Sprint žen, 7,5 km, Oberhof Vítěz: T. Eckhoffová (NOR) (kon.)
konec
SP - Sprint žen, 7,5 km, Oberhof

Vítěz: T. Eckhoffová (NOR)

Čtvrtek 14.01.2021, 14:30 • Lotto Thüringen Arena • Biatlon
     
    Dodejme ještě, že do nedělního závodu s hromadným startem se dnes kromě první pětadvacítky ze Světového poháru kvalifikovaly předběžně také Schwaigerová, Hammerschmidtová, Kajševová, Tomingasová a Mironovová.
    Ode mě je to z biatlonu vše, děkuji za pozornost a hezký zbytek dne! (16:16:03)
     
    Konečné pořadí:

    1. Tiril Eckhoffová (NOR) 22:33,8 (1 trestné kolo)
    2. Dorothea Wiererová (ITA) +9,3 (0)
    3. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +12,6 (0)

    4. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +19,4 (0)
    5. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +23,5 (1)
    6. Franziska Preussová (GER) +33,5 (1)
    7. Hanna Öbergová (SWE) +38,2 (1)
    8. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +40,4 (2)
    9. Julia Schwaigerová (AUT) +41,0 (0)
    10. Markéta Davidová (CZE) +41,8 (2)

    11. Elvira Öbergová (SWE) +43,5 (1)
    12. Dzinara Alimbekavová (BLR) +51,4 (1)
    13. Janina Hettichová (GER) +56,8 (0)
    14. Anais Bescondová (FRA) +1:02,2 (1)
    15. Denise Herrmannová (GER) +1:07,4 (3)
    16. Lisa Vittozziová (ITA) +1:09,2 (2)
    17. Maren Hammerschmidtová (GER) +1:09,3 (0)
    18. Mona Brorssonová (SWE) +1:10.8 (0)
    19. Uljana Kajševová (RUS) +1:11,5 (1)
    20. Tuuli Tomingasová (EST) +1:13,5 (0)

    21. Světlana Mironovová (RUS) +1:14,3 (2)
    22. Jelena Kručinkinová (BLR) +1:20,6 (2)
    23. Jekatěrina Avvakumovová (KOR) +1:23,8 (1)
    24. Julija Džimová (UKR) +1:24,1 (2)
    25. Elisa Gasparinová (SUI) +1:24,3 (1)
    26. Caroline Colombová (FRA) +1:26,0 (0)
    27. Dunja Zdoucová (AUT) +1:26,2 (1)
    28. Valj Semerenková (UKR) +1:26,3 (1)
    29. Lucie Charvátová (CZE) +1:28,6 (2)
    30. Aita Gasparinová (SUI) +1:30,2 (1)

    31. Vanessa Hinzová (GER) +1:30,4 (1)
    32. Ida Lienová (NOR) +1:31,4 (2)
    33. Federica Sanfilippová (ITA) +1:39,1 (1)
    34. Kinga Zbylutová (POL) +1:40,2 (1)
    35. Linn Perssonová (SWE) +1:41,1 (1)
    36. Clare Eganová (USA) +1:42,4 (1)
    37. Mari Ederová (FIN) +1:43,0 (2)
    38. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +1:47,2 (1)
    39. Kamila Żuková (POL) +1:49,4 (2)
    40. Lena Häckiová (SUI) +1:49,5 (3)
    .....
    45. Eva Puskarčíková (CZE) +1:53,2 (0)
    49. Jessica Jislová (CZE) +1:56,8 (2)
    90. Tereza Vinklárková (CZE) +4:08,8 (4)
     
    Jak si dnes vedly Češky?
    Markéta Davidová bohužel kromě skvělého běhu musela při obou zastávkách na střelnici navštívit trestné kolo a v cíli jí patří 10. příčka.
    Lucie Charvátová zastřílela také za 1+1, naopak běžecky už jsme od ní viděli rychlejší časy. V součtu to stačí na body za 29. místo, ale ne na postup do závodu s hromadným startem.
    Eva Puskarčíková se jako jedna z pouze 13 biatlonistek vyhnula trestnému kolu, ale běžecky se trápila a se 73. běžeckým časem dojela pětačtyřicátá těsně pod bodovanými místy.
    Jessica Jislová také absolvovala dvě trestná kola, když minula poslední dva terče vleže. Na víc než 49. místo to dnes nestačilo.
    Tereza Vinklárková zatím konkurenci ve Světovém poháru vůbec nestačí a s 81. běžeckým časem a čtyřmi omyly na střelnici dnes porazila jen devět soupeřek.
     
    Norka Tirill Eckhoffová dnes vytřela soupeřkám zrak a i s jedním netrefeným terčem na stojce si připisuje šesté letošní vítězství v závodě Světového poháru. Běžecky jí dnes mohly konkurovat pouze Herrmannová, Röiselandová, Davidová a snad ještě Chevalierová-Bouchetová, ale žádná z těchto žen se také nevyhnula trestnému kolu.
    Ze stříbra a celkově druhého cenného kovu sezóny se raduje nejrychlejší (spolu s Ruskou Kuklinovou) střelkyně Italka Dorothea Wiererová, třetí bronz po sobě přidává do své sbírky Rakušanka Lisa Hauserová.
     
