Kometa Brno – Třinec 5:4 (po pr.) | Tábor – Znojmo 0:0 (zruš.) | Bílina – MOSTEČTÍ LVI 0:0 (zruš.)
Velké Meziříčí – Žďár n/S 0:0 (zruš.) | Stadion Cheb – Chomutov 0:0 (zruš.) | Nový Jičín – MŠK Púchov 0:0 (zruš.)
po prodl.
HC Kometa Brno
5:4 (3:3, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 04.09.2020, 17:00 • DRFG arena • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Třinec čeká finále letního poháru, Kometu další dva přípravné zápasy. Příští čtvrtek se budeme odsud z DRFG areny těšit na utkání Kometa – Zlín. Hezký páteční večer z Brna přeji. (19:22:37)
   
  Rozhodující trefu si připsal obránce Freibergs a Kometa tak potřetí za sebou dokázala v přípravě zvítězit.
   
  Je dohráno. Kdo dnes přišel na brněnský zimák, nemůže rozhodně litovat. Petr Holík dal dva góly, tři domácí využité přesilovky Komety, plno gólů, šancí a zajímavých momentů. V závěru třetiny měli větší tlak hosté, ale Kometa se dokázala kousnout a ukázala, že i po včerejším mači ve Zlíně má ještě trochu sil. V prodloužení vytáhl zákrok večera brankář Kacetl a pravidlo nedáš – dostaneš udeřilo o pár chvil později.
   
  Konec zápasu.
   
  61:35
  Kometa právě vstřelila branku!
  Je rozhodnuto. Kometa v parádním utkání poráží silný Třinec 5:4. O rozhodující gól se postaral lotyšský obránce RALFS FREIBERGS, který doklepl odražený kotouč po střele Horkého. Kořenář puk neudržel a všudybyl bek Komety byl včas na správném místě. Asistence: Luboš Horký.
   
  61:17
  Teď u puku Horký a jeho dvojička.
   
  60:52
  Tak nejprve dva na jednoho a pak tři na nikoho, ale Kacetl vytáhl famózní semafor. Lapačka po střele Stránského vyletěla jako šraňky.
   
  60:21
  Hraje se systémem tři na tři.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Je to tak, duel bude pokračovat po krátké přestávce.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:33
  Vypadá to, že si páteční večer ještě protáhneme prodloužením.
   
  59:18
  Růžička mohl v závěru rozhodnout, šel v podstatě sám na bránu, ale najetí z pravé strany kruhu a následná střela končí u Kacetla.
   
  58:21
  Dobrá Gulašiho bomba od modré, která proskotačila až před Kořenáře. Ten toho mnoho neviděl, ale kotouč mu zůstal pod betony.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty třetí části hry.
   
  57:12
  Dobrá šance Horkého, jehož bekhend nadělal Kořenářovi starosti. Po buly poté vypálil Zaťovič, kousek vedle.
   
  56:49
  Dnešnímu utkání přihlíží 660 diváků.
   
  56:08
  Buly před brněnským brankářem.
   
  55:50
  Zaťovič si hledal prostor na zakončení, ale nestihl to včas. Na opačném konci prověřil pozornost Kacetla hromotluk Marcinko.

  Roman Zajíček

  Branky a nahrávky: 3. Schneider (Mueller), 11. Holík (Mueller, Freibergs), 14. Zaťovič (Holík, Mueller), 25. Holík (Mueller, Freibergs), 62. Freibergs (Horký) – 2. Zadina (O. Kovařčík, Musil), 3. Stránský (Růžička, Gernát), 14. Stránský (Jaroměřský), 26. M. Kovařčík (Doudera, O. Kovařčík)


  HC Kometa Brno: Kacetl (Klimeš) – Freibergs, O. Němec, Pyrochta, Zábranský, Gulaši, Zukal – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Brabenec, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, Kusko – Horký, Střondala, Šoustal.
  HC Oceláři Třinec: Kořenář (Daneček) – Gernát, Doudera, Jaroměřský, Kundrátek, Galvinš, Musil – Stránský, Vrána, Růžička – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Zadina, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň, Raška.

  Rozhodčí: Čech, Ondráček – Komínek, Zídek

  Diváci: 660