Boston – Philadelphia 6:1 (kon.) | Vancouver – Montreal 2:5 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 4:2 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 6:3 (kon.) | Chicago – Detroit 6:2 (kon.) | Washington – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.)
Arizona – Vegas 0:1 (kon.) | Calgary – Toronto 2:3 (kon.)

Marcus Högberg (OTT) – 32 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,5%, odchytal 59:28

Dvě třetiny to byla přetahovaná, kterou ve svůj prospěch rozhodl domácí celek ve třetí třetině. Winnipeg Jets vyhrává tento zápas 6:3 zejména díky povedené poslední třetině, kterou vyhrál 4:0. Ve třetí třetině měli domácí 19 střel, hosté jen čtyři. Zasloužená výhra Jets.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině a podle všeho i v tomto zápase.

58:46
    Marcus Högberg (Ottawa) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

58:24
    V poklidném tempu se utkání dohrává, hosté jsou sice v útočném pásmu, ale mají problémy s přesností střelby.
    57:51 Mark SCHEIFELE - 6:3

57:51
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    U mantinelu vybojoval kotouč ve středním pásmu Wheeler, pak se přžes Connora dostal až k MARKU SCHEIFELEMU, který snadno trefil prázdnou branku Ottawy. Je to jasné, domácí tento zápas vyhrají. Asistence: Kyle Connor a Blake Wheeler.

57:40
    Kotouč je ve středním pásmu a domácí se nikam neženou.

57:20
    Senators hrají v šesti, odvolali brankáře.

57:18
    Gól neplatí, protože gólu Senators předcházelo postavení mimo hru, velmi dobrý tah domácí střídačky, která si vzala trenérskou výzvu.

57:18
    Hra se přezkoumává pro ofsajd.
    56:55 Andrew COPP - 5:3

56:55
    Hodně důrazný byl před brankou ANDREW COPP a vyplatilo se. Nadvakrát dokázal prostřelit brankáře soupeře. Asistence: Paul Stastny a Dylan DeMelo.
    55:45 Paul STASTNY - 4:3

55:45
    Hned několik velkých šancí měli domácí v přesilovce a nakonec se také dokázali prosadit. Po dobré přihrávce byl před brankou neobsazený PAUL STASTNY. Jeho rána zapadla mezi betony brankáře. Asistence: Blake Wheeler a Mark Scheifele.

55:37
    Marcus Högberg (Ottawa) skvěle zastavil další střelu.

55:03
    Blake Wheeler (Winnipeg) byl v dobré pozici, jeho rána se odrazila od brankové konstrukce, následně Josh Morrissey minul.

54:31
    Domácí celek hraje přesilovku, a tak se může pokusit vstřelit dost možná rozhodující branku v zápase.

54:11
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Derek Stepan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:11
    Komerční přestávka.

53:39
    Nikita Zajcev (Ottawa) se sice probojoval s kotoučem před branku, ale vypálit nedokázal.

53:01
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Stále platí vyrovnaný stav, střelecky vedou domácí 29:19.

52:39
    Derek Stepan (Ottawa) to vzal na sebe, už se hraje pět na pět. Jeho rána končí na mantinelu za brankou, Connor Hellebuyck nemusel zasahovat.

52:19
    Marcus Högberg (Ottawa) si poradil se střelou z mezikruží, pokus zápěstím nebyl přesný.

51:34
    Neal Pionk (Winnipeg) rozehrává od své branky, rychle se jeho spoluhráči dostali do útočného pásma, ale obrana Senators hraje zatím zodpovědně.

51:03
    Josh Morrissey (Winnipeg) mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku na spoluhráče, obrana si dokázala poradit a dostala hru do středního pásma.

50:40
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, který se pokouší získat co nejlepší pozici pro zakončení.

50:27
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Gudbranson – 2 min., nedovolené bránění).

50:14
    Rychle se domácí celek dostal do útočného pásma, Dylan DeMelo pálil od modré čáry.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Dylan DeMelo musí hrát od své branky, zakázané uvolnění se nepíská.

48:40
    Domácí hráči se nyní usadili v útočném pásmu, Logan Stanley (Winnipeg) pálil, ale minul branku. Následně už musel Marcus Högberg zasahovat. Buly před jeho brankou.

47:30
    24:18, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, mírně aktivnější jsou domácí, ale zatím platí vyrovnaný stav.

46:54
    Vhazovat se nyní bude před brankou Senators. Bránící se celek souboj o kotouč zvládl, a tak se směr hry otáčí.

46:33
    Senators se pokoušeli o brejk, ale obrana Jets byla pozorná a nenechala soupeři velkou šanci.

46:05
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

45:06
    Dylan DeMelo (Winnipeg) měl kotouč z pravé tyče branky soupeře, ale poskakující kotouč trefit podle představ nedokázal.

