Nitra – Košice 2:3 (0:2 po s.n.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:2 (po pr.)
HC Slovan – Detva 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Miskolc 3:2 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
HK Nitra
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
HC Košice
sk Neděle 17.01.2021, 16:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 32. kolo

Samostatné nájazdy Nitre nevyšli, ani jeden z hráčov ho nepremenil na gól a tak napokon ten druhý bonusový bod získavajú Košice!

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu. (18:41:16)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Košice.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie neprinieslo víťaza, rozhodnúť tak o ňom budú musieť samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:41
    Sedláček si poradil s Tvrdoňovou strelou, hra je prerušená.

64:22
    Bodákova strela od modrej končí len na zadnom mantinely.

64:01
    Nitra hrá celý záver predĺženia presilovku. Ideálna šanca tento zápas rozhodnúť.

63:49
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Růžička – 2 min., hákovanie).

63:37
    Znova len oba tímy dokážu zaviesť puk do útočného pásma a to bez následného zakončenia.

63:01
    Sú tu posledné dve minúty predĺženia. Ak nepadne gól, pôjde sa do samostatných nájazdov.

62:46
    Mráz sa dostal do zakončenia, ale jeho strela míňa domácu bránku.

62:32
    Nitra teraz kombinovala v útočnom pásme, ale neviedlo to do zakončenia.

61:57
    Ege potiahol puk do útočného pásma, napokon aj nejako zakončil, ale Sedláček puk pokryl a hra je prerušená. Buly v útočnom pásme Nitry.

61:29
    Momentálne sa hra preliva z jednej strany na druhú, ale je to bez zakončenia na bránku.

60:43
    Hrnka sa ocitol s pukom pred hosťujúcou bránkou, ale z otočky nebol úspešný vo svojom zakončení!

60:10
    V Nitra Aréne tak dnes vidíme aj predĺženie, ktoré je už v plnom prúde. Kto získane druhý bonosový bod?

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Košice boli dnes jednoznačne aktívnejšie a to hlave počas celej tretej tretiny. Žiaľ, hostia nezvládli samotný záver, Nitra siahla k hre bez brankára a Tvrdoň poslal svojim gólom tento zápas do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:26
    Nitra dala gól!

Tak to je neuveriteľné! Nitre vyšla hra bez brankára na výbornú a domáci vyrovnávajú krátko pred koncom tretej tretiny na 2:2! Po peknej kombinácii sa k puku dostal pri tyčke súperovej bránky MAREK TVRDOŇ a ten ho krásnym spôsobom dopravil do siete – 2:2! Sedláček sa ešte teraz čuduje, ako to padlo do bránky.
    Asistencie: Mathieu Foget.

59:13
    Nitra je pri puku a hrá bez brankára. Domácim sa však nedarí vyprodukovať presné zakončenie.

59:01
    Oddychový čas domácich.

58:53
    Cowley vykorčuloval na striedačku! Nitra to teda skúsi hrou bez brankára.

58:26
    Ofsajd zastavil tento útočný výpad domáceho celku. Vhazdovať sa bude v strednom pásme.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:31
    Nitra je vyltačená do svojho pásma, domáci sa nemôžu dostať k záverečnému náporu.

57:10
    Z vlastného pásma sa domáci snažia založiť útočnú akciu, ale Košice úspene držia stredné pásmo.

56:25
    Prihrávka rukou. Hra je prerušená a Nitra už musí rýchlo niečo vymyslieť.

56:08
    K puku sa dostal Belluš, po samostatnej akcii to vyskúšal strelou z uhla, ale nemieril presne.

55:46
    Nitra ak sa aj dostane k puku, v prechode do útočného pásma sa domácim absolútne nedarí a hostia nemajú žiadne problémy držať svoj tesný náskok.

55:05
    Čas sa už začína postupne krátiť, Nitra doma stále prehráva s Košicami o jeden gól.

54:29
    Hostia držia puk v útočnom pásme, ale nedarí sa im vyslať žiadnu strelu na domácu bránku.

53:21
    Nasleduje reklamná prestávka.

52:46
    Košice všetko zvládajú s veľkým prehaľdom a žiadnu dramatizáciu nechcú dopustiť.

52:06
    Nitra sa s pukom na hokejkách snaží o prechod do útočného pásma. Domácim sa v tretej tretine vôbec nedarí, ale ešte to nemusí byť stratené.

51:39
    Puk končí na košickej striedačke, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

51:20
    Mezei posielal puk pred hosťujúcu bránku, ale nikto z jeho spoluhráčov naň nedokázal reagovať.

