Sprint žen, 7,5 km, Oberhof | Vítěz: T. Eckhoffová (NOR) (kon.) |
konec
SP - Sprint žen, 7,5 km, Oberhof
Vítěz: T. Eckhoffová (NOR)
Karel Jedlička
Pořadí po 2. střelbě
1. Dorothea Wiererová (ITA) 15:57,0 (0)
2. Tiril Eckhoffová (NOR) +3,6 (1)
3. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +4,8 (0)
4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +5,7 (0)
5. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +21,2 (1)
-----
13. Markéta Davidová (CZE) +40,3 (2)
27. Lucie Charvátová (CZE) +1:06,7 (2)
32. Eva Puskarčíková (CZE) +1:06,7 (0)
52. Jessica Jislová (CZE) +1:20.6 (2)
92. Tereza Vinklárková (CZE) +3:17,3 (4)
Pořadí po 1. střelbě
1. Tiril Eckhoffová (NOR) 7:49,6 (0)
2. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +5,7 (0)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +6,3 (0)
4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +6,6 (0)
5. Elvira Öbergová (SWE) +8,3 (0)
---
23. Markéta Davidová (CZE) +25,7 (1)
29. Eva Puskarčíková (CZE) +32,6 (0)
40. Lucie Charvátová (CZE) +40,8 (1)
81. Jessica Jislová (CZE) +1:20,6 (2)
93. Tereza Vinklárková (CZE) +!:50,8 (2)
Celkové pořadí sprintu:
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 228
2. Hanna Öbergová (SWE) 224
3. Tiril Eckhoffová (NOR) 208
4. Franziska Preussová (GER) 161
5. Elvira Öbergová (SWE) 152
6. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 150
7. Dzinara Alimbekavová (BLR) 148
8. Markéta Davidová (CZE) 138
9. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 134
10. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) 126
.....
52. Lucie Charvátová (CZE) 25
55. Eva Puskarčíková (CZE) 21
58. Jessica Jislová (CZE) 17
Celkové pořadí Světového poháru:
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 509
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 466
3. Hanna Öbergová (SWE) 466
4. Elvira Öbergová (SWE) 379
5. Dzinara Alimbekavová (BLR) 355
6. Dorothea Wiererová (ITA) 350
7. Franziska Preussová (GER) 347
8. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 305
9. Markéta Davidová (CZE) 302
10. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 292
.....
53. Eva Puskarčíková (CZE) 40
59. Lucie Charvátová (CZE) 25
64. Jessica Jislová (CZE) 20
Startovní listina:
1. Maren Hammerschmidtová (GER)
2. Julia Schwaigerová (AUT)
3. Megan Bankesová (CAN)
4. Ida Lienová (NOR)
5. Iryna Krjuková (BLR)
6. Irene Lardschneiderová (ITA)
7. Johanna Talihärmová (EST)
8. Chloé Chevalierová (FRA)
9. Larisa Kuklinová (RUS)
10. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
11. Lucie Charvátová (CZE)
12. Fujuko Tačizakiová (JPN)
13. Kamila Żuková (POL)
14. Mona Brorssonová (SWE)
15. Susan Dunkleeová (USA)
16. Dzinara Alimbekavová (BLR)
17. Selina Gasparinová (SUI)
18. Valj Semerenková (UKR)
19. Denise Herrmannová (GER)
20. Jelena Kručinkinová (BLR)
21. Julia Simonová (FRA)
22. Janina Hettichová (GER)
23. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
25. Lena Häckiová (SUI)
26. Baiba Bendiková (LAT)
27. Ljudmila Achatovová (KAZ)
28. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
29. Hanna Öbergová (SWE)
30. Aita Gasparinová (SUI)
31. Jessica Jislová (CZE)
32. Dunja Zdoucová (AUT)
33. Jevgenija Pavlovová (RUS)
34. Kinga Zbylutová (POL)
35. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
36. Franziska Preussová (GER)
37. Clare Eganová (USA)
38. Irina Kazakevičová (RUS)
39. Dorothea Wiererová (ITA)
40. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
41. Tiril Eckhoffová (NOR)
42. Emma Lunderová (CAN)
43. Vita Semerenková (UKR)
44. Mari Ederová (FIN)
45. Olena Pidhrušná (UKR)
46. Tuuli Tomingasová (EST)