44:51
    Brady Tkachuk (Ottawa) se z ničeho nic dostal k puk mezi kruhy. Nic nevymýšlel a rychle zakončoval. Connor Hellebuyck (Winnipeg) své spoluhráče skvělým zákrokem nyní podržel.

44:33
    Blake Wheeler (Winnipeg) dostal skvělou přihrávku mezi kruhy před branku, jeho pokus kryje Marcus Högberg (Ottawa).

44:04
    Marcus Högberg (Ottawa) musel znovu zasahovat, střela od modré čáry byla nepříjemně tečovaná před brankou, ale gólman Senators byl pozorný.

43:10
    Winnipeg se pokouší hrát aktivně, obrana Senators má plné ruce práce, ale zatím se jí daří odrážet útoky soupeře.
    42:24 Andrew COPP - 3:3

42:24
    Z kraje třetí třetiny je stav zápasu vyrovnaný. Výborně to udělal Paul Stastny. Po individuální akci přenechal puk ANDREW COPPOVI, jehož první střela se odrazila od tyče. Volný puk dobruslil a dokázal znovu zakončovat. Tentokrát už prázdnou branku trefil. Asistence: Paul Stastny a Nikolaj Ehlers.

42:00
    Nathan Beaulieu (Winnipeg) měl velké problémy s rozehrávkou, ale i s trochou štěstí situaci zvládl a nezpůsobil problémy.

41:37
    Nakonec si obrana Jets dokázala poradit, a tak se směr hry rychle otáčí.

41:16
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) rozehrával za svou brankou, puk přenechal obráncům, kteří se však dostali do problémů.

40:56
    Blake Wheeler (Winnipeg) to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal.

40:01

Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině. Jevgenij Dadonov srovnal na 1:1, pak poslal domácí do vedení Kyle Connor. Hosté dokázali zápas otočit. Nejprve Brady Tkachuk srovnal na 2:2, a pak zatím rozdílovou branku vstřelil Nick Paul.

40:00

39:12
    V poklidném tempu se druhá třetina tohoto zápasu dohrává.

38:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Mathieu Perreault se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, jeho rána byla zblokovaná.

38:06
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Mike Reilly rozehrával od své branky.

37:35
    Andrew Copp (Winnipeg) vedl zajímavou domácí akci, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána byla nepřesná. Následně si obrana Senators poradila.

37:13
    Derek Stepan (Ottawa) se dostal do střelecké pozice před brankou Winnipegu, ale jeho pokus o zakončení byl zblokovaný.

36:14
    Connor Brown (Ottawa) se probojoval do samostatného úniku, byl stíhán obráncem, ale i tak dokázal vypálit. Connor Hellebuyck byl připravený a puk udržel před brankovou čárou.

35:35
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, Senators se dostali do vedení a pokračují v aktivní hře.

35:06
    34:23 Nick PAUL - 2:3

34:23
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Po rychle akci se poprvé v zápase dostává hostující celek do vedení. Krásnou ránou z kruhu poslal kotouč pod horní tyčku NICK PAUL. Connor Hellebuyck na jeho ránu reagovat nestihl. Asistence: Arťom Anisimov a Mike Reilly.

33:48
    Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Senators musí rozehrávat. Erik Gudbranson (Ottawa) to vzal na sebe, ale přišel o kotouč, vyhodit se podařilo až o něco později.

33:11
    Ottawa se usadila v útočném pásmu, ránu od modré čáry dokázal Connor Hellebuyck vyrazil před sebe, a pak se už o zbytek postarala obrana.

32:25
    Jeden z hráčů domácího celku trefil ránou od modré čáry brankovou konstrukci. Hráči se už radovali z gólu, ale sudí nechává hru pokračovat. Neal Pionk následně pálil znovu, brankář Marcus Högberg přerušil hru.

32:15
    Nikolaj Ehlers (Winnipeg) měl na hokejce vedoucí branku, ale výborně ho dokázal zastavit brankář Marcus Högberg, který byl připravený a pohotově se natáhl proti střele soupeře.

31:45
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.
    31:14 Brady TKACHUK - 2:2

31:14
    Je vyrovnáno, to bylo rychlé. Odražená kotouč našel před brankou BRADY TKACHUK, který neměl se zakončením příliš velký problém. Vedení Jets netrvalo dlouho. Asistence: Josh Norris a Austin Watson.

30:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hostující celek je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 13:10, ale na góly prohrává.

30:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek vede o jednu branku.

29:41
    Ottawa se sice dostala do útočného pásma, ale nedokázala přesněji vypálit na branku, gólman Jets zasahovat nyní nemusel.