    Závod skončil.
     
    cíl
    Jako poslední dokončila závod Tais Vozeljová (SLO), která se těší alespoň z vítězství nad poslední Korejkou Abeovou.
     
    cíl
    Zřejmě křeče postihly Norku Tandrevoldovou, která závod v polovině vzdala. Blašková a Skottheimová dnes neodstartovaly, do cíle tedy dorazí 98 závodnic.
     
    cíl
    Tereza Vinklárková dorazila do cíle na 88. místě s odstupem více než čtyř minut.
     
    cíl
    Tak bohužel obě zmíněné závodnice těsně předstihly Lucii Charvátovou, která skončí na 29. místě. Na trati už je jen několik závodnic z chvostu pořadí.
     
    7 km
    Colombová i Elisa Gasparinová mají půl kilometru před cílem na Charvátovou už jen necelé dvě vteřiny, Češka by mohla 27. místo udržet.
     
    2. stř
    Tereza Vinklárková je dnes s bilancí 2+2 až na 91. místě se ztrátou 3:17 minuty. Pod sebou má jen pět biatlonistek.
     
    2. stř
    Také Francouzka Colombová dnes s čistou střelbou zřejmě Charvátovou porazí a Češka se bohužel do závodu s hromadným startem nekvalifikuje.
     
    2. stř
    Elise Gasparinové se nevyhnula návštěva trestného kola, po stojce je 29. s nepatrným odstupem za Lucií Charvátovou.
     
    cíl
    Eva Puskarčíková právě vypadla z bodované čtyřicítky, naopak Charvátová se zatím drží na solidní 26. příčce a už by si neměla významněji pohoršit.
     
    Markéta Davidová má v cíli čtvrtý běžecký čas za oběma norskými hvězdami a domácí Herrmannovou, která je s třemi chybami až patnáctá.
     
    cíl
    Markéta Davidová (CZE) spurtovala ze všech sil a stačilo to na desáté místo jen o desetinky za devátou Schwaigerovou a osmou Olsbuovou Röiselandovou. Obrovská škoda prvního výstřelu vestoje, i s jednou chybou to mohla být čtvrtá nebo pátá příčka.
     
    7 km
    Markéta Davidová se dál posouvá pořadím vzhůru, na posledním mezičase je již na chvostu elitní desítky. Dvě vteřiny ztrácí na devátou Elviru Öbergovou.
     
    cíl
    Evě Puskarčíkové patří v cíli až 37. příčka a ztráta 1:53 minuty, to je s čistou střelbou hodně smutný pohled.
     
    1. stř
    Snad už jen Elisa Gasparinová může zamíchat pořadím v horních patrech – po ležce patří závodnici s číslem 97 sedmnáctá příčka.
     
    2. stř
    Ukrajinka Džimová si po dvou chybách vestoje pohoršila až na 32. místo.

    Karel Jedlička

    Pořadí po 2. střelbě
    1. Dorothea Wiererová (ITA) 15:57,0 (0)
    2. Tiril Eckhoffová (NOR) +3,6 (1)
    3. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +4,8 (0)
    4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +5,7 (0)
    5. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +21,2 (1)
    -----
    13. Markéta Davidová (CZE) +40,3 (2)
    27. Lucie Charvátová (CZE) +1:06,7 (2)
    32. Eva Puskarčíková (CZE) +1:06,7 (0)
    52. Jessica Jislová (CZE) +1:20.6 (2)
    92. Tereza Vinklárková (CZE) +3:17,3 (4)
    Pořadí po 1. střelbě
    1. Tiril Eckhoffová (NOR) 7:49,6 (0)
    2. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +5,7 (0)
    3. Dorothea Wiererová (ITA) +6,3 (0)
    4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +6,6 (0)
    5. Elvira Öbergová (SWE) +8,3 (0)
    ---
    23. Markéta Davidová (CZE) +25,7 (1)
    29. Eva Puskarčíková (CZE) +32,6 (0)
    40. Lucie Charvátová (CZE) +40,8 (1)
    81. Jessica Jislová (CZE) +1:20,6 (2)
    93. Tereza Vinklárková (CZE) +!:50,8 (2)
    Celkové pořadí sprintu:
    1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 228
    2. Hanna Öbergová (SWE) 224
    3. Tiril Eckhoffová (NOR) 208
    4. Franziska Preussová (GER) 161
    5. Elvira Öbergová (SWE) 152
    6. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 150
    7. Dzinara Alimbekavová (BLR) 148
    8. Markéta Davidová (CZE) 138
    9. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 134
    10. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) 126
    .....
    52. Lucie Charvátová (CZE) 25
    55. Eva Puskarčíková (CZE) 21
    58. Jessica Jislová (CZE) 17

