Barys – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 4:0 (kon.)
Čerepovec – Minsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Riga 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Kazaň – N.Novgorod 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Severstal Čerepovec
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 17.01.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů Kontinentální hokejové ligy zase někdy na počtenou. (17:34:22)

Československá stopa v utkání
    Jindřich Abdul (CER) do utkání nenastoupil
    Adam Liška (CER) 1+0, 2 střely, TOI 13:02
    Dominik Furch (MIN) 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,15%, odchytal 65 minut, čtyři vychytané nájezdy

Čas v útočném pásmu: 11:50 – 8:41

Bonusový druhý bod bere naprosto po zásluze Dinamo Minsk, které bylo po většinu zápasu lepší, takže je výhra po nájezdech naprosto zasloužené. O tu se navíc výraznou měrou přičinil Dominik Furch, který vychytal čtyři nájezdy a opět dotáhl svůj tým k vítězství.

Pavel VARFOLOMEJEV - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    Autorem vítězné branky je PAVEL VARFOLOMEJEV.

5. série
    1:2
    Arťom Garejev chtěl Dominika Furcha nachytat střelou do protipohybu, ale český gólman si udržel dobré postavení a získal tak pro svůj tým druhý bod.

5. série
    1:2
    Roman Gorbunov mířil mezi betony gólmana, ale neuspěl.

4. série
    1:2
    Alexandr Petunin našel cestu skrz českého brankáře a ještě drží naději pro svůj tým.

4. série
    0:2
    Zack Mitchell se trefil jen do roztáhnutého gólmana, pokud ale Dominik Furch chytí, mrzet ho to nemusí.

3. série
    0:2
    Kirill Adamčuk se pokusil o typický krok Nikity Kučerova, ale český brankář se nenechal nachytat.

3. série
    0:2
    Pavel Varfolomejev se trefil přesně k pravé tyči a dává tak svému týmu už dvoubrankové vedení.

2. série
    0:1
    Daniil Vovčenko čekal na pohyb Dominika Furcha, ale ten žádný neudělal a nakonec jistě zasáhl.

2. série
    0:1
    Stěpan Falkovskij mířil po zaseknutí pod horní tyč, ale trefil se jen do vyrážečky gólmana.

1. série
    0:1
    Jegor Morozov se pokusil o bekhendový blafák, ale neuspěl.

1. série
    0:1
    Alexandr Kogalev na to šel pomalu, ale následně se trefil přesně mezi betony gólmana.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pět minut přidaného času nám vítěze dnešního duelu neurčilo. Jednoznačně nebezpečnější byl určitě Minsk, který ale ani jednu ze svých příležitostí nevyužil, takže teď oba celky čeká dovednostní soutěž.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:25
    Domácí se ještě v závěru prodloužení usazují v útočném pásmu a Kirill Adamčuk se tak protlačil až před bránu, ale i Dominik Fuch si chce vynutit samostatné nájezdy.

63:43
    Shane Prince sice nádhernou kličkou poslal na párek bránícího hráče, ale v následném souboji s Vladislavem Podjapolskijem selhal, protože pálil jen do jeho vyrážečky!

63:13
    V další dobré příležitost byl Roman Gorbunov, ale ani on kus gumy do sítě nedostal, protože se trefil jen do boční sítě!

62:46
    Shane Prince se blýskl schovaným zakončením, za který se domácí brankář jen ohlížel, přičemž kotouč se nakonec mezi tři tyče nevešel.

62:18
    Rob Klinkhammer si chtěl kotouč navézt ještě do lepší pozice, ale to už mu obránce nedovolil, ale následně nepřesně rozehrává jen na zakázané uvolnění.

61:30
    Kirill Voronin se z pravé strany tlačil do úniku, protihráč mu ale vystavil stopku tělem a nakonec ho poslal k ledu.

61:09
    První střelu prodloužení má na kontě Kirill Adamčuk, jenž pálil tvrdým příklepem, ale na Dominika Furcha si nepřišel.

60:40
    Jeden z hostů tam ale přečetl nepřesnou přihrávku, takže kombinovat už může také Minsk.

60:16
    Úvodní vhazování prodloužení vyhrává Čerepovec, který následně velmi opatrně hledá cestu do útočného pásma.

60:01

Šedesát minut o vítězi dnešního duelu nerozhodlo, protože Čerepovec nakonec dotáhl jednobrankové manku díky Adamu Liškovi, který navíc využil přesilovou hru. V závěru třetí třetiny pak už ani jeden tým neinkasoval, takže na řadu bude muset přijít pětiminutové prodloužení.

