Eibar – Valencia 0:0 (kon.)
SD Eibar
0:0 (0:0)
Valencia CF
Pondělí 07.12.2020, 21:00 • Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) • Španělská LaLiga • 12. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou. (23:13:18)

V příštím kole zavítá Eibar na hřiště druhého Realu Sociedad, který v posledních dvou utkáních rovněž remizoval. Valencia doma přivítá v souboji tabulkových sousedů a dvou třináctibodových týmů Bilbao.

Eibar si připsal v aktuálním ročníku La Ligy už svou pátou remízu a polepšil si na jedenáctou příčku. Valencia je po čtvrté "plichtě" třináctá.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 12:2. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 15:10.

Zatímco první poločas zápasu mezi Eibarem a Valencií příliš zajímavých momentů nepřinesl, ten druhý musel nezaujatého diváka bavit. Domácí byli aktivnějším týmem, hosté zase nebezpečnějším. Hrdinou utkání se nakonec stal brankář Marko Dmitrović. V 53. minutě reflexivně zasáhl proti Račicově bombě z voleje, kterou vyrazil na břevno. V páté nastavené minutě pak vychytal v souboji tváří v tvář Gameira, který byl po hostujícím přečíslení ve stoprocentní tutovce. Této situaci paradoxně předcházel drtivý domácí tlak, z něhož pramenil i Gilův centr, který vyškrábl Doménech konečky prstů na tyč. Zkrátka bylo na co koukat, chyběly jen branky.

90+5

90+5
    A přeci mohlo být vše jinak! Domácí se až příliš věnovali reklamaci zákroku v pokutovém území a Valencia podnikla rychlé přečíslení, snad sedm hráčů šlo proti čtyřem! Jason posunul balon do pokutového území na zcela volného Kévina Gameira, toho ale ve stoprocentní tutovce vychytal Marko Dmitrović, jenž balon reflexivně vyrazil nohou!

90+4
    Již běží poslední minuta avizovaného nastavení. Maxi Gómez odstrčil protihráče nevybíravě loktem a vykoledoval si žlutou kartu.

90+3
    Závěr zápasu má opravdu hodně slušné grády. Eibar svého soupeře tlačí, Valencia s vypětím všech sil odolává.

90+1
    Další rohový kop Eibaru, tentokrát hraná z levé strany. Centr uklidil na bližší tyči do rukavic Jaume Doménech.

90+1
    Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.

90
    Bryan Gil rozehrával rohový kop. Po jeho centru z levé strany orazítkoval Sergi Enrich hlavou břevno!

89
    Eibar má nyní drtivý tlak a zadáci Valencie neví, kde jim hlavy stojí! Velkou možnost spálil Sergi Enrich, který střílel uvnitř pokutového území po zemi jen na střed branky, kde Jaume Doménech vyrážel míč mimo tři tyče!

88
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Recio.

86
    Po sražené střele následoval rohový kop. Eibar se po něm do zakončení nedostal, zůstává ale u balonu.

85
    Teď stáli při Valencii všichni svatí! Gilův centr plachtící na zadní tyč vyškrábl Jaume Doménech konečky prstů na tyčku! Takhle to snad ani domácí útočník kopnout nechtěl, leč málem z toho byla rozhodující trefa!

84
    Eliaquim Mangala se na pravém okraji hrací plochy obmotal kolem Sergiho Enricha a zápasnickým chvatem ho povalil k zemi. Standardka pro Eibar.

83
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Sergi Enrich.

82
    Pro centr na zadní tyč si vybíhal Eliaquim Mangala, avšak z ofsajdové pozice. A rozhodčím to neuniklo.