50:58

50:10
    Dostávame sa do druhej polovice poslednej tretej tretiny. Košice stále držia svoje tesné vedenie o jeden gól a pomaly smerujú za víťazstvom v tomto zápase.

49:27
    Nitra nevyužila 5-minútovú presilovku na strelenie gólu! No, to stojí asi aj na zayslenie, Košice sa bránili výborne, čo ich však stálo veľmi veľa síl.

49:17
    Hostia v plnom počte.

48:41
    Žitného pokus nebol presný, puk končí na mantinely a následne sa ho zmocnili hosťujúci hokejisti.

47:52
    A opäť puk cez všetky čiary do bezpečia, Košice môžu rýchlo prestriedať.

47:14
    Tri minúty z presilovky sú preč. Ani jednu gólovú šancu nemala počas nich Nitra, hostia sa stále bránia v oslabení úspešne.

46:56
    Košice opäť dostávajú puk cez všetky čiary do bezpečia.

46:39
    Už polovica z 5-minútovej presilovky je preč. Nitre vôbec nevychádza a ak ju nedokáže využiť, tak bude mať zrejme problémy ešte s týmto zápasom niečo spraviť.

45:32
    Foget nahodil puk na hosťujúcu bránku a tam sa potom hneď niekoľko domácich hokejsitov snažilo o dorážku, puk má však vo svojej moci Sedláček.

44:24
    Tak toto je veľká šanca pre domácich! Nitra má k dispozícii 5-minútovú presilovku a to je ideálna šanca na vyrovnanie. Košice čakajú veľmi ťažké chvíle, Réway sa už na ľad dnes nevráti.

44:14
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Réway – 5 min. + osobný trest do konca zápasu, napadnutie).

43:28
    Oba celky si však nič len tak nedarujú, sledujeme aj zaujímavé tvrdé zákroky z oboch strán. Uvidíme, čo nám ešte zvyšok tretej tretiny ponúkne.

43:08
    Michal Chovan nahadzoval puk na domácu bránku, obrana ho tečovala do bezpečia a dlhšiu dobu sa hrá bez prerušenia.

42:18
    Aj keď sme ešte len v úvode tretej tretiny, tak Košice pokračujú v zodpovednom výkone a hlavne vo veľmi aktívnej hre. Ak to pôjde takto ďalej, povezie si so sebou domov tri body.

41:57
    Ďalšie zakončenie na domácu bránku vyslal Tomáš Slovák, brankár Cowley si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

41:43
    Košice veľmi dlho kombinovali v útočnom pásme a snažia sa pokračovať vo svojej aktivite z druhej tretiny.

41:16
    K puku sa dostal Jenyš, jeho zaujímavé zakončenie dokázal Cowley schovať vo svojej výstroji.

40:10
    V Nitra Aréne sa naplno rozbehla posledná tretia tretina. Domáci hokejisti musia doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Aj prostredná tretina v Nitra Aréne je už minulosťou. V nej sme boli svedkami otočky skóre, ktorá sa podarila hosťom. Košice vstúpili do druhej tretiny rýchlom gólom Mráza a potom sa o spomínanú otočnu skóre postaral Klhůfek. Hostia boli v druhej tretine aktívnejšie a toto vedenie je zasúžené.

Uvidíme, čo nám ponúkne posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 17:45.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:16
    Opäť sa dlhiu dobu hra neprerušuje, pri puku sú hostia a aj v závere druhej tretiny si dokážu vytvoriť veľký tlak.

37:39
    Sme už v závere druhej tretiny. Košice stále vyhrávajú 2:1 a v druhej tretine sú stále aktívnejším celkom.

37:28
    Domáci v plnom počte.

37:15
    Už to vyzerá, že hostia túto presilovku nevyužijú.

36:28
    Polovica z tejto presilovky hostí je minulosť. Košice kombinujú v útočnom pásme, ale je to bez ďalšieho zakončenia.

35:39
    Krátko pred koncom druhej tretiny tu je presilovka pre hostí. Růžička pálil od modrej čiary, jeho pokus Cowley pokryl.

35:28
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Sýkora – 2 min., Nečakané napadnutie).

35:15
    Košice sú pri puku a kombinujú vo vlastnom pásme. Teraz sa snažia o postupný prechod do útoku.

34:41

34:28
    Dlhšiu dobu sa hra opäť neprerušuje. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, ale je to bez zakončenia.

33:46
    Hostia sa teraz dlhšie usadili v útočnom pásme, ale nepodarilo sa im nič zaujíamvého vymyslieť.

