Atlético – Ath. Bilbao 2:1 (kon.)
Atlético Madrid
2:1 (1:1)
Athletic Bilbao
Středa 10.03.2021, 19:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 18. kolo

Athletic Bilbao se v tomto zápase dokázalo prosadit jako první, ale Marcos Llorente v závěru poločasu srovnal na 1:1 a rozdílovou a vítěznou branku vstřelil v 51. minutě z penalty Luis Suárez. Atlético Madrid vyhrává tento zápas 2:1. Díky výhře má Atlético v tabulce náskok šesti bodů na druhou Barcelonu. (21:00:47)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:13.

90+5

90+5
    Nyní budou volný kop rozehrávat hosté. Přímá střela na branku a Jan Oblak vytáhl míč nad.

90+4
    Yeray (Ath. Bilbao) je otřesený a zůstává ležet na hrací ploše.

90+4
    Žlutou kartu dostává Renan Lodi (Atlético Madrid).

90+3
    Zdá se, že Athletic Bilbao svou poslední šanci na vyrovnání neproměnilo, Jan Oblak se stal hrdinou okamžiku.

90+2
    Jan Oblak (Atl. Madrid) nyní zachránil domácí celek. Unai Núñez (Ath. Bilbao) hlavičkoval z bezprostřední blízkosti po centru spoluhráče, ale brankáře nepřekonal.

90+1
    Centr se snesl před branku, ale nejvýše vyskočil jeden z hráčů, který odhlavičkoval.

90+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc, hosté vybojovali roh.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Hostující celek kombinuje na útočné polovině a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Mnoho času už nemá.

89
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Geoffrey Kondogbia.
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Renan Lodi.

88
    Vypadá to, že domácí celek bude střídat.

87
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do nějaké výraznější šance.

85
    Brankář domácích bude rozehrávat od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu.

84
    Marcos Llorente (Atl. Madrid) se po zajímavé akci po straně dostal do střelecké pozice. Z ostré pozice zkusil vypálit, ale jeho rána končí vysoko nad brankou.

84
    Hostující celek nyní kombinuje na polovině hrací plochy, pokouší se rychle dostat hru před branku soupeře. Zatím ale domácí obrana je pozorná.

Jan Prošek

Branky: 45+2. M. Llorente (Lemar), 51. L. Suárez (pen.) – 21. Muniain (I. Williams)

Karty:   43. Felipe (ATM), 90+4. Lodi (ATM) – 38. de Marcos (ATB), 41. Vesga (ATB)

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – Carrasco (89. Lodi), Koke, M. Llorente (89. Kondogbia), Lemar (67. Saúl) – L. Suárez (72. Torreira), Félix (67. Á. Correa).
    Náhradníci: Grbić – Á. Correa, M. Dembélé, Kondogbia, Lodi, Saúl, Torreira, Vitolo, Vrsaljko.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (80. Capa), Núñez, Yeray, Berchiche – Berenguer, Unai López (73. Vencedor), Vesga (59. Dani García), Muniain (80. Morcillo) – I. Williams, Raúl García (73. Villalibre).
    Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, Capa, Dani García, I. Gómez, Lekue, Morcillo, Sancet, Vencedor, Vicente, Villalibre, Zarraga.