47. Lisa Vittozziová (ITA)
48. Linn Perssonová (SWE)
49. Elvira Öbergová (SWE)
50. Nika Vindišarová (SLO)
51. Anais Bescondová (FRA)
52. Sanita Bulinová (LAT)
53. Alla Gilenková (MDA)
54. Federica Sanfilippová (ITA)
55. Natalja Kočerginová (LTU)
56. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
57. Anna Frolinová (KOR)
58. Suvi Minkkinenová (FIN)
59. Henrieta Horvátová (SVK)
60. Lotte Lieová (BEL)
61. Karolina Pitońová (POL)
62. Anna Magnussonová (SWE)
63. Veronika Machyniaková (SVK)
64. Polona Klemenčičová (SLO)
65. Erika Jänkäová (FIN)
66. Regina Ojaová (EST)
67. Uljana Kajševová (RUS)
68. Eva Puskarčíková (CZE)
69. Irene Cadurischová (SUI)
70. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
71. Světlana Mironovová (RUS)
72. Katharina Innerhoferová (AUT)
73. Sarah Beaudryová (CAN)
74. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
75. Markéta Davidová (CZE)
76. Nika Blaženićová (CRO)
77. Vanessa Hinzová (GER)
78. Sari Maedaová (JPN)
79. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
80. Julija Džimová (UKR)
81. Hanna Solová (BLR)
82. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
83. Magdalena Gwizdońová (POL)
84. Gabriele Leščinská (LTU)
85. Aneta Smerčiaková (SVK)
86. Darja Blašková (BLR)
87. Kadri Lehtlaová (EST)
88. Nadia Moserová (CAN)
89. Venla Lehtonenová (FIN)
90. Eniko Martonová (ROU)
91. Jekatěrina Noskovová (RUS)
92. Christina Riederová (AUT)
93. Tereza Vinklárková (CZE)
94. Jurie Tanakaová (JPN)
95. Marija Abeová (KOR)
96. Caroline Colombová (FRA)
97. Elisa Gasparinová (SUI)
98. Johanna Skottheimová (SWE)
99. Anna Weidelová (GER)
100. Deedra Irwinová (USA)
101. Tais Vozeljová (SLO)
1. Dorothea Wiererová (ITA) 15:57,0 (0)
2. Tiril Eckhoffová (NOR) +3,6 (1)
3. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +4,8 (0)
4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +5,7 (0)
5. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +21,2 (1)
-----
13. Markéta Davidová (CZE) +40,3 (2)
27. Lucie Charvátová (CZE) +1:06,7 (2)
32. Eva Puskarčíková (CZE) +1:06,7 (0)
52. Jessica Jislová (CZE) +1:20.6 (2)
92. Tereza Vinklárková (CZE) +3:17,3 (4)
Pořadí po 1. střelbě
1. Tiril Eckhoffová (NOR) 7:49,6 (0)
2. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +5,7 (0)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +6,3 (0)
4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +6,6 (0)
5. Elvira Öbergová (SWE) +8,3 (0)
---
23. Markéta Davidová (CZE) +25,7 (1)
29. Eva Puskarčíková (CZE) +32,6 (0)
40. Lucie Charvátová (CZE) +40,8 (1)
81. Jessica Jislová (CZE) +1:20,6 (2)
93. Tereza Vinklárková (CZE) +!:50,8 (2)
Celkové pořadí sprintu:
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 228
2. Hanna Öbergová (SWE) 224
3. Tiril Eckhoffová (NOR) 208
4. Franziska Preussová (GER) 161
5. Elvira Öbergová (SWE) 152
6. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 150
7. Dzinara Alimbekavová (BLR) 148
8. Markéta Davidová (CZE) 138
9. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 134
10. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) 126
.....
52. Lucie Charvátová (CZE) 25
55. Eva Puskarčíková (CZE) 21
58. Jessica Jislová (CZE) 17
Celkové pořadí Světového poháru:
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 509
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 466
3. Hanna Öbergová (SWE) 466
4. Elvira Öbergová (SWE) 379
5. Dzinara Alimbekavová (BLR) 355
6. Dorothea Wiererová (ITA) 350
7. Franziska Preussová (GER) 347
8. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 305
9. Markéta Davidová (CZE) 302
10. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 292
.....
