Katar – Japonsko 31:29 (kon.) | Kapverdy – Německo 0:10 (kont.) | Tunisko – Brazílie 32:32 (kon.)
Angola – Chorvatsko 20:28 (kon.) | Argentina – Bahrajn 24:21 (kon.) | Maďarsko – Uruguay 44:18 (kon.)
Polsko – Španělsko 26:27 (kon.) | Kongo – Dánsko 19:39 (kon.)
Polsko
26:27 (11:14)
Španělsko
Neděle 17.01.2021, 20:30 • New Capital Sports Hall, Káhira (EGY) • Mistrovství světa • Skupina B

Z tohoto nesmírně dramatického střetnutí je to všechno. Děkujeme za pozornost a mějte dobrý vstup do nového týdne. Na viděnou. (22:10:37)

Poslední vystoupení ve skupině B čeká na oba týmy v úterý. Španělsko bude plnit roli favorita proti Tunisku, Polsko se pokusí zaskočit Brazílii.

Po dvou odehraných kolech vévodí skupině B se třemi body Španělé. Na druhém místě je se dvěma body Polsko, a to o skóre před třetí Brazílií, která bude jeho příštím soupeřem. Na posledním místě je s jedním bodem Tunisko.

Polsko – Španělsko 26:27 (11:14)
    Nejvíce branek: Sićko 6, Moryto 5/4, Olejniczak 3 – Fernández Pérez 5, Entrerríos Rodríguez 5, Dujshebaev 5. Rozhodčí: Horáček (CZE), Novotný (CZE). Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 6:2.

Po remíze s Brazílií Španělsko doslova vydřelo vítězství nad Polskem, které porazilo po velkém dramatu o jediný gól 27:26. Poláci prohrávali zkraje druhého poločasu už o pět branek, srdnatým výkonem ale zvládli výsledek otočit a favorita pořádně potrápit. Obrovský podíl měl na tom, že byl duel vyrovnaný až do posledních vteřin, brankář Adam Morawski, který dnes španělské střelce přiváděl takřka k šílenství. Nakonec to alespoň na remízu těsně nestačilo, Poláci se ale rozhodně nemají za co stydět.

Konec zápasu. (26:27)

60
    Hra pokračovala. Španělsku byla signalizována pasivita, závěr ale dohrálo zkušeně a Polsko už do útoku nepustilo. (26:27)

60
    Tentokrát pro změnu oddechový čas Španělska, a to v čase 59:38. (26:27)
    60
    Poláci to zkoušejí bez brankáře a snižují. Michał Olejniczak ošálil protihráče na levé straně a nakonec střílel na bližší tyč. (26:27)

60
    Rozběhla se poslední minuta druhého poločasu. Na časomíře zbývá 58 vteřin a Poláci si berou oddechový čas. (25:27)
    59
    Velezkušený Joan Cañellas Reixach střílel ze střední části přesně. Stalo se tak v době, kdy začala zkrácená španělská přesilovka. Úspěšná rána z devíti metrů přibližuje favorita vítězství. (25:27)
    58
    Ángel Fernández Pérez si vyběhl z levého růžku palubovky a podstřelil Morawského. Teď už je každá branka maximálně důležitá. (25:26)

58
    Patryk Walczak vystavil blok Álexovi Dujshebaevovi. Hodně přísné vyloučení, po kterém se poměr sil srovnává. (25:25)
    57. Maciej Gębala (POL) - 25:25
    57
    Maciej Gębala vyhrál souboj na brankovišti a mohl tak zužitkovat Sićkovu přihrávku z pravé strany. (25:25)

56
    Průnik Michała Olejniczaka utnul nedovoleným zákrokem Gedeón Guardiola Villaplana. (24:25)

56
    Joan Cañellas Reixach střílel zpoza bloku, Adam Morawski byl ale připraven! Další důležitý zákrok polského čaroděje. (24:25)
    55. Patryk Walczak (POL) - 24:25
    55
    Szymon Sićko předal míč nalevo Patryku Walczakovi a ten mířil mezi ruce brankáře Corralese. (24:25)