Severní Makedonie – Slovinsko 21:31 (kon.) | Švýcarsko – Island 20:18 (kon.) | Chile – J. Korea 44:33 (kon.)
Francie – Alžírsko 29:26 (kon.) | Rakousko – Maroko 36:22 (kon.) | Rusko – Egypt 23:28 (kon.)
Portugalsko – Norsko 28:29 (kon.) | Švédsko – Bělorusko 26:26 (kon.)
Švýcarsko
20:18 (10:9)
Island
Středa 20.01.2021, 15:30 • Dr. Hassan Moustafa Hall, Gíza (Egypt) • Mistrovství světa

Zápas je u konce. Neviděli jsme zas tak moc branek a utkání bylo extrémně vyrovnané. Dokonce v druhém poločase nastala i chvíle, kdy ani jeden z týmů šest minut nedokázal vstřelit branku. Švýcarsko zvládlo hlavně závěr utkání, kdy Island nedokázal tři útoky po sobě vstřelit gól a tím si vlastně zápas prohrál. V turnaji si tak připsal druhou porážku ve skupině 3. S dvěma body je pak na průběžném třetím místě. Švýcarsko má ve skupině 3 první vítězství a je předposlední. Hráčem zápasu byly vyhlášen zcela oprávněně brankář Portner. (17:07:42)

Švýcarsko – Island 20:18 (10:9)
    Nejvíce branek: Schmid 6/1, Sidorowicz 4, Tynowski 3 – Gudmundsson 4, Gústavsson 2, Kristjánsson 2/1. Rozhodčí: Robert Schulze, Tobias Tonnies. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4:2. ČK: Petersson (ISL).

Konec zápasu. (20:18)

60
    Švýcarský trenér si ještě bere symbolický oddechový čas. Už ale neříká nic o taktice, ovšem slaví se svými svěřenci. Za devět sekund už Island nebude moci vstřelit dvě branky. (20:18)

60
    Island, respektive Kristjánsson selhal při útoku a dopustil se technické chyby. Soupeř přebírá míč a dnešní utkání už vyhraje. (20:18)
    60
    Andre Schmid se ovšem uvolnil obraně a zakončoval z osamocené pozice. Jeho míč mířil k levé tyčce do střední výšky. Dnešní zápas je tak pravděpodobně rozhodnut. (20:18)
    59
    Gísli Torgeir Kristjánsson se prodral skrze obranu soupeře a snížil na jednobrankový rozdíl. Ještě vykřesal naději pro seveřany. (19:18)

59
    Island si zcela logicky bere timeout. (19:17)
    58
    Marvin Lier posílá svou první brankou, která padla z levého křídla na bližší tyčku, Švýcarsko do dvoubrankového vedení dvě minuty před koncem! (19:17)

58
    Milošević taktéž neúspěšný. Mířil do středu dolů, ale Gústavsson sevřel nohy k sobě a vyrazil míč. (18:17)

58
    Nepříjemnost pro Island! Jonsson neuspěl ani tentokrát, vypálil mimo a Island neskóroval ze tří útoků po sobě. (18:17)

58
    Ani Jonsson nedokázal překonat Portnera, který vytáhl další skvělý zákrok. (18:17)
    57
    Tohle bude ještě drama! Roman Sidorowicz vymetl pavučinky v pravé šibenici střelou ze středu po nadskoku. Parádní branka a skóre se opět otáčí. (18:17)

56
    Gudmundssonova rána byla zablokována parádním zákrokem Portnera. (17:17)
    56
    Cédric Tynowski se octl sám na pravém křídle a prostřelil Gústavssona střelou na levou tyčku. (17:17)
    55
    Skóre se opět obrací! Viggó Kristjánsson proměnil tuto šanci. Nadskočil si nad obranu soupeře a zakončil do levého dolního růžku. (16:17)

55
    Schmid vypálil, ovšem jeho ránu zablokoval Vidarsson a Island získává útok. (16:16)
    53
    Sigvaldi Bjorn Gudjónsson se prosadil z pravého křídla, když v letu parádně zakončil mezi gólmanovou rukou a nohou na vzdálenější tyčku. (16:16)