    Celkové pořadí Světového poháru:
    1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 509
    2. Tiril Eckhoffová (NOR) 466
    3. Hanna Öbergová (SWE) 466
    4. Elvira Öbergová (SWE) 379
    5. Dzinara Alimbekavová (BLR) 355
    6. Dorothea Wiererová (ITA) 350
    7. Franziska Preussová (GER) 347
    8. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 305
    9. Markéta Davidová (CZE) 302
    10. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 292
    .....
    53. Eva Puskarčíková (CZE) 40
    59. Lucie Charvátová (CZE) 25
    64. Jessica Jislová (CZE) 20

    Startovní listina:
    1. Maren Hammerschmidtová (GER)
    2. Julia Schwaigerová (AUT)
    3. Megan Bankesová (CAN)
    4. Ida Lienová (NOR)
    5. Iryna Krjuková (BLR)
    6. Irene Lardschneiderová (ITA)
    7. Johanna Talihärmová (EST)
    8. Chloé Chevalierová (FRA)
    9. Larisa Kuklinová (RUS)
    10. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
    11. Lucie Charvátová (CZE)
    12. Fujuko Tačizakiová (JPN)
    13. Kamila Żuková (POL)
    14. Mona Brorssonová (SWE)
    15. Susan Dunkleeová (USA)
    16. Dzinara Alimbekavová (BLR)
    17. Selina Gasparinová (SUI)
    18. Valj Semerenková (UKR)
    19. Denise Herrmannová (GER)
    20. Jelena Kručinkinová (BLR)
    21. Julia Simonová (FRA)
    22. Janina Hettichová (GER)
    23. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
    24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
    25. Lena Häckiová (SUI)
    26. Baiba Bendiková (LAT)
    27. Ljudmila Achatovová (KAZ)
    28. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
    29. Hanna Öbergová (SWE)
    30. Aita Gasparinová (SUI)
    31. Jessica Jislová (CZE)
    32. Dunja Zdoucová (AUT)
    33. Jevgenija Pavlovová (RUS)
    34. Kinga Zbylutová (POL)
    35. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
    36. Franziska Preussová (GER)
    37. Clare Eganová (USA)
    38. Irina Kazakevičová (RUS)
    39. Dorothea Wiererová (ITA)
    40. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
    41. Tiril Eckhoffová (NOR)
    42. Emma Lunderová (CAN)
    43. Vita Semerenková (UKR)
    44. Mari Ederová (FIN)
    45. Olena Pidhrušná (UKR)
    46. Tuuli Tomingasová (EST)
    47. Lisa Vittozziová (ITA)
    48. Linn Perssonová (SWE)
    49. Elvira Öbergová (SWE)
    50. Nika Vindišarová (SLO)
    51. Anais Bescondová (FRA)
    52. Sanita Bulinová (LAT)
    53. Alla Gilenková (MDA)
    54. Federica Sanfilippová (ITA)
    55. Natalja Kočerginová (LTU)
    56. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
    57. Anna Frolinová (KOR)
    58. Suvi Minkkinenová (FIN)
    59. Henrieta Horvátová (SVK)
    60. Lotte Lieová (BEL)
    61. Karolina Pitońová (POL)
    62. Anna Magnussonová (SWE)
    63. Veronika Machyniaková (SVK)
    64. Polona Klemenčičová (SLO)
    65. Erika Jänkäová (FIN)
    66. Regina Ojaová (EST)
    67. Uljana Kajševová (RUS)
    68. Eva Puskarčíková (CZE)
    69. Irene Cadurischová (SUI)
    70. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
    71. Světlana Mironovová (RUS)
    72. Katharina Innerhoferová (AUT)
    73. Sarah Beaudryová (CAN)
    74. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
    75. Markéta Davidová (CZE)
    76. Nika Blaženićová (CRO)
    77. Vanessa Hinzová (GER)
    78. Sari Maedaová (JPN)
    79. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
    80. Julija Džimová (UKR)
    81. Hanna Solová (BLR)
    82. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
    83. Magdalena Gwizdońová (POL)
    84. Gabriele Leščinská (LTU)
    85. Aneta Smerčiaková (SVK)
    86. Darja Blašková (BLR)
    87. Kadri Lehtlaová (EST)
    88. Nadia Moserová (CAN)
    89. Venla Lehtonenová (FIN)
    90. Eniko Martonová (ROU)
    91. Jekatěrina Noskovová (RUS)
    92. Christina Riederová (AUT)
    93. Tereza Vinklárková (CZE)
    94. Jurie Tanakaová (JPN)
    95. Marija Abeová (KOR)
    96. Caroline Colombová (FRA)
    97. Elisa Gasparinová (SUI)
    98. Johanna Skottheimová (SWE)
    99. Anna Weidelová (GER)
    100. Deedra Irwinová (USA)
    101. Tais Vozeljová (SLO)