Monaco – Remeš 2:2 (kon.) | Lorient – Štrasburk 3:1 (kon.) | Nîmes – Brest 4:0 (kon.)
Nice – Lens 2:1 (kon.)
Nîmes Olympique
4:0 (2:0)
Stade Brestois 29
Neděle 23.08.2020, 15:00 • Stade des Costières, Nîmes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (16:59:51)

Červené karty: 0 – 1.

Lepší úvod sezóny si v Nîmes nemohli přát. Olympique kvůli několika pozitivním nálezům koronaviru málem nenastoupil. Utkání se ale odehrálo, přičemž na domácích fotbalistech nebyly tyto problémy vůbec znát. Denkey otevřel skóre už v osmé minutě, parádním způsobem debutující Meling po půlhodině zvýšil na 2:0 a po změně stran přidali další trefy Philippoteaux a Koné. Brest byl od 30. do 60. minuty aktivnější, jenže si připravil nanejvýš jednu neproměněnou větší šanci a kvůli vyloučení Chardonneta dokonce dohrával v deseti.

90+2

90+2
    Nějakých pět tisíc fanoušků tleská domácím fotbalistům za skvělý výkon a naprosto zasloužené vítězství. Ve zbývajících vteřinách už se zřejmě nic nestane.

90+1
    V dresu Nimes debutujícího Reyneta dělí od čistého konta už jenom dvě nastavené minuty.

90
    Od 79. minuty hrající Miguel padl na zem po faulu u půlící čáry. Brest se podle všeho nezmůže ani na čestný úspěch.

89
    Renaud Ripart přebral vynikající pas do běhu. Z pravé strany pak čepoval míč do vápna, ale rozhozený Denkey vypálil nad horní tyč.

88
    Ta se po exekuci rohového kopu ještě trochu prohlubila, neboť centrovaný balón zaplul do Reynetových rukavic.

87
    I v deseti se hosté propracovali k rohovému kopu. Ve tvářích hráčů však je snadno rozeznatelná odevzdanost.

86
    Postup kupředu se nesl v téměř exhibičním duchu. K dokonalosti chyběl jen lepší centr z pravého křídla, který vyletěl mimo hřiště.

85
    Nimes v poklidu kombinuje ještě před půlící čarou. Diváci každou přihrávku oceńují pokřikem „Olé“.
    84. Moussa KONÉ - 4:0

84
    Nîmes právě vstřelil branku!
    Pánové v červenobílých dresech využívají přesilovou hru a zvyšují už na 4:0! Zinedine Ferhat vystihl hostující kombinaci ve středu pole a navrch skvělým pasem vysunul MOUSSU KONÉHO. Ten jednoduše utekl Faussurierovi a střelou zprava na zadní tyč přirazil další hřebíček do hostující rakve.

82
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Andrés Cubas, přichází Sidy Sarr.

81
    Za rozhodnutého stavu se fotbalisté připravili na rozehrávku domácího rohového kopu, nicméně Ferhatův centr nebezpečný nebyl.

80
    Fanoušci Nimes si zřejmě našli v postavě Birgera Melinga nového oblíbence. Posilu z Rosenborgu vyprovodili ze hřiště obrovským aplausem.

79
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Florian Miguel.

79
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Hianga'a Mbock.

Michal Břuchanský

Branky: 8. Denkey (Meling), 32. Meling (Philippoteaux), 69. Philippoteaux (Denkey), 84. Koné (Ferhat)

Karty:   37. Deaux (NOQ), 42. Benrahou (NOQ) – 35. Faussurier (BST), 50. Duverne (BST), 66. Pierre-Gabriel (BST)   77. Chardonnet (BST)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:17.
    Nîmes Olympique: Reynet – Cubas (82. Sarr), P. Martinez, Landre, Meling (79. Miguel) – Ferhat, Benrahou (56. Koné), Deaux (56. Fomba), Philippoteaux – Ripart (C), Denkey.
    Náhradníci: Dias – Alakouch, Buadés, Duljević, Fomba, Koné, Miguel, Paquiez, Sarr.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier, Duverne (C), Chardonnet, Pierre-Gabriel – Faivre, Belkebla (67. Tavares), Diallo – Honorat (46. Charbonnier), Cardona (67. Battocchio), Le Douaron (79. Mbock).
    Náhradníci: Cibois – Ludovic Baal, Battocchio, Tavares, Charbonnier, Magnetti, Mbock, N'Goma, Benvindo.

Rozhodčí: Pingard – Jeanne, Boutry