazil jeden z bránících hráčů.

49:59
    Ruda si vybruslil ze strany před Hykla a ten měl co dělat, aby puk udržel před čárou.

49:44
    Rynda tečoval puk přímo před Hořejším, poslal ho však jen do bočního oblouku.

49:18
    Přidal jen nahodil puk za branku Hykla a Olomouc střídá.

48:42
    Nahození z úhlu Hykel zastavil hokejkou.

48:14
    Puk skončil ve skrumáži těl v rohu kluziště a rozhodčí přerušili hru. Vhazovat se bude po pravici Hykla.

47:47
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    MILOŠ HANOUSEK pronásledoval Holcmana až za jeho branku, kde ho obral o puk, vybruslil si před branku a zavěsil přesně pod horní tyč. Bez asistence.

46:54
    Stratil trefil jen blokujícího hráče a Kulich může vyvézt puk.

46:10
    Přecechtělovi puk propadl do středního pásma.

46:05
    Další pokus olomouckých hráčů už Hykel ukryl do lapačky.

45:55
    Stratilovo nahození vyrazil Hykel ramenem.

45:38
    Redlich už se vrátil na ledovou plochu, ale Kladno bude muset pokračovat ve čtyřech. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Vladimír Trojna (KLP).

45:12
    Ševčíkovu střelu z mezikruží zblokoval bránící hráč a Kladno opět vyhazuje.

43:32
    Přesilovku si zahrají tentokrát kohouti. Dvě minuty za krosček si odpyká Sebastian Redlich (KLP).

43:19
    Holcmanův pokus zastavil Hykel betonem.

43:15
    Vosyka ve středním pásmu nezpracoval přihrávku a puk doklouzal na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hyklem.

42:34
    Lukáš Přidal číhal na útočné modré čáře na přihrávku, Holcman ale puk poslal o kousek dál než jeho spoluhráč potřeboval.

41:57
    Havel si prohodil soupeře na modré čáře, k puku se ale jako první dostal jeden z hostů.

41:18
    Pekrovo nahození sice zasáhl hokejkou Hanousek, puk ale srazil jen do středního pásma.

41:10
    Hornovo nahození zaplachtilo do lapačky Hořejšího.

41:03
    Kladno si zahraje přesilovku! Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lukáš Přecechtěl (OLO).

40:41
    Kulich si sjížděl za obranu Olomouce, puk mu ale utekl.

40:22
    Vosyka z otočky trefil jen brusle spoluhráče.

40:01

Dnešní utkání sleduje 36 diváků.

Třetí třetina začne přibližně v 18:59.

Ve druhé části si oba týmy prohodily roli. Kohouti začali aktivně a měli v prvních minutách více ze hry, poté ale přišel gól Milana Cihelky a Kladno rázem vedlo. Vstřelená branka hosty nabudila a v druhé polovině prostřední dvacetiminutovky to byli oni, kdo měl více ze hry. Také tentokrát ale přišel gól na druhé straně, když tři minuty před přestávkou vyrovnal Lukáš Přidal.

40:00

39:32
    Domácí šli do přečíslení dvou proti jednomu, Galvas ale dostal přihrávku na brusle a Hykel se na něj stihl připravit.

39:04
    Zukriegel obral v útočném pásmu soupeře o puk a snažil se ho servírovat spoluhráčům na osu. Ti se ale nedomluvili a puk mezi nimi neškodně projel.

38:44
    Pospíšil zachytil rozehrávku Olomouce, ale kohouti nakonec přece jen dokázali vytlačit puk těsně za modrou čáru. Následná hra hostů tak přišla při postavení mimo hru.

38:13
    Rynda chtěl střílet zprava, ale puk mu sjel z hole.

37:34
    Havel si položil obránce Kladna, puk mu ale vzápětí ujel a tak nemohl přihrát na spoluhráče před brankou.

36:34
    Fasner jako první dojel dlouhé vyhození svého týmu a poté nabídl puk na vrchol kruhů LUKÁŠI PŘIDALOVI, který jej z první poslal ke vzdálenější tyči. Asistence: Matyáš Fasner.

35:59
    Tři kladenští útočníci stáli proti jedinému obránci Olomouce! Redlich vzal akci na sebe, vyjel si před branku a pokusil se zakončit bekhendem, puk však skončil na hrudi Hořejšího.

35:36
    Jechumtál se pokusil přihrát kolem tyčky Ryndovi, trefil však oblouk branky.

34:41
    Stratil o brusle hostujícího hráče poslal puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění se tedy nepíská.

33:20
    Kulich unikal po pravém křídle, ale rozhodl se ještě přihrát puk najíždějícímu Redlichovi. Trefil však brusle vracejícího se obránce.

32:59
    Lajošův pokus srazil bránící hráč do rohu.

32:32
    Ruda se prokličkoval mezi dvěma obránci Kladna, ti mu však v poslední chvíli zabránili v zakončení.

32:02
    Jechumtál na chvíli vybojoval puk v útočném pásmu, k zakončení se však Kladenští nedostali.