33:09
    Momentálne je aktívnejším celkom ten hosťujúci. Uvidíme, čo nám zvyšok druhej tretiny ešte ponúkne.

32:48
    Košice zvládli veľmi dobre ďalšie oslabenie a stále sú vo vedení o jeden gól.

32:37

31:48
    Až teraz sa však k strele dostal Tvrdoň, s jeho pokusom nemal Sedláček žiadne problémy.

31:10
    Je tomu naozaj tak! Domáci hokejisti hrajú presilovku a majú teda šancu na vyrovnanie.

30:37
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Krasničan – 2 min., sekanie).

30:37
    Ihneď po vhadzovaní rozhodca avizoval vylúčenie. Hralo sa teda do prerušenia ďalej a momentálne je už hra stopnutá, rozhodcovia to ešte celé riešia, ale vyzerá to na presilovku pre Nitru.

30:16
    Košice dali gól!

Hostia otáčajú vývoj tohto stretnutia vo svoj prospech! Košícký tlak už bol naozaj drvivý a je tu zaslúžený obrat skóre, keď sa k puku dostal Michal Chovan, ktorý poslal strieľanú prihrávku pred domácu bránku a pri tyčke sa úspešne presadil
    PAVEL KLHŮFEK – 1:2!
    Asistencie: Michal Chovan.

30:10
    Sme v druhej polovici prostrednej tretiny. Opäť sa dlhšiu dobu neprerušuju, pri puku sú momentálne Košice a platí nerozhodný stav 1:1!

29:43
    Toto bol rýchly prechod Košíc do útočného pásma, defenzíva Nitry má opäť čo robiť.

29:16
    Sledovali sme veľký tlak hostí v útočnom pásme, ale neviedlo to k žiadnej strele. Nitra následne dostáva puk do stredného pásma.

28:49
    Dlhšiu dobu sa už hrá bez prerušenia. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, je tu veľmi vysoké tempo oboch celkov.

28:33
    Tomáš Slovák posielal strieľanú prihrávku pred domácu bránku, ale na tento puk nikto z jeho spoluhráčov nedokázal reagovať.

27:51
    Nitra teraz tiež pekne zakombinovala v útočnom pásme, ale do zakončenia to neviedlo.

27:29
    Košice sú teraz veľmi aktívne, Baránek našiel bekhendovou prihrávkou Jokeľa, ale jeho zakončenie schoval vo svojej výstroji brankár Cowley.

26:53
    Peknú parádičku predviedol teraz Michal Chovan v drese Košíc! Následne sa však už pred brankárom Cowleym nedokázal úspešne presadiť!

26:37

26:06
    Zakončenie od Mráza končí v Cowleyho lapačke, Košice ešte získavajú buly v útočnom pásme.

25:39
    Vidíme však teraz neprenosti na oboch stranách a tak z pekných prechodov do útoku nič zaujímavého nie je.

25:10
    Košice získavajú puk vo svojom pásme a snažia sa o čo najrýchlejší prechod smerom dopredu.

24:44
    Je tu ofsajd hostí, vhadzvoať sa bude v strednom pásme.

24:12
    Opäť sledujeme kombiáciu domácich v útočnom pásme, hostia však výborne dostupujú svojho dnešného súpera.

23:41
    Zakázané uvoľnenie Košíc.

23:08

22:36
    Zlá rozohrávka Nitry vo vlastnom pásme a Košice pohrozili aj v oslabení. Klhůfek dokonca vyprodukoval aj zakončneie, puk tesne míňa domácu bránku.

22:13
    Tvrdoňovu prihrávku pred svoju bránku schoval v lapačke Sedláček, Hrnka sa už k dorážke nedostal.

21:18
    Nitra získava presilovku a má tak šancu znova ísť do vedenia o jeden gól.

21:08
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jenyš – 2 min., Nečakané napadnutie).

20:24

A je vyrovnané! Tak to je priam fantastický vstup hostí do druhej tretiny, hneď v jej úvode sa dočkali prvého gólu v tomto zápase a ten priniesol vyrovnanie. Celé to začalo u Michala Chovana, ktorý krásnou prihrávkou našiel na druhej strane Baráneka, ten následnie poslal puk na voľného BRUNA MRÁZA a ten presnu strelou prekonáva Cowleyho – 1:1!
    Asistencie: Marek Baránek, Michal Chovan.