53. Eva Puskarčíková (CZE) 40
59. Lucie Charvátová (CZE) 25
64. Jessica Jislová (CZE) 20
Startovní listina:
1. Maren Hammerschmidtová (GER)
2. Julia Schwaigerová (AUT)
3. Megan Bankesová (CAN)
4. Ida Lienová (NOR)
5. Iryna Krjuková (BLR)
6. Irene Lardschneiderová (ITA)
7. Johanna Talihärmová (EST)
8. Chloé Chevalierová (FRA)
9. Larisa Kuklinová (RUS)
10. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
11. Lucie Charvátová (CZE)
12. Fujuko Tačizakiová (JPN)
13. Kamila Żuková (POL)
14. Mona Brorssonová (SWE)
15. Susan Dunkleeová (USA)
16. Dzinara Alimbekavová (BLR)
17. Selina Gasparinová (SUI)
18. Valj Semerenková (UKR)
19. Denise Herrmannová (GER)
20. Jelena Kručinkinová (BLR)
21. Julia Simonová (FRA)
22. Janina Hettichová (GER)
23. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
25. Lena Häckiová (SUI)
26. Baiba Bendiková (LAT)
27. Ljudmila Achatovová (KAZ)
28. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
29. Hanna Öbergová (SWE)
30. Aita Gasparinová (SUI)
31. Jessica Jislová (CZE)
32. Dunja Zdoucová (AUT)
33. Jevgenija Pavlovová (RUS)
34. Kinga Zbylutová (POL)
35. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
36. Franziska Preussová (GER)
37. Clare Eganová (USA)
38. Irina Kazakevičová (RUS)
39. Dorothea Wiererová (ITA)
40. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
41. Tiril Eckhoffová (NOR)
42. Emma Lunderová (CAN)
43. Vita Semerenková (UKR)
44. Mari Ederová (FIN)
45. Olena Pidhrušná (UKR)
46. Tuuli Tomingasová (EST)
47. Lisa Vittozziová (ITA)
48. Linn Perssonová (SWE)
49. Elvira Öbergová (SWE)
50. Nika Vindišarová (SLO)
51. Anais Bescondová (FRA)
52. Sanita Bulinová (LAT)
53. Alla Gilenková (MDA)
54. Federica Sanfilippová (ITA)
55. Natalja Kočerginová (LTU)
56. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
57. Anna Frolinová (KOR)
58. Suvi Minkkinenová (FIN)
59. Henrieta Horvátová (SVK)
60. Lotte Lieová (BEL)
61. Karolina Pitońová (POL)
62. Anna Magnussonová (SWE)
63. Veronika Machyniaková (SVK)
64. Polona Klemenčičová (SLO)
65. Erika Jänkäová (FIN)
66. Regina Ojaová (EST)
67. Uljana Kajševová (RUS)
68. Eva Puskarčíková (CZE)
69. Irene Cadurischová (SUI)
70. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
71. Světlana Mironovová (RUS)
72. Katharina Innerhoferová (AUT)
73. Sarah Beaudryová (CAN)
74. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
75. Markéta Davidová (CZE)
76. Nika Blaženićová (CRO)
77. Vanessa Hinzová (GER)
78. Sari Maedaová (JPN)
79. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
80. Julija Džimová (UKR)
81. Hanna Solová (BLR)
82. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
83. Magdalena Gwizdońová (POL)
84. Gabriele Leščinská (LTU)
85. Aneta Smerčiaková (SVK)
86. Darja Blašková (BLR)
87. Kadri Lehtlaová (EST)
88. Nadia Moserová (CAN)
89. Venla Lehtonenová (FIN)
90. Eniko Martonová (ROU)
91. Jekatěrina Noskovová (RUS)
92. Christina Riederová (AUT)
93. Tereza Vinklárková (CZE)
94. Jurie Tanakaová (JPN)
95. Marija Abeová (KOR)
96. Caroline Colombová (FRA)
97. Elisa Gasparinová (SUI)
98. Johanna Skottheimová (SWE)
99. Anna Weidelová (GER)
100. Deedra Irwinová (USA)
101. Tais Vozeljová (SLO)
Ode mě je to z biatlonu vše, děkuji za pozornost a hezký zbytek dne! (16:16:03)
1. Tiril Eckhoffová (NOR) 22:33,8 (1 trestné kolo)
2. Dorothea Wiererová (ITA) +9,3 (0)
3. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +12,6 (0)
4. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +19,4 (0)
5. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +23,5 (1)
6. Franziska Preussová (GER) +33,5 (1)
7. Hanna Öbergová (SWE) +38,2 (1)
8. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +40,4 (2)
9. Julia Schwaigerová (AUT) +41,0 (0)
10. Markéta Davidová (CZE) +41,8 (2)
11. Elvira Öbergová (SWE) +43,5 (1)
12. Dzinara Alimbekavová (BLR) +51,4 (1)
13. Janina Hettichová (GER) +56,8 (0)
14. Anais Bescondová (FRA) +1:02,2 (1)
15. Denise Herrmannová (GER) +1:07,4 (3)
16. Lisa Vittozziová (ITA) +1:09,2 (2)
17. Maren Hammerschmidtová (GER) +1:09,3 (0)
18. Mona Brorssonová (SWE) +1:10.8 (0)
19. Uljana Kajševová (RUS) +1:11,5 (1)
20. Tuuli Tomingasová (EST) +1:13,5 (0)
21. Světlana Mironovová (RUS) +1:14,3 (2)
22. Jelena Kručinkinová (BLR) +1:20,6 (2)
23. Jekatěrina Avvakumovová (KOR) +1:23,8 (1)
24. Julija Džimová (UKR) +1:24,1 (2)
25. Elisa Gasparinová (SUI) +1:24,3 (1)
26. Caroline Colombová (FRA) +1:26,0 (0)
27. Dunja Zdoucová (AUT) +1:26,2 (1)
28. Valj Semerenková (UKR) +1:26,3 (1)
29. Lucie Charvátová (CZE) +1:28,6 (2)
30. Aita Gasparinová (SUI) +1:30,2 (1)
31. Vanessa Hinzová (GER) +1:30,4 (1)
32. Ida Lienová (NOR) +1:31,4 (2)
33. Federica Sanfilippová (ITA) +1:39,1 (1)
34. Kinga Zbylutová (POL) +1:40,2 (1)
35. Linn Perssonová (SWE) +1:41,1 (1)
36. Clare Eganová (USA) +1:42,4 (1)
37. Mari Ederová (FIN) +1:43,0 (2)
38. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +1:47,2 (1)
39. Kamila Żuková (POL) +1:49,4 (2)
40. Lena Häckiová (SUI) +1:49,5 (3)
.....
45. Eva Puskarčíková (CZE) +1:53,2 (0)
49. Jessica Jislová (CZE) +1:56,8 (2)
90. Tereza Vinklárková (CZE) +4:08,8 (4)
Markéta Davidová bohužel kromě skvělého běhu musela při obou zastávkách na střelnici navštívit trestné kolo a v cíli jí patří 10. příčka.
Lucie Charvátová zastřílela také za 1+1, naopak běžecky už jsme od ní viděli rychlejší časy. V součtu to stačí na body za 29. místo, ale ne na postup do závodu s hromadným startem.
Eva Puskarčíková se jako jedna z pouze 13 biatlonistek vyhnula trestnému kolu, ale běžecky se trápila a se 73. běžeckým časem dojela pětačtyřicátá těsně pod bodovanými místy.
Jessica Jislová také absolvovala dvě trestná kola, když minula poslední dva terče vleže. Na víc než 49. místo to dnes nestačilo.
Tereza Vinklárková zatím konkurenci ve Světovém poháru vůbec nestačí a s 81. běžeckým časem a čtyřmi omyly na střelnici dnes porazila jen devět soupeřek.
Ze stříbra a celkově druhého cenného kovu sezóny se raduje nejrychlejší (spolu s Ruskou Kuklinovou) střelkyně Italka Dorothea Wiererová, třetí bronz po sobě přidává do své sbírky Rakušanka Lisa Hauserová.