Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 4:1 (kon.)
Minsk – Čerepovec 1:2 (po pr.)
HC Dinamo Minsk
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Neděle 25.10.2020, 15:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

S konstatováním, že Minsk sice 65 sekund před koncem vyrovnal a přerušil tak sérii čtyř zápasů bez bodového zisku, ale v prodloužení už se radoval Severstal Čerepovec a zvítězil tak 2:1, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (18:17:03)

Využítí: 0-0.

V dnešním utkání hodně dlouho nepřicházela žádná branka. Příležitostí bylo dostatek, ale brankáři na obou stranách podali výborný výkon. Až v 50. minutě se prosadili hosté střelou od modré v podání Shawna Lalondeho. Domácí se ale nechtěli smířit s tím, že potřetí v řadě doma prohrají a navíc potřetí v řadě doma nevstřelí ani branku. Dvě a půl minuty před koncem šel Minsk do risku v podobě hry bez gólmana a ten se vyplatil. Střelu Menella od modré úspěšně tečoval do sítě kapitán Jegor Šarangovič. V prodloužení měl navrch Čerepovec. Usadil se v útočném pásmu a když už to vypadalo, že domácí konečně získají puk na hokejku, přišla chyba Znacharenka. Obránce Dinama u mantinelu ztratil puk napadáním Dumbadzeho, jenž přihrál mezi kruhy na Vladislava Provolněva a bek Severstalu za okamžik vyslal parádní ránu nad levé rameno Kolosova – 1:2 po prodloužení.

62:45 Vladislav PROVOLNĚV - 1:2

62:45
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    To se nakonec povedlo. Ačkoliv se zdálo, že se puk dostane na hole hráčů Minsku, přišla u mentinelu chyba Dmitrije Znacharenka, který se nechal obehrát Davidem Dumbadzem. VLADISLAV PROVOLNĚV od něj přebral puk, sjel si mezi kruhy a vzápětí nekompromisně zakončil do rohu nad levé rameno brankáře. Tady byl Alexej Kolosov bez šance. Asistence: David Dumbadze.

62:26
    Trojice hráčů hostí nyní kombinuje před domácí klecí a snaží se utahat hráče v modrém.

61:53
    Denis Vicharev se uvolnil na vrcholu levého kruhu a otestoval pozornost Alexeje Kolosova, který byl opět připraven.

61:19
    Vzápětí se už dostal ke střele, z prostoru kruhů ale nemířil přesně.

61:09
    Vladislav Kodola byl naprosto volný u levé tyčky Kolosova, ale nedostal od spoluhráčů přihrávku.

60:17
    Za pomocí spoluhráčů je devětadvacetiletý Švéd z Jönköpingu odnášen na střídačkou a míří rovnou do kabin.

60:17
    V závaru před brankou Minsku došlo k úderu domácího Adama Almqvista, který se nyní jen těžko zvedá z ledu. Už je k němu zavolán zdravotník a švédský bek má zřejmě velkou potíž z pravým kolenem.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 17:23.

Třetí třetina konečně přinesla branky. V čase 49:39 totiž napřáhl od modré Shawn Lalonde a puk se po jeho ráně z první zastavil až v síti. Hosty asi bude hodně mrzet situace z 53. minuty, kdy Kodola po hezké akci trefil bekhendovým zakončením jen tyčku. Domácí tým zkusil dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby hru bez gólmana a 59 sekund před koncem přišlo vyrovnání. Menell obdržel na modré přihrávku. Chviličku si počkal, napřáhl a poté vystřelil. Kotouč šel do horní části branky, ale těsně před brankářem ho tečoval Jegor Šarangovič k levé tyči – 1:1.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Jegor Šarangovič se hnal za rozhodnutím zápasu, ale těsně před Šugajevem neměl dostatečný prostor k lepšímu zakončení.
    59:01 Jegor ŠARANGOVIČ - 1:1

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 60. Šarangovič (Menell, Spooner) – 50. Lalonde (Petunin, Vicharev), 63. Provolněv (Dumbadze)

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Tolopilo) – Menell, Znacharenko (A), Děrjabin, Šinkevič (A), Almqvist, Jerjomenko, Solovjov, Nogačjov – Kozun, Suško, Spooner – Martynov, Šarangovič (C), Prince – Protas, Usov, Alistrov – Pinčuk, Anosov, Litvinov.
    Severstal Čerepovec: Šugajev (Rybalkin) – Vittasmäki, Provolněv, Kudako, Afanasjev, Lalonde (A), Adamčuk, M. Tichonov, Čižikov – Kapustin, Dumbadze (A), Geraskin (C) – Vicharev, Kodola, Petunin – Jo. Nättinen, Liška, Roberts Bukarts – A. Alexejev, Kazakov, Kara.

Rozhodčí: Artur Kuljov, Sergej Morozov – Konstantin Gordenko, Daniil Zacharov