Philadelphia – Boston 1:2 (kon.) | Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Florida – Nashville 2:1 (kon.)
Anaheim – San Jose 4:5 (0:2 po s.n.) | Vegas – Los Angeles 5:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 1:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 1:3 (kon.)
Ottawa Senators
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Montreal Canadiens
Sobota 06.02.2021, 19:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

59:58
    V závěrečných dvou vteřinách dostává menší trest Ben Chiarot (MTL) za krosček do obličeje Tima Stützleho.

56:46
    Situace se navíc komplikuje, proto Thomas Chabot (OTT) si v souboji s Nickem Suzukim počínal nedovoleně. Jdeme do čtyř!

55:42
    Ben Chiarot (MTL) v rohu obranného pásma nešťastně přidržel Bradyho Tkachuka a dostává dvě minuty.
    41:35 Josh ANDERSON - 1:2

41:35
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens z první útočné akce udeřili. Nahozený kotouč poslal na branku Jonathan Drouin, jehož pokus Matt Murray vyrazil. Nick Suzuki vzápětí trefil jen domácího brankáře, ale sražený kotouč JOSH ANDERSON přece jen usměrnil za rozhozeného brankáře Ottawy. Asistence: Nick Suzuki, Jonathan Drouin.

35:01
    Josh Norris vypálil tahem z pravého kruhu, načež střelu lehce líz Brady Tkachuk, jenž ji usměrnil do levé tyčky!

34:41
    V rohu kluziště zůstal ležet Tim Stützle, který dostal zasáh holí. Dvě minuty pro Alexander Romanov (MTL).

31:56
    Bude se znovu vylučovat! Jake Evans (MTL) neuhlídal svou hokejku a dostává menší trest za hru vysokou holí.

30:52
    Krátce po vhazování se Ottawa vracela pro kotouč do středního pásma, kde Nikita Zajcev z mezikruží schoval technickou střelu, jenž olízla levou spojnici branky!

27:32
    Hra je přerušena poté, co Brendan Gallagher (MTL) hákoval soupeře a právem dostává menší trest.

17:02
    Zajímavá akce Canadiens gólem nekončí! Corey Perry dostal puk u pravé tyčky, odkud se pokusil protlačit do středu, ale Matt Murray zasáhl lapačkou.

16:21
    Na střelecký pokus však stále čekáme, ale zřejmě se dočkáme, protože Thomas Chabot (OTT) dostává dvě minuty za hrubost.

13:08
    Velká šance hráče Jesperiho Kotkaniemiho, který se ocitl mezi kruhy, ale v klíčovou situaci mu kotouč sklouzl po holi, proto si Matt Murray připsal lehčí zákrok!
    12:08 Colin WHITE - 1:1

12:08
    Ottawa právě vstřelila branku!
    První přesilovku nakonec využívají také domácí. Senators zužitkovali dobře nahozený puk, který u tyčky našel Derek Stepan, jehož přihrávku usměrnil COLIN WHITE mezi Allenovy betony. Asistence: Derek Stepan, Josh Norris.

10:28
    Rozhodčí přerušuje hru, protože Alexander Romanov (MTL) před brankou nedovoleně bránil Austinu Watsonovi.
    06:10 Jeff PETRY - 0:1

06:10
    Trvalo jen 33 vteřin, než se k puku dostal JEFF PETRY, jenž přesnou dělovkou otevřel gólový účet zápasu. Bez asistence.

05:37
    Tahoun Canadiens byl nedovoleně bráněn, za což dostává Erik Brännström (OTT) dvě minuty.

03:08
    Po pravém křídle se protlačil do zakončení Phillip Danault, naopak na druhé straně orazítkovali domácí tyčku!

00:17
    Začátek se posouvá krátce po zahájení, protože po jednom ze soubojů v rohu obranného pásma Canadiens se uvolnilo plexisklo.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 13. White (Stepan, Norris) – 7. Petry, 42. J. Anderson (Suzuki, Drouin)

Ottawa Senators: M. Murray – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Dadonov, Norris, B. Tkachuk (A) – Batherson, White, N. Paul – Co. Brown, Tierney, Stützle – Watson, Stepan, Galchenyuk.
    Montreal Canadiens: Allen – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Perry, Kotkaniemi, Toffoli – Byron (A), Evans, Lehkonen.

Rozhodčí: Skilliter, Meier – Murchison, Nansen

Diváci: bez diváků