31:25
    Nepřesná rozehrávka Kladna končí zakázaným uvolněním.

30:57
    Hosté šli do přečíslení tří proti dvěma. Hanousek nakonec vzal celou akci na sebe a Hořejší měl co dělat, aby před jeho bekhendovou střelou včas položil beton na led.

30:12
    Havel zblízka přestřelil.

29:57
    Holcman od modré vyprášil betony Hykla.

29:50
    Rudova střela Hyklovi propadla do brankoviště, kladenský brankář však stihl zamést puk pod sebe dřív než se k němu dostal Fasner.

29:05
    Kladno se vzápětí osvobozuje.

29:00
    Stratilovu ránu od modré vyrazil Hykel do rohu.

28:46
    Kohouti si zahrají přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Lukáš Kulich (KLP).

28:30
    Přecechtěl jen nahodil za branku Kladna a Olomouc střídá.

28:05
    Fasner dostal nabito na střelu z první, rána mu ale nesedla.

27:33
    Střela z levé strany Hořejšímu vypadla, puk však našel jako první.

26:52
    Rozhodčí právě zvedl ruku, aby signalizoval vyloučení na straně domácích, ale Hykel ještě ani nestihl dojet na střídačku, když MILAN CIHELKA překonal Hořejšího a rozradostnil lavici Kladna. Asistence: Miloš Hanousek.

26:36
    Domácí mohli jít do přečíslení dvou proti jednomu, Galvasova přihrávka však nebyla přesná.

25:56
    Rychlou akci hostů zakončil střelou z mezikruží Vosyka! Hořejší jeho pokus vyrazil ramenem nad sebe. Puk dopadl těsně vedle tyče, odkud už ho domácí obránce odehrál do bezpečí.

25:24
    Nesvadbova střela se o brusli bránícího hráče odrazila vedle branky.

24:27
    Jechumtál zavezl puk do útočného pásma a hledal na ose Vosyku, tomu ale kotouč přeskočil hokejku.

23:50
    Ševčík hledal zpoza branky spoluhráče, puk však neškodně proklouzal brankovištěm.

23:34
    Olomouc ale ještě vybojovala puk a Hykel musel zasahovat.

23:21
    Zukriegel v rohu odstavil Fasnera a otáčí hru.

22:43
    Lajoš vyvezl puk do útočného pásma a Mora tak může střídat.

22:19
    Přihrávka z obranného pásma šla na Lajoše příliš daleko a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hořejším.

21:48
    Lajoš ani na dvakrát nedokázal vyhodit puk z obranného pásma a Redlich pak dostal nabito mezi kruhy, u kličky mu ale puk utekl.

21:33
    Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

21:06
    Ryndova přihrávka na Pospíšila skončila jen na holích domácích hráčů.

20:43
    Dva Olomoučtí se ocitli za obranou Kladna, ale Hykel vytáhl zákrok lapačkou!

20:24
    Ruda se dostal k zakončení mezi kruhy, jeho střelu ale srazil obránce Kladna.

20:14
    Fasner vybojoval puk v útočném pásmu, Kladno však přihrávku kohoutů vystihlo.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

První třetina je u konce a ačkoliv Olomouc předvedla skvělý nástup a už ve druhé minutě se ujala vedení po brance Adama Havla, Kladno nesložilo zbraně a ještě před přestávkou dokázalo vyrovnat, když z první překonal Hořejšího Miloš Hanousek.

20:00

19:29
    Lajoš jako první dojel vyhození svého týmu a zakázané uvolnění se tedy nepíská.

19:12
    Přecechtělovo nahození mířilo vedle branky.

18:45
    Lukáš Přidal chtěl střílet z první, jeden z hostů mu ale znemožnil střelu.

18:37
    Kladno vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

18:15
    Cihelkovu střelu zastavila hokejka jednoho z domácích hráčů.

17:44
    Hanousek číhal na přihrávku za obranou Olomouce, nakonec ale jen tečoval puk, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

17:04
    Vosyka šikovně přenechal puk Redlichovi, který ostře pálil z mezikruží! Hořejší ale jeho ránu vyrazil ramenem!

16:31
    Přecechtěl zkusil Hykla překvapit z nulového úhlu, ten si ale bližší tyč pohlídal.

16:06
    Protiútok Olomouce končí postavením mimo hru.

15:12
    Tentokrát už je srovnáno! Cihelka nabídl puk před branku Zukriegelovi, který ho ale ještě přistrčil na MILOŠE HANOUSKA a tomu stačilo vystřelit nad přesouvajícího se Hořejšího. Asistence: Dominik Zukriegel, Milan Cihelka.

15:02
    Cihelka jel sám na branku, ale Hořejší jeho bekhendový pokus vytěsnil lapačkou!

14:53
    Puk skončil mezi střídačkami, vhazovat se bude na hranici útočného pásma Olomouce.

