Villach – Bratislava Capitals 1:5 (kon.)
EC Villach SV
1:5 (1:1, 0:0, 0:4)
iClinic Bratislava Capitals
sk Pátek 29.01.2021, 19:15 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League

Už to pomaly začalo vyzerať, že sa dočkáme predĺženia, no potom prišla gólová smršť v podaní Capitals, ktorí štyrmi gólmi ovládli záverečnú tretinu a celkovo tak víťazia nad Villachom 5:1. (21:17:13)

57:53
    HC Bratislava Capitals dáva gól!
    Hostia stále nemajú dosť a zvyšujú na 5:1. Fortier predviedol výbornú individuálnu akciu, zakončil medzi betóny, Gudlevskis udržal puk na bránkovej čiare, no nemal ho pod kontrolou, do siete mu dopomohol BROCCK HIGGS jemným šťuchnutím.
    Asistencia: Maxime Fortier

57:10
    Dobrá možnosť pre Villach, no hlavý rozhodca rozpažil, ku korekcii skóre nepríde.

56:00
    Ťažko povedať, čo sa s domácimi stalo, no fakt je, že hráčom Capitals v posledných minútach vyšlo asi všetko, na čo siahli. Výsledkom sú tri strelené góly za 142 sekúnd.

53:18
    Villach sa rozpadá na kúsky, hostia sú opäť úspešní! Hultsova šikovná prihrávka mala oči, našla voľného Miklíka, ktorý vystrelil, no puk sa od Gudlevskisových betónov odrazil k nikým nestráženému SERGEJOVI KOSTITSYNOVI a ten hneď vo svojom prvom zápase za Capitals strieľa gól!
    Asistencie: Michel Miklík, Mitch Hults

52:10
    Možnože už je rozhodnuté, ale nepredbiehajme. Higgsovu strelu Gudlevskis vyrazil pred seba, najlepšie sa zorientoval MAXIME FORTIER, ktorý z dorážky poslal puk bekhendom do hornej časti brány.
    Asistencie: Brock Higgs, Denis Hudec

50:56
    DENIS HUDEC strieľa dnes svoj druhý gól! Šikovne na kruhu tečoval Hultsovu strelu príklepom od modrej. 2:1 pre hostí.
    Asistencie: Mitch Hults, Ryan Culkin

50:04
    Puk sa dostal na pravý kruh, kde obrana zabudla na Krastenbergsa, no Coreau bol pripravený a skryl puk v lapačke.

49:09
    Hrá sa veľmi čisto, vylúčení boli iba dvaja hráči na strane Capitals, domáci hráč dnes ešte na trestnej lavici nesedel.

46:35
    Ďalšia strela, tentokrát ju vyslal Gill, Coreau sa musí cítiť ako na strelnici. Capitals môžu byť momentálne radi, že je skóre nerozhodné.

45:24
    Coreau sa vyznamenal voči Kornellimu, o malú chvíľu zasahoval opäť, tentokrát po strele Brunnera, ktorá už nebola taká nebezpečná.

43:50
    Higgsova strela zamestnala Gudlevskisa.

41:53
    Krastenbergs dostal dobrú prihrávku do jazdy, mal proti sebe ešte jedného hráča, spoza ktorého vystrelil na vzdialenejšiu žrď, hosťujúci brankár bol na svojom mieste.

40:51
    Kosmachuk predviedol peknú individuálnu akciu aj s bekhendovým zakončením, bol už z veľkého uhla a Coreau si postrážil bližšiu tyčku.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej gól nepadol. Všetko je otvorené, Villach zatiaľ remizuje s Bratislava Capitals 1:1.