Olomouc – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 5:3 (kon.)
Třinec – Plzeň 3:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 5:4 (2:0 po s.n.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)

59:08
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Necelou minutu před koncem třetí třetiny snižují hosté na rozdíl dvou branek, Voženílek si objel vítkovickou branku, ale nepodařilo se mu dostat puk do klece, odražený puk však z druhé strany umístil MIROSLAV HOLEC – 5:3. Asistence: Daniel Voženílek, Vít Jonák.

58:42
    Motor se dostává do ofsajdu, Čiliak je stále na střídačce a hostující trenéři si vybírají oddechový čas,.

56:27
    Na trestnou lavici odjíždí domácí Irgl, který je vyloučen za sekání. Čiliak zůstává na střídačce!!

49:58
    Jihočeši jako jeden muž signalizují vyhozený puk mimo hrací plochu, Gewiese odjíždí na trestnou lavici a hosté mají k dispozici přesilovku 5 na 3.

49:38
    Znovu se nebude hrát v plném počtu, domácí špatně vystřídali a tak Mikyska odpyká trest pro hráčskou lavici.

48:01
    Pyrochta nastřeluje brankovou konstrukci Čiliaka!!

47:37
    Za držení je potrestán hostující Beránek.
    46:59 Miroslav HOLEC - 5:2

46:59
    Tak to byla krátká přesilovka, Doležal vjel do pásma podél mantinelu, jeho střílenou přihrávku umístil za Svobodu MIROSLAV HOLEC – 5:2. Asistence: Zdeněk Doležal.

46:40
    Po komerční přestávce sehrají hosté přesilovku, za hákování je potrestán Kovář.

42:35
    Domácí Fridrich končí na zemi a na trestnou lavici usedá hostující Pavel Novák za hru vysokou holí.

36:50
    To bylo rychlé rozhodnutí, puk zcela neprošel přes brankovou čáru a proto další vítkovický gól nemůže být uznán.

36:50
    Mikyska s Irglem vystartovali na hostující branku, první z útočníků chtěl dovézt puk až do branky, za vyjetého Čiliaka, ale sudí ukončují hru a jdou se poradit s videorozhodčím.
    35:48 Robert ČERNÝ - 5:1

35:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovický tým přetavil svou herní pohodu do další branku, Dej poslal puk do kruhu na zapomenutého ROBERTA ČERNÉHO, který propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal puk do protilehlého růžku – 5:1. Asistence: Rastislav Dej.

32:42
    Mimo hru se do sebe pustili domácí Kalus se Štenclem, vítkovický útočník je potrestán za hrubost, hostující bek pak na dvě minuty za krosček a dvě minuty za hrubost. První z trestů odpyká Alderson. Domácí mají přesilovku 5 na 4.

30:50
    Domácí jsou na koni, okupují prostor před Čiliakem, po jednom z náporu zazvonila pravá tyč jihočeské branky.
    30:06 Rastislav DEJ - 4:1

30:06
    Přesně po dvou minutách hry zvyšují domácí znovu, Gewiese nabil do středu RASTISLAVU DEJOVI, který z pozice klečícího střelce poslal puk mezi betony přesouvajícího se Čiliaka – 4:1. Asistence: Petr Gewiese.
    28:06 Lukáš KRENŽELOK - 3:1

28:06
    Lakatoš našel mezi kruhy LUKÁŠE KRENŽELOKA, který nenápadnou střelou zvyšuje na 3:1. Asistence: Dominik Lakatoš.
    24:15 Josef MIKYSKA - 2:1

24:15
    Domácí přece jen využívají přesilovku, vítkovičtí vjeli do pásma, Svačina našel nalevo zcela volného JOSEFA MIKYSKU, který posílá puk do horní části branky – 2:1. Asistence: Vladimír Svačina.

23:46
    Další nápor vítkovických vypadal slibně, ale sudí měl za brankou dobrý výhled a rozpažuje.

23:14
    Vítkovičtí se radují z gólu, ale hlavní rozhodčí se jede poradit s videorozhodčím.

23:00
    Za držení je vyloučen hostující Přikryl.
    11:32 Daniel VOŽENÍLEK - 1:1

11:32
    Je vyrovnáno!! Hosté vystartovali do pásma, DANIEL VOŽENÍLEK před brankou předvedl stahovačku a poslal puk za Svobodu – 1:1. Bez asistence.

08:03
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Pyrochta.

04:39
    Přesilovka také pro hosty, za vysokou hůl je vyloučen Kalus.

01:59
    Za podrážení je potrestán hostující Plášil.
    01:25 Marek KALUS - 1:0

01:25
    Vítkovičtí rychle otevírají skóre, MAREK KALUS si najel po pravém křídle až do kruhu a překvapil Čiliaka střelou mezi betony – 1:0. Asistence: Patrik Koch.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 2. M. Kalus (Koch), 25. J. Mikyska (Svačina), 29. L. Krenželok (Lakatoš), 31. Dej (Gewiese), 36. R. Černý (Dej) – 12. D. Voženílek, 47. Holec (Z. Doležal), 60. Holec (D. Voženílek, Jonák)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Dej, Schleiss.
    Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Beránek, Toman, P. Novák – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Ville.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lučan, Kis