14:11
    Obrovský zmatek před brankou Olomouce! Puk ležel na hranici Hořejšího brankoviště, kde ho nakonec dokázal najít Vosyka, Hořejší ale natáhl beton k tyči a nedovolil mu skórovat.

13:41
    Havel s Lajošem jeli do přečíslení, Havlovi však u přihrávky sjel puk a tak nakonec zvolil střelu z úhlu. Tu si Hykel pohlídal.

13:20
    Nepřesná rozehrávka kohoutů končí zakázaným uvolněním.

13:07
    Hanousek zachytil rozehrávku domácích, kotouč však vrátil jen za branku Hořejšího.

12:38
    Prísažný hledal před brankou spoluhráče, tam však byli jen hosté.

12:19
    Útok Kladna zastavuje ofsajd.

11:54
    Galvas nabídl puk Lukáši Přidalovi, který mu ho ale ještě chtěl vrátit a to už olomoucký obránce nečekal.

11:26
    Rubáček se protlačil podél mantinelu do útočného pásma, jeho přihrávka však směřovala jen na hole domácích.

10:51
    Ruda se před brankou Hykla tlačil za pukem, hosté jej ale včas odehráli do bezpečí.

10:34
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za pozdní dohrání si odpyká Lukáš Kulich (KLP).

10:19
    Kulich trefil jen svého spoluhráče před brankou a Prísažný tak mohl vyhodit.

09:58
    Kladno čeká další přesilovka! Dvě minuty za hákování si odpyká Petr Ševčík (OLO).

09:56
    Hanouskova tečovaná střela zamířila vedle branky.

09:36
    Galvasovo nahození mířilo jen do rohu kluziště.

09:21
    Jejich akci ale zastavila pohotová lapačka Hykly.

09:09
    Pospíšil s Kulichem se srazili za brankou Olomouce a domácí tak mohou jít do protiútoku.

08:45
    Fasner vystihl rozehrávku hostů, puk však vrátil jen na kladenské hole.

08:15
    Na straně hostů se rýsovalo další přečíslení, Zukriegel byl však příliš nedočkavý a dostal se do postavení mimo hru.

07:28
    Stratilovo nahození zastavil hostující obránce a vyhodil přes všechny čáry.

07:14
    Podobně si vedl i Drábek.

06:56
    Přecechtělova střela od modré zaduněla o zadní mantinel.

06:30
    Do přečíslení šli i kohouti, Šulgan ale dostal puk příliš před sebe a dostal se jen k zakončení bekhendem.

05:53
    Kulich s Redlichem ujížděli do přečíslení proti jedinému obránci, střela prvního jmenovaného však letěla vedle branky.

05:34
    Přesilovku si zahraje pro změnu Olomouc! Dvě minuty za faul loktem si odpyká Milan Cihelka (KLP).

04:55
    Prísažný ještě ve středním pásmu pozdržel rozehrávku soupeře a vrátil puk za branku Kladna.

04:40
    Kohouti opět vyhazují přes všechny čáry.

03:56
    A ten šel okamžitě do brejku! Hykel si ale jeho kličku pohlídal.

03:50
    Rubáček dostal nabito na osu, ale trefil jen Drábka.

03:20
    Olomouc vyhazuje k brance Hykla.

03:18
    Melichnovo nahození si dokázal Hořejší najít ve změti hráčů a ukryl ho do lapačky.

02:58
    Kladno ale dostane šanci na odpověď v přesilovce! Dvě minuty za podrážení si musí odpykat Viktor Šulgan (OLO).

01:49
    Hanáci se bleskově ujímají vedení. Vyhození hostů se o brusli rozhodčího odrazilo k Prísažnému, který ho ihned předal Lajošovi. Jeho bekhendový pokus pak Hykel vyrazil jen k ADAMU HAVLOVI, který mířil do prázdné branky. Asistence: Lukáš Lajoš, Andrej Prísažný.

01:15
    Hanousek posunul puk do středního pásma, tam si jej vzali opět domácí.

00:51
    Kulich vyrazil za vyhozeným pukem, ale domácí obránce byl rychlejší.

00:20
    Redlich prověřil Hořejšího střelou z vrcholu kruhu.

00:05
    Lukáš Přidal ihned poslal puk za branku hostů, tam jej ale zastavil Hykel.

00:01

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba (A), Holcman, Drábek, Přecechtěl (C), Mudrák, Stratil, Galvas, Pekr, Š. Přidal – Havel, Václavský, L. Přidal, Lajoš, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda, Šulgan.

PZ Kladno: Hykel (Liemann) – Melichna, Rubáček (C), Šmejkal, Stich, Deniger, Horn – Rynda, Zukriegel (A), Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Redlich (A), Šilhavý, Kulich, Vosyka.

Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Kučera.

Kdo se bude radovat tentokrát? Potvrdí Olomouc vítězství ze soupeřova ledu, nebo Kladno vrátí kohoutům porážku a přiblíží se tabulkou?

Vzájemná utkání nadstavby:
    PZ Kladno – HC Olomouc 4:5p (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1)