Chabarovsk – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Ufa – Kunlun 5:4 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 4:5 (po pr.)
Minsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | N.Novgorod – Omsk 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Riga 1:4 (kon.)
Jaroslavl – Petrohrad 2:1 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
SKA Petrohrad
Sobota 20.02.2021, 17:30 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:02:07)

Československá stopa v utkání

Do dnešního zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

V oslabení: 0 – 1

Tak to byl neuvěřitelný závěr. Vše nasvědčovalo tomu, že se půjde do prodloužení, ale půl minuty před koncem dokázali domácí přetavit svoji aktivitu ve vedoucí branku a s obrovským štěstím svůj těsný náskok uhájili až do konce. Hosté byli hodně blízko vyrovnání v posledních vteřinách, avšak nebylo jim dopřáno. Dle předzápasových předpokladů se hrál hodně vyrovnaný hokej, ale Jaroslavl si dnešní vítězství zasloužila.

59:55
    Obrovská šance Petrohradu a zároveň více štěstí než rozumu na straně Jaroslavle. Igor Ožiganov střílel kousek za modrou čárou, dokázal prostřelit domácího gólmana, avšak ten s notnou dávkou štěstěny stačil puk tečovat a černý kus gumy tak projel těsně vedle levé tyče jeho branky. Myslím, že mnozí už viděli gól, ale do prodloužení se nejde.

Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí otáčí stav a půl minuty před koncem třetího dějství jdou poprvé v zápase do vedení. Po chybě v obraně Petrohradu se k puku dostal PAVEL KRASKOVSKIJ, přihrