W. Brémy – Augsburg 2:0 (kon.) | Dortmund – Mohuč 1:1 (kon.) | Hoffenheim – Bielefeld 0:0 (kon.)
Kolín nad Rýnem – Hertha 0:0 (kon.) | Wolfsburg – RB Lipsko 2:2 (kon.) | Stuttgart – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
Borussia Dortmund
1:1 (0:0)
1. FSV Mohuč 05
Sobota 16.01.2021, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 16. kolo

To už je z tohoto utkání vše. Přeji příjemně užitý zbytek soboty! (17:37:14)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:19.

Hodně zajímavé utkání skončilo překvapivou remízou 1:1. Fotbalisté Borussie mohou litovat, že v prvním poločase nedokázali skórovat. Vždyť si v něm mohli vytvořit i poměrně výrazný náskok. Už ve 2. minutě poslal míč do sítě Haaland, ale akci předcházel ofsajd Meuniera, který odhalil VAR. Další šance žlutočerných pak pochytal skvělý Zentner a Bellingam mířil dokonce do tyče.

Po změně stran se však ofenziva Dortmundu zasekla a tak jsme dlouho sledovali jen platonickou převahu favorita bez jakéhokoliv zakončení. Jak dávat góly tak domácím ukázal v 57. minutě Levin Öztunali, který se dostal k míči na půlce, vyvezl ho dopředu a z poměrně velké dálky se nádherně trefil do šibenice. Domácí zachránil až v 73. minutě Thomas Meunier, jenž z hranice šestnáctky napálil do sítě odražený míč. O chvíli později dostali Dortmundští obrovskou šanci skóre otočit, když po faulu na Meuniera zahrávali penaltu. Jejich kapitán Reus sice poslal brankáře na druhou stranu, míč však umístil těsně vedle tyče. Zápas tak skončil remízou, která je pro domácí samozřejmě nečekanou ztrátou. Nutno ale říci, že zvítězit klidně mohli i hosté. Připomeňme, že Hack a Latza mířili ve druhé půli do brankové konstrukce.

90+3

90+3
    Onisiwo srdnatě bojoval o míč u rohového praporku, kde domácí výrazně pozdržel. Už se asi nic nestane!

90+2
    Hosté vyrazili do poměrně zajímavého protiútoku. Tauer nahrál doprava Szalaiovi a sám si naběhl do šestnáctky. Tam směřoval přízemní centr maďarského reprezentanta, ovšem Tauera pokryl Akanji.

90+1
    Rozhodí Jablonski nastaví tři minuty!

90
    Rohový kop Sancha vyboxoval Zentner před svou šestnáctku. Tam byl Marco Reus, jehož střelu obrana Mohuče srazila a hlavička Youssoufy Moukoka směřovala nad bránu.

89
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Kevin Stöger.

87
    Obránce Mohuče Moussa Niakhaté se nadechl k velkému sólu! K balónu se dostal na vlastní polovině a proběhl s ním dvě třetiny hřiště. Postupoval téměř sám na Bürkiho, byť byl ze strany křižován. Nakonec zakončoval zleva vedle vzdálenější tyče. Pokud by zvládl koncovku lépe, byl by teď v Mohuči za obrovskou hvězdu.

85
    Latzův centr ze standardní situaci chytá Bürki. Od brankáře Dortmundu začne útočná akce Schwarzgelben.

84
    Moukoko v ofsajdu. Rozehrávají hosté.

82
    Hosté zahrávali rohový kop. Na Latzův centr si vyskočil Karim Onisiwo, jehož hlavička zapadla až za bránu soupeře.

81
    Před námi je posledních deset minut řádné hrací doby. Stát se ještě může cokoliv...

79
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Niklas Tauer.
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Ádám Szalai.

78
    Hosté si málem vzali vedení zpět! V pokutovém území si nejprve dělal prostor Jonathan Burkardt, jehož zakončení bylo zablokováno. Volný balón si však našel Danny Latza, který ho poslal do tyče a teprve pak domácí osvobodil obránce, který strážil brankovou čáru!

77
    Sancho poslal z pravé strany před bránu velmi dobrý centr. Moc nescházelo a do zakončení z bezprostřední blízkosti se dostal Erling Haaland.

76
    Marco Reus nabídnutou šanci nevyužil! Penaltu zahrál sice do protipohybu brankáře Zentnera, ale také těsně vedle tyče! Kapitán Dortmundu tedy odmítl obrat ve skóre.

74
    Hack přišel v pokutovém území pozdě do souboje s Meunierem, kterého fauloval a domácí budou zahrávat penaltu!