Pardubice – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Zlín 3:2 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 4:0 (kon.)
Olomouc – Plzeň 3:4 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 3:2 (kon.)
Třinec – Motor ČB 9:7 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 24.01.2021, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 39. kolo

58:16
    Komplikace pro domácí! Lukáš Derner (LIB) totiž dostává dvě minuty za vysokou hůl.

45:07
    Početní převaha Ridery neměla dlouhého trvání, Jan Hruška (VIT) je vyloučen za držení protihráče.

44:30
    Hosté mohou svůj aktivní vstup do třetiny podpořit v přesilovce. Na lavici hanby míří za držení protihráče Dávid Gríger (LIB).

28:40
    Další osobní zkrat Vítkovických! Martin Dočekal (VIT) sekl Ronalda Knota do slabin. Výsledkem je trest na pět minut plus do konce utkání.

21:05
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ronald Knot – 2 min., sekání).

18:35
    Radovan Pavlík táhl akci dvou proti dvěma. Podporoval ho ještě Petr Jelínek, kterého fauloval Dominik Lakatoš (VIT). Útočník hostů obdržel trest za krosček, jenže to nebylo zdaleka všechno. Lakatošovi se rozhodnutí sudích nelíbilo a za protesty inkasoval trest do konce utkání! Obrovské oslabení pro Rideru, která přichází o svého jednoznačně nejlepšího střelce.

16:44
    Jiří Průžek (LIB) při snaze o vybojování puku sekl Lukáše Krenželoka. Vítkovice si zahrají první přesilovku dnešního odpoledne.

Ondřej Belák

Branky a nahrávky: 10. Gríger (Najman, A. Musil), 30. Gríger (P. Jelínek), 32. A. Musil (Lenc, Knot) – 52. Irgl (TS), 59. Svačina (Pyrochta)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Kunst – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.
    HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, L. Doudera – Svačina, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Dej, Irgl – Fridrich, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Werbik, Dočekal.

Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Gebauer, Ganger.