20:10
    Prostredná tretina v Nitre Aréne je už v plnom prúde. Košice musia doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodná tretina v Nitre Aréne je už minulosťou. Napokon sme v nej videli jeden presný zásah, o ktorý sa postaral domáci celok zásluhou Minárika v 14. minúte. Do tohto momentu boli aktívnejšie Košice, ale koncova hosťom vôbec nevychádza a musia v zvyšku zápasu toho veľa zlepšovať.

Druhá tretina sa začne približne o 16:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:30
    Domáci majú problémy s prechodom do útočného pásma, zrejme sa už v prvej tretine nič vážneho nestane.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:26
    Domáci získali v závere prvej tretiny ďalšiu presilovku. Foget pálil v dobrej pozícii, ale jeho pokus obrana zblokovala a Sedláček prerušuje hru.

18:06
    Vylúčenie v tíme HC Košice (T. Slovák – 2 min., podrazenie).

17:46
    Hostia sa snažia o vyrovnanie pred koncom prvej tretiny. Košice však musia smerom dopredu toho veľa zlepšovať.

17:37
    Teraz sa dlhšiu dobu hrao bez prerušenia, puk bol tečovaný na striedačku a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

16:36
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvej tretiny. Nitra stále drží tesné vedenie o jeden gól, hostia sú smerom dopredu aktívny, ale je to bez želaného efektu.

16:19

15:52
    Košice sa stále držia v útočnom pásme, ale neprichádza žiadna presná strela na domácu bránku.

15:36
    Zakrátko Košice opäť kombinujú v útočnom pásme, ale Nitra už dostáva puk ďaleko od svojej bránky.

14:51
    Hostia sa však trápia v zakončení! Jenyš dostal pred bránku krásnu prihrávku, ten však sám pred Cowleym zakončl moc slabo a brankár domácich pohodlne jeho strelu kryje.

14:29
    Košice majú šancu rýchlo vyrovnať, hrajú presilovku a už sú usadené v útočnom pásme.

14:19

14:19
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., hákovanie).

13:22

Veľký tlak domácich smeruje k prvému presnému zásahu v tomto zápase! Nitra výborne zakombinovala v útočnom pásme, Foget vyškolil celú súperovu obranu, poslal puk pred bránku na voľného JAKUBA MINÁRIK a ten hu upratal do siete – 1:0!
    Asistencie: Mathieu Foget, Andrej Kollár.

13:12
    Ege zaujímavo nahodil puk pred hosťujúcu bránku, ale niekto ho nedokázal presne tečovať. Tlak Nitry ešte pokračuje ďalej.

12:59

12:21
    Nitra pekne kombinuje v útočnom pásme, ale nevedie to k žiadnemu presnému zakončeniu. Košice sa úspešne bránia a eliminujú domácich strelcov.

11:36
    Tvrdoň sa pokúsi o zakonečnie z prvej, jeho tvrdý pokus Sedláček úspešne kryje.

11:10
    Je tu tretia presilovka pre domácich v priebehu prvej tretiny. Uvidíme, či sa po nej zrodí otvárací gól.

10:59
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Cibák – 2 min., podrazenie).

10:29
    Hosťujúci Belluš nahadzoval puk pred domácu bránku, ale Tomáš Slovák ho nedokázal ideálne spracovať. Bude to však ešte buly v obranom pásme Nitry.

10:10
    Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny. Stále čakáme na otvárací zásah tohto stretnutia.

09:55

09:16
    Momentálne je pri puku hosťujúci celok, ktorému sa nedarí v prechode do útočného pásma.

08:59
    Veľká šanca domácich! Šimon Nemec od modrej výborne nahodil puk pred hosťujúcu bránku, následne sa do zakončenia dostal Marek Slovák a puk končí na tyčke!

08:35
    Nitra sa teraz spolieha hlavne na rýchle útočné výpady, po jednom z nich zakončoval Marek Slovák, ale z uhla bránku hostí prestrelil.

07:46
    Bol tu rýchle brejk domáceho tímu, celé to v koncovke zobral na seba Fominykh, ale jeho zakončenie tesne míňa priestor sedláčkovej bránky!

07:14
    Belluš získal puk za bránkou a hľadal následne svojich spoluhráčov, Košice sa aj naďalej úspešne držia v útočnom pásme.

06:58

06:54
    Košice nebezpečne kombinovali v útočnom pásme, napokon je z toho zrazená strela a tú schoval vo svojej lapačke brankár Cowley.

06:11

05:56
    Opäť sa Košice dokázali oslobodiť, Nitra má problémy pri prechode do útočného pásma.