29:29

28:18
    Blake Wheeler (Winnipeg) právě zaznamenal 500. asistenci v NHL, historický moment pro tohoto hráče.
    28:18 Kyle CONNOR - 2:1

28:18
    Krásně sehráno a domácí celek se dostává do vedení.e Blake Wheeler už mohl zakončoval, ale rozhodl se pro přihrávku na volného spoluhráče, tím byl KYLE CONNOR. Ten už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Blake Wheeler a Mark Scheifele.

28:00
    Marcus Högberg (Ottawa) výborně přečetl úmysly domácích, dobře se přesunul proti střele, kterou vyrazil.

27:28

27:00
    Brady Tkachuk (Ottawa) byl blízko vedoucí brance v tomto zápase, ale jeho rána končí vedle, gólman Jets nyní zasahovat nemusel.

26:03
    Senators se nyní dostali do útočného pásma, Mike Reilly (Ottawa) kombinoval se spoluhráči, následně pálil Arťom Anisimov. Jeho ránu vyrazil domácí brankář jen před sebe, kde byl kotouč volný. Nikdo z útočících hráčl nezakončil přesně.

25:28
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Logan Stanley – 2 min., podrážení).
    24:04 Jevgenij DADONOV - 1:1

24:04
    Z kraje druhé třetiny dokázal hostující celek vyrovnat. JEVGENIJ DADONOV si vybruslil před branku, kde byl faulovaný, ale i tak dokázal vypálit. Jeho rána propadla brankáři mezi betony za brankovou čáru. Asistence: Nick Paul a Erik Gudbranson.

23:26
    Jets rozehrávají od své branky, následně Kyle Connor dostal dobrou přihrávku, ale chtěl přenést hru na druhou stranu útočného pásma. Nepřesně přihrával.

23:02
    Thomas Chabot (Ottawa) pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná, gólman zasahovat nemusel.

22:15
    Winnipeg rozehrává od své branky, rychle dostal kotouč do útočného pásma, Andrew Copp (Winnipeg) hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka byla nepřesná.

21:24
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Adam Lowry (Winnipeg) vedl útočnou akci svého celku, ale vypálit na branku nyní nedokázal.

20:24
    Domácí celek začal aktivně, rychle vyslal dvě střely od modré čáry, brankář Senators si dokázal poradit.

20:01

Nikolaj Ehlers (Winnipeg) je zatím jediným střelcem tohoto zápasu, svou třetí brankou v sezóně poslal Jets do jednobrankového vedení. Domácí celek tedy po první třetině vede 1:0.

20:00

19:26
    Kotouč je za brankou Senators, už se pravděpodobně nic nestane.

19:00
    Poslední minuta v první třetině.

18:44
    Josh Norris (Ottawa) se z ničeho nic objevil před brankou, dostal přihrávku, ale poskakující kotouč nedokázal trefit podle představ.

18:02
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Jevgenij Dadonov pálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus kryje Connor Hellebuyck.

17:20
    Píská se zakázané uvolnění proti Jets, buly před brankou, ve které je Connor Hellebuyck.

17:02
    Josh Morrissey (Winnipeg) měl na hokejce druhou branku svého celku, jeho rána z první však byla obranou Senators dobře zblokovaná.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:35

16:32
    Zatím jen jednu střelu vyslal hostující celek během přesilovky na branku.

16:17
    Mike Reilly (Ottawa) má kotouč za svou brankou, mnoho času z přesilovky už nezbývá.

15:54
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) si tak tak dokázal poradit se střelou soupeře, odrazil kotouč za branku, odkud jej obránci odehráli pryč.

15:32
    Senators také mají k dispozici přesilovku, usadili se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

14:35
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Derek Forbort – 2 min., držení).
    14:03 Nikolaj EHLERS - 1:0

14:03
    Přesilovku dokázal domácí celek proměnit, a tak se Jets dostávají do vedení. Uspěl tvrdou ránou z kruhu z první NIKOLAJ EHLERS. Hostující brankář Marcus Högberg nedokázal jeho důraznou střelu zastavit. První výraznější šance Jets v přesilovce je úspěšná. Asistence: Neal Pionk a Adam Lowry.

13:40
    Senators mají kotouč za svou brankou, následně jej vyhazují přes všechny čáry.

13:06
    Celek hrající v oslabení znovu vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí rozehrávat od své branky, Mark Scheifele se do útočného pásma na první pokus nedostal.

12:42
    Senators vyhazují přes všechny branky, kotouč má za svou brankou gólman Jets.

12:28
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Reilly – 2 min., podrážení).

12:00
    Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč. Nyní se pokouší hrát aktivně domácí Winnipeg.

11:30
    Mason Appleton (Winnipeg) to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale jeho zakončení bylo nepovedené, Marcus Högberg (Ottawa) zasahovat vůbec nemusel.

11:21
    Logan Stanley (Winnipeg) to vzal na sebe, jeho zakončení z horní části kruhu vyrazil hostující brankář do ochranné sítě nad brankou. Komerční přestávka.