60:00

59:25
    O kotouč se nyní bojuje za brankou hostů, tam to vyhrál právě Minsk, který tak raději puk uklidil ze svého pásma.

58:53
    Ještě přece jen z pozice mezi kruhy pálil Ilja Usov, ale ten se mezi tři tyče netrefil, takže domácí ještě startují protiútok.

58:18
    Oba celky už se ale za žádnou cenu nechtějí dopustit nějaké chyby, takže jsou směrem dopředu velmi opatrné a v každém případě se aspoň jedním okem dívají dozadu.

57:45
    Shawn Lalonde přišel o kotouč zkusil to zachránit tvrdým hitem, který sice nebyl proti pravidlům, ale hosté stejně získali pásmo.

57:17
    Kirill Adamčuk ze středního pásma provětral výstroj Dominika Furcha, čímž alespoň donutil hosty k vyhození na zakázané uvolnění.

56:47
    Daniil Vovčenko najel s kotoučem do jasného ofsajdu, čehož si čárový rozhodčí samozřejmě všimli a nakazují buly ve středním pásmu.

56:13
    Čerepovec už má oslabení za sebou a může se tak pokoušet o zkompletování obratu, ale tentokrát se v útočném pásmu moc dlouho neudržel.

55:50
    Domácí brankář musí zasahovat ihned po vhazování, protože se jeho směrem odrazil kotouč, který tedy poslal do rohu kluziště.

55:18
    Nakonec přece jen z dobré pozice pálil Vladimir Alistrov, který ale netrefil bránu. Vzápětí zkoušel štěstí ještě jednou, ale to Vladislav Podjapolskij zasáhl a zlikvidoval také dorážku Adama Almqvista.

54:58
    Minsk se v přesilovce zkouší vrátit do vedení, nic nebezpečného si ale nemůže vytvořit.

53:57
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podrážení).
    53:44 Adam LIŠKA - 1:1

53:44
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec využívají přesilovku a přece jen srovnávají stav! Nutno podotknout, že Severstal to sehrál opravdu dobře. Joonas Nättinen u levé tyče uvolnil Jegora Morozova, ten následně před brankou našel ADAMA LIŠKU, jenž prostřelil českého gólmana střelou mezi lapačku a beton. Asistence: Jegor Morozov, Joonas Nättinen.

53:40
    A opět pálil Vladislav Provolněv, ale ani tentokrát se Dominik Furch nemusel činit, protože kotouč směřoval na hrazení.

53:11
    Domácí se okamžitě usadili v pásmu a vzápětí pálil Vladislav Provolněv, který však svou ránou příklepem jenom minul bránu.

52:55
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Stěpan Falkovskij – 2 min., faul kolenem).

52:55
    Arťom Garejev schytal bolestivý hit, po kterém se těžko sbírá a samozřejmě míří na střídačku, ale může být vlastně rád, protože pro svůj tým získal přesilovku.

52:27
    Domácí nyní vůbec neví, jak mají rozehrávat, protože si už nějakou chvíli přihrávají kolem vlastní modré čáry.

51:45
    U dalšího nahození je první Jegor Morozov, ale ten také musí jít do souboje, při kterém mu do vítězného konce pomohl Adam Liška.

51:23
    Alexandr Petunin ve středním pásmu vybojoval kotouč, ale následně ho vyvezl jen do rohu kluziště, kde o něj rychle přišel.

50:49
    Vladislav Podjapolskij také pokračuje ve výborném výkonu, nebezpečnou ránu Denise Mosaljova zlikvidoval lapačkou a stále tak drží naděje pro svůj tým!

50:16
    Hosté vyhráli další souboj u hrazení a dostali tak puk do středu hřiště, ale Severstal na nic nečekal a okamžitě se dostal zpět dopředu.

49:43
    Severstal už má jen něco málo přes deset minut, ale v posledních chvílích dokázal, že si umí vytvořit šance, teď je jen musí využít.

48:55
    Vladislav Podjapolskij taky musí zasahovat, i když to měl o dost jednodušší, avšak pořád se musí mít na pozoru, protože jeho spoluhráči nedostali kotouč z pásma.

48:18
    Vladislav Kodola měl na čepeli vyrovnávací branku! Po dobrém pasu mířil sám na Dominika Furcha, ten ho však skvěle vybruslil a nakonec zasáhl vyrážečkou!