05:23
    Už viac ako polovica tejto presilovky Nitry je už minulosťou. Košice sa stále bránia úpsešne a dostávajú terza puk cez všetky čiary dobezpečia.

04:53
    Zrodil sa rýchly brejk hostí, do zakončenia išie Bruno Mráz, ale jeho bekhendové zakončenie netrafilo súperovu bránku.

04:36
    Nitra rozbehla svoju druhú presilovku v tomto zápase, ktorá už je kompletná a nie skrátená. Po peknej výmene k puku sa dostal do zakončenia Tvrdoň, jeho zakončenie pokryl brankár Sedláček.

04:11
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jenyš – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

03:38
    Pred domácou bránkou teraz bolo poriadne veselo! K odrazenému puku sa dostal Mráz, ale v ideálnej pozícii nedokázal puk usmerniť do siete. Nitra mala čo robiť, aby túto stiuáciu zvládla.

03:20

02:47
    Je tu skrátená presilovka domácich hokejistov, ale hra sa odvíja v ich obranom pásme a to Košiciam presne vyhovuje.

02:27

02:12
    Nepresná rozohrávka domácich do útočného pásma, je z toho len zakázané uvoľnenie a hra sa presťahuje pred brankára Cowleyho.

01:30
    Sily sa na ľadovej ploche vyrovnali. Je tu aj prvé vylučenie na strane hostí a tak uvidíme hru 4 na 4, čo dáva viacej priestoru na ľade.

01:20
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Mráz – 2 min., podrazenie).

01:07
    Po peknej prihrávke sa do strely poriadne oprel Mráz, ale jeho strelecký pokus smeruje tesne vedľa domácej bránky. Nitra sa následne oslobodzuje.

00:37
    Hneď v úvode prvej tretiny získali hostia prvú presilovku v tomto zápase. Tak uvidíme, ako s ňou dokážu naložiť.

00:27
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hrnka – 2 min., hákovanie).

00:10
    Prvá tretina v Nitra Aréne je už v plnom prúde, buly vyhrali Košice. Hostia dnes hrajú v oranžových dresoch, domáca Nitra v tmavo-modrých.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Všetko je už pripravené na začiatok zápasu, prajem príjemný športový zážitok!

Na programe je ešte štátna hymna.

Pred úvodným buly je tu ešte minúta ticha za zosnulého Jána Bartíka.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom hokeja. Naša hokejová Tipos Extraliga pokračuje ďalším kolom a Nitra Aréna dnes bude hostiť súboj medzi domácimi hokejistiami a hokejistami Košíc. V doterajších dvoch stretnutiach v tejto sezóny vždy zvíťazila Nitra, hostia tak majú o motiváciu postarané, aj keď podľa predpokladov je favoritom domáci celok. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným buly sa znova prihlásime.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Ege, Pupák, Knižka, Vitaloš – Hrnka, Slovák M., Tvrdoň – Žitný, Kollár, Fominykh – Holeštisnký, Foget, Sýkora – Múčka, Šiška, Minárik

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák T., Krasničan, Cibák – Chovan Mi., Bráz, Klhůfek – Jenyš, Vrábeľ, Réway – Jokeľ, Eliaš, Milý – Frič, Havrila, Belluš

Rozhodca: Jozef Tvrdoň, Peter Stano – Lukáš Kacej, Filip Crman – Juraj Konc st.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia HK Nitra a HC Košice. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:00.

Tipos Extraliga dnes pokračuje 32. kolom a to nám okrem iného ponúkne aj súboj v Nitra Aréne, kde domáci celok bude hostiť súpera z východu republiky a oba tímy od seba v tabuľke delí 10 bodov.

Je na tom lepšie HK Nitra, ktorá má na svojom konte 56 bodov a to stačí na predbežné 5. miesto, ale bodové rozostupy v hornej časti tabuľky sú len minimálne. HC Košice majú teda na svojom konte 46 bodov a patrí im 7. priečka. Hosta bojujú o miestenku do štvrťfinále, pričom na 6. miesto strácajú len 4 body.

V tetjo sezóne sa proti sebe Nitra a Košice postavili dvakrát. V oboch prípadoch zvíťazila Nitra a tak dnes majú Košice svojmu súperovi čo vracať. Miernym favoritom je domáci tím, ale určite nás čaká zaujímavý zápas. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 14. Minárik (Foget, Kollár), 60. Tvrdoň (Foget) – 21. Mráz (Baránek, Chovan Mi.), 31. Klhůfek (Chovan Mi.), rozh. náj. Belluš