10:23
    Blake Wheeler (Winnipeg) to vzal na sebe, jeho rána z mezikruží však končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hostující celek je střelecky aktivnější, domácí musí čelit aktivní hře soupeře.

09:37
    Josh Morrissey (Winnipeg) rozehrává od své branky, hledal Marka Scheifeleho, ale přihrávka byla nepřesná, a tak se píská icing.

09:02
    Nikita Zajcev (Ottawa) nahodil kotouč do útočného pásma, pak jej sám dobruslil a poslal ho před branku. Drake Batherson (Ottawa) se pokoušel dorážet, ale brankář Jets byl připravený a kotouč schoval.

07:52
    Jevgenij Dadonov (Ottawa) připravil přihrávku pro spoluhráče, následně přišla střela, se kterou si dokázal poradit Connor Hellebuyck.

07:05
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu, tento styl hry se musí fanouškům jistě líbit.

06:04
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 3:2.

06:04

06:04
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Micheal Haley – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nathan Beaulieu – 2 min., bitka).

05:48
    Nyní se chvilku hraje v útočném pásmu.

05:12
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) si výborně poradil s velkou šanci soupeře, zasáhl proti střele po situaci dva na jednoho.

04:40
    Nathan Beaulieu (Winnipeg) dostal kotouč do útočného pásma, Veselainen se pokoušel probojovat k zakončení, ale puk netrefil.

03:26
    Josh Norris (Ottawa) se probojoval ke střele, jeho zakončení však nebylo podle představ.

02:25
    Sledujeme rychlý hokej, Neal Pionk (Winnipeg) zakončoval od modré čáry, Marcus Högberg kryje jeho pokus. První výraznější práce pro brankáře Senators.

02:00
    Jevgenij Dadonov (Ottawa) autorem další střely, domácí brankář vyrazil jeho ránu a poradil si i s pokusem od modré.

01:30
    Adam Lowry (Winnipeg) se probojoval přes obranu do střelecké pozice, mezi kruhy mu kotouč ale ujel, a tak nedokázal zakončit zajímavou akci Jets.

00:58
    Connor Brown (Ottawa) měl obrovskou příležitost. Hned v první minutě zápasu dostal výbornou přihrávku od Stephana, ale nedokázal prostřelit brankáře Jets. Connor Hellebuyck si lehl, oba betony naskládal na sebe a puk zastavil.

00:15
    Hostující celek se jako první usadil v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázal. Následně Jets rychle otočil směr hry.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Forbort, Pionk, Stanley, Beaulieu – Connor, Scheifele, Wheeler – Copp, Stastny, Ehlers – Perreault, Lowry, Appleton – Harkins, Lewis.

Ottawa Senators: M. Högberg (M. Murray) – Chabot, N. Zajcev, Reilly, J. Brown, Wolanin, Gudbranson – B. Tkachuk, Norris, Batherson – N. Paul, Anisimov, Dadonov – Tierney, Stepan, Co. Brown – Haley, Paquette, Watson..

Nyní už hymna.

Hrát se bude v Bell MTS Place ve Winnipegu bez přítomnosti fanoušků.

Jedná se o třetí vzájemný zápas. Ten první vyhrál Winnipeg 4:3 v prodloužení a druhý 4:1.

Nejproduktivnějším hráčem je Jets je Kyle Connor se sedmi body (3+4). V Ottawě má nejvíce bodů Nikita Zajcev, má pět bodů za pět asistencí.

Oba celky jsou v Severní divizi, Winnipeg je třetí, Ottawa na posledním sedmém místě.

Winnipeg Jets odehrál čtyři zápasy s bilancí 1-2-0-1 a získal 6 bodů. V tabulce Severní divize je na třetím místě. Porazil Calgary Flames 4:3 v prodloužení, Ottawu 4:3 v prodloužení a 4:1.

Ottawa Senators odehrála čtyři zápasy s bilancí 1-0-1-2 a získala 3 body. Vyhrála jen úvodní zápas. Poradila Toronto Maple Leafs 5:3. Tým nestačil na Toronto 2:3, Winnipeg Jets 3:4 v prodloužení a a 1:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Ehlers (Pionk, Lowry), 29. Connor (Wheeler, Scheifele), 43. Copp (Stastny, Ehlers), 56. Stastny (Wheeler, Scheifele), 57. Copp (Stastny, DeMelo), 58. Scheifele (Connor, Wheeler) – 25. Dadonov (N. Paul, Gudbranson), 32. B. Tkachuk (Watson), 35. N. Paul (Anisimov, Reilly)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Forbort, Pionk, Stanley, Beaulieu – Connor, Scheifele, Wheeler – Copp, Stastny, Ehlers – Perreault, Lowry, Appleton – Harkins, Lewis, Vesalainen.

Rozhodčí: Meier, Syvret – Cherrey, Barton