47:57
    Vladislav Jerjomenko z druhé vlny posílal kotouč před brankou, to ale ani jeden jeho spoluhráč nečekal, takže z toho nic nebylo.

47:23
    Čerepovec se po delší době podíval do útoku a po vyhraném vhazování přišly dva projektily, ale ani jeden se přes houf těl nedostal.

46:30
    Hosté jsou směrem dopředu stále mnohem aktivnější a pokud budou takto pokračovat, určitě by si mohli pojistit výhru ještě jednou brankou.

45:58
    Rob Klinkhammer také nedokázal moc dobře kontrolovat kotouč, souboj o něj ale rozhodně nevzdal, takže získal pár cenných sekund navíc.

45:17
    Dominik Furch musel zasahovat poprvé ve třetí části, opět to ale nebylo nic složitého, k zákroku mu stačilo jen nastavení lapačky.

44:55
    Ilja Usov si sice u mantinelu našel odražený kotouč, ale ten mu následně smolně poskočil a utekl mu až k protihráči.

44:07
    Hosté po návratu Kirilla Voronina mířili do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Zack Mitchell, ale netrefil se ani mezi tři tyče!

43:46
    Kotouč je opět u domácího brankáře, který zpoza své branky rozehrává a doufá v lepší útok svého týmu.

43:03
    Severstal má za sebou první polovinu přesilovka a zase se tam k ničemu nedostal, přičemž už mu začíná docházet čas.

42:27
    Hosté sice prohráli nahození, Denis Mosaljov následně vytlačil soupeře až do jeho pásma, kde mu následně ještě chvíli působil potíže.

41:58
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Voronin – 2 min., krosček).

41:44
    Čerepovec nepřesně rozehrává na zakázané uvolnění, Dominik Furch tak ještě nějakou chvíli bude moci zůstat v klidu.

41:16
    Pořád se hraje v domácím pásmu, kde už se hosté pomalu dostávají ke kombinaci, ale od zakončení jsou stále daleko.

40:34
    Minsk hned na začátku závěrečné třetiny kupuje co nejvíce času útočením, jednobrankové vedení už bude chtít nejspíš hlavně udržet.

40:01

Druhá třetina byla o dost zajímavější než ta první, protože oba celky už začaly být směrem dopředu pořádně nebezpečné. Paradoxně jsme se ale branky nedočkali, protože oba gólmani stále podávají špičkové výkony. Uvidíme, jestli někdo z nich ještě inkasuje nebo jestli se dočkáme nějakého závěrečného drama.

Další třetina začne přibližně v 16:37.

40:00

39:36
    V závěru druhé třetiny se opět skoro vůbec nepřerušuje, do druhého přestávky tak nejspíš půjdeme za stejného stavu jako do první.

39:00
    Dominik Furch trošku pochybil za bránou, protože mu tam protihráč sebral kotouč, ale naštěstí pro českého brankáře se domácí už pak nedostali k zakončení.

38:03
    Vladislav Koljačonok z levého kruhu nebezpečně pálil příklepem, domácí brankář se jen ohlížel, ale zasahovat nemusel, protože projektil nebyl přesný.

37:25
    Na druhé straně není úspěšný ani Maxim Kazakov, který sice zkoušel mířit do protipohybu Dominika Furcha, ale ten stejně stačil vytasit svůj beton.

37:00
    Denis Mosaljov po přechodu modré čáry sám vypálil, ale Vladislav Podjapolskij byl připraven, takže kotouč srazil pryč vyrážečkou.

36:18
    Minsk nechce ponechat nic náhodě a také jednou za čas zaútočí, vepředu už se mu i daří dostávat k zakončení.

36:00
    Arťom Garejev dostal před bránu další dobrou přihrávku, ale český brankář ukázal rychlý přesun a následně dobrý postřeh lapačkou.

35:23
    Konečně se hraje tak, jak bychom si představovali. Na vidění je jedna šance za druhou, ale ve druhé části zatím brankáři zůstávají nepřekonáni.

34:59
    Alexandr Petunin byl po pěkné kombinaci sám před brankou a měl i spoustu času na zakončení, ale Dominik Furch ho stejně dokázal vychytat!

34:21
    Shane Prince obkroužil celé útočné pásma a následně poslal nebezpečnou přihrávku před bránu, na kterou ale žádný spoluhráč nedokázal zareagovat.

33:25
    Kirill Adamčuk si nedokázal zpracovat přihrávku po hrazení, čehož okamžitě zkoušel využít Rob Klinkhammer, který ale střelou od mantinelu domácího brankáře nepřekvapil.

33:05
    Hosté už mohli vézt o dvě branky! Kotouč se díky šťastnému odrazu dostal do brankoviště, kde tak nastal pořádný zmatek, který ale nakonec dokázal vyřešit pozorný Vladislav Podjapolskij!

32:38
    Další domácí útočný výpad jistým zákrokem zastavil Dominik Furch, který tedy pořád drží čisté konto.

31:44
    Denis Vicharev při souboji u mantinelu končí na ledové ploše, ale rozhodčí zůstává v klidu, takže se hosté mohou osvobodit vyhozením.

31:20
    V posledních minutách je mnohem aktivnější Čerepovec, který chce tedy do druhé přestávky vyrovnat. Projektil Shawna Lalondeho však končí jen mimo ledovou plochu.

30:49
    Adam Liška byl v dobré příležitosti, ale selhal při zakončení! Nastřelený kotouč se odrazil před branku ke slovenskému forvardovi, který ale nakonec ani nezakončil, kotouč se sotva doklouzal k brankáři Minsku, který to měl docela jednoduché.

29:42
    Vadim Kudako dobře zachytil vyhození soupeře rukavicí a následně vybídl spoluhráče k zakončení z úhlu, ale Dominik Furch mu to vypíchnutím znemožnil.

29:13
    Domácí se po delší době dostali dopředu, tam ale u kotouč museli bojovat u hrazení, což tentokrát zvládli.

28:32
    Vladislav Podjapolskij musí vyjíždět proti nahozenému kotouči, ten tak raději uklidil k mantinelu.

27:46
    Minsk je každým okamžikem vepředu nebezpečnější, protože chce ještě navýšit vedení, což by mi při obraně opravdu hodně pomohlo.

27:21
    Stěpan Falkovskij z dálky míří přímo doprostřed brány, takže Vladislav Podjapolskij jistě zasáhl a zastavil tak hru.

26:48
    Alexej Protas také z pravá strany mířil ke vzdálenější tyči, ale ani tentokrát nemusel domácí gólman zasahovat, protože to bylo nepřesné.

26:20
    Severstal tak mířil do přečíslení tři na jednoho, ale také si nerozuměl při kombinaci, kvůli čemuž tuto nadějnou příležitost ani nezakončil.

25:43
    Minsk se ještě v závěru početní převahy usazuje v útočném pásmu, kde ale nakonec přišla jen nepřesná přihrávku na střed, po které domácí okamžitě rozjíždějí protiútok.

24:45
    Adam Almqvist se hned po svém příchodu dostal do dobré pozice, kdy nebezpečně pálil z pravé strany, ale mezi tři tyče se netrefil.

24:23
    Dinamo vyhrává první vhazování při hře čtyři na čtyři, kotouč tak v klidu drží čeká na návrat Adama Almqvista.

23:59
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).

23:53
    Shane Prince po dobrém přečtení přihrávky míří do protiútoku, který sice nezakončil, ale na soupeři si vynutil alespoň nedovolený zákrok.

23:08
    Hosté zatím drží kotouč mimo své pásmo a míří tedy za dalším ubráněným oslabením. Čerepovci se stále vůbec nedaří.

22:31
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Adam Almqvist – 2 min., držení).

22:12
    Vladislav Podjapolskij si připisuje jistý zákrok proti nebezpečné ráně švihem, samozřejmě raději přeruší hru.

21:52
    Roman Gorbunov mířil za nahozeným pukem, ale proti dvěma protihráčům ho nezískal, takže rychle musí mířit zpátky dozadu.

21:00
    Domácí velmi aktivně usilují o vyrovnání, ale tentokrát jim další zakončení nebylo dovoleno a hosté se tak osvobodili.

20:15
    Úvodní vhazování jde ve prospěch Čerepovce, který následně nahazuje dopředu a dostává se až do šance, avšak Jegor Morozov z bezprostřední blízkosti Dominika Furcha nepřekonal!

20:01

V první třetině jsme nesledovali příliš pohledný hokej, protože na obou stranách byla vidět celá řada nepřesností. Kvůli tomu ani jeden tým moc často nestřílel, ale nakonec Dinamo prolomilo bezbrankový stav a díky šťastnému odrazu se prosadil Rob Klinkhammer. Minsk je tak na tom o něco lépe, tak uvidíme, jestli toho dokáže využít.

Další třetina začne přibližně v 15:49.

20:00

19:33
    Domácí v posledních sekundách prvního dějství aktivně napadají, ale ke vstřelení branky už jim to nepomůže, protože hosté jsou při rozehrávce dost zodpovědní.

18:58
    Minsk se následně usazuje v útočném pásmu, kde se ale vlastní vinou moc dlouho neudržel, protože mu přihrávka utekla do střední třetiny.

18:23
    Po úspěšné defenzivě našel Severstal cestu k nátlaku, ale ani tentokrát z něho nevzešlo nějaké nebezpečné zakončení, přišla jen střela přímo do Dominika Furcha.

17:55
    Hosté jsou pochopitelně na koni a směrem dopředu jsou najednou mnohem aktivnější, Čerepovec ale zatím obranu zvládá.
    16:24 Rob KLINKHAMMER - 0:1

16:24
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Branky jsme se nakonec dočkali, vsítil ji Minsk, který tak jde do vedení! Domácí hráč dobře přečetl rozehrávku soupeře a následně pěkně posunul kotouč na ROBA KLINKHAMMERA, který měl spoustu prostoru. Zakončení se mu však nepovedlo podle představ, protože se trefil jen do brusle Shanea Princea, ale od ní se kus gumy odrazil zpět k němu a napodruhé už se tak nemýlil. Asistence: Shane Prince.

15:48
    Dominik Furch se po delší době zapojil do hry, protože nahození směřovalo před bránu, takže raději rozehrávat, protože už se něj valil protihráč.

15:14
    Rob Klinkhammer se málem individuálně dostal až k zakončení, to mu nedovolil vypíchnutím poslední protihráč v cestě.

14:33
    První dějství už se začíná pomalu dohrávat, oba celky už se smířili s tím, že se nejspíš neprosadí, protože to útočení je na obou stranách velmi špatné.

13:58
    Hosté dobře zapracovali v souboji u hrazení, díky čemuž mohla následovat rána od modré čáry, ale ta byla zablokována pozorným bekem.

13:29
    Domácí sice tentokrát přešli pěkně střední pásmo, ale dobře rozjetou akci jim zastavil čárový rozhodčí, který píská těsný ofsajd.

12:45
    Hosté sice dobře zdržují rozehrávku soupeře, ale k zisku puku jim to nepomáhá, stojí je to jen spoustu sil.

11:55
    Čerepovec je nakonec s pukem vytlačen do svého pásma, což mu příliš nevadí, protože může zakládat další útočnou akci.

11:20
    Souboj za brankou hostů nakonec dotáhli do vítězného konce domácí, kteří tak mohou kombinovat v útočném pásmu, ale ke střele se stále velmi složitě dostávají.

10:45
    Adam Liška si našel odražený kotouč ve středním pásmu, nechtěl ale riskovat jeho ztrátu, takže ho posunul raději dozadu.

10:08
    Už zase se dlouho nepřerušovalo, tentokrát má ale navrch Minsk, který podniká jeden útočný výpad za druhým, ale na nějaké zakončení stále marně čeká.

09:13
    Alexej Protas si dobře našel odražený kotouč u pravého hrazení a hledal spoluhráče před brankou, ale ten byl dobře pokrytý obránci, takže mu zakončení nebylo umožněno.

08:23
    V domácím pásmu se o kotouč zase musí bojovat, přičemž to zvládl lépe Severstal, který se okamžitě žene dopředu pomocí nahození.

07:45
    Dinamo je však docela úspěšné při vhazování, protože vyhrálo další buly před svou brankou a může tak rozehrávat.

07:23
    Na nějakou větší šanci stále marně čekáme. Dalo by se ale říci, že má mírně navrch Čerepovec, který je častěji v útočném pásmu.

06:38
    Vladislav Koljačonok pro změnu nahazuje po mantinelu za branku soupeře, tam ale operovali pouze domácí hokejisté, kteří se tedy puku v klidu zmocnili.

06:03
    Minsk se po delší době podíval dopředu a vymyslel tam nahození od modré čáry, které měl na svědomí Stěpan Falkovskij, ale domácího gólmana příliš neohrozil.

05:41
    Hosté jsou pořád pod větším tlakem. Obranu sice zatím zvládají, ale nyní to bylo jen za cenu zakázaného uvolnění.

05:16
    Dominik Furch raději nahození od pravého hrazení podrží ve své lapačce a opět se tak před ním bude vhazovat.

04:43
    Už dlouho se hraje bez přerušení, což o něco více vyhovuje Čerepovci, který je častěji u puku, ale zatím z toho nic výraznějšího nezískává.

04:08
    Dinamo má za sebou první úspěšné oslabení a okamžitě hledá cestu dopředu, ale také se mu to moc nedaří.

03:32
    Nakonec z pozice mezi kruhy pálil Andrej Alexejev, ale jeho rána měla slabou razanci, takže Dominika Furcha příliš neohrozila.

02:53
    Ilja Šinkevič nabral rychlost a bez problémů tak dostal puk do pásma, ale tam žádná nebezpečná rána stále nepřichází.

02:07
    Vladislav Podjapolskij musí za vlastní klecí chytat vyhození soupeře, za což určitě není rád, protože by chtěl, aby se jeho spoluhráči usadili vepředu.

01:37
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Stěpan Falkovskij – 2 min., podrážení).

00:50
    Joonas Nättinen zkouší založit protiútok, při kterém nahazuje za branku soupeře. Kotouč následně vybojoval a domácí tak mohou útočit.

00:16
    Úvodní vhazování jde ve prospěch Minsku, který se však v útočném pásmu příliš dlouho neudržel.

00:01

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Kudako, Makejev, Lalonde (A), Adamčuk, Karimov – Berglund, Liška, J. Morozov – Kodola, Vovčenko, Petunin – Jo. Nättinen, Kapustin, Geraskin (A) – Vicharev (C), A. Alexejev, A. Garejev – Kazakov.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Solovjov, Almqvist, Falkovskij, Jerjomenko, Šinkevič, Znacharenko (A), Koljačonok – Klinkhammer (C), Varfolomejev, Prince (A) – Gorbunov, Mosaljov, Z. Mitchell – Paré, Usov, K. Voronin – Děmkov, Protas, Kogalev – Alistrov.

Rozhodčí: Kočetov, Hribik – Sivov, Sjsujev.

Jindřich Abdul (CER)
    Adam Liška (CER)
    Dominik Furch (MIN)

Postup Minsku do play off by byl příjemným překvapením, protože jediný běloruský tým v lize loni končil na beznadějném posledním místě. Letos však podává velmi dobré výkony a naprosto po zásluze je na sedmém místě Západu, ale jak jsem již zmiňoval, společně s Čerepovcem má na devátou Viťaz jen čtyřbodový náskok. Dinamo mělo dříve i větší bodovou jistotu, protože nedávno zaznamenalo šňůru tří výher za sebou, avšak nyní se dostalo do série proher, které už má na kontě tři hned po sobě. Dnešní hosté však hráli proti silným celkům a vždy navíc docela těsně, padli tedy s Dynamem Moskva, Magnitogorskem a naposledy s Jekatěrinburgem. Dnes by to tak Minsk mohl zlomit, protože se utká se svým sousedem v tabulce, takže by ty body byly mnohem cennější.

Brandon Kozun 28 bodů (16+12)

Čerepovec má letos velmi slušně našlápnuto k účasti v play off, které mu loni uniklo. V Západní konferenci je tak na pěkném šesté místě, o které se však dělí právě s Minskem. Oba tyto celky navíc mají na deváté nepostupové místo pouhý čtyřbodový náskok, takže body se pořád opravdu hodně hodí. V poslední době má mnohem lepší formu Severstal, jenž aktuálně drží šňůru dvou výher za sebou, protože potvrdil roli favorita proti Rize a Soči. Dnes tak zkusí určitě přidat třetí vítězství za sebou, i když tentokrát to bude mnohem složitější.

Čerepovec vs. Riga – 3:2
    Čerepovec vs. Soči – 4:2
    Omsk vs. Čerepovec – 4:3

Alexandr Petunin 29 bodů (14+15)
    Vladislav Kodola 25 bodů (7+18)
    Daniil Vovčenko 20 bodů (14+6)

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Mimo NHL samozřejmě stále probíhá také KHL, které už pomalu směřuje do finiše základní části. Dnes se tak o důležité body utká Čerepovec s Minskem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 54. Liška (J. Morozov, Jo. Nättinen) – 17. Klinkhammer (Prince), rozh. náj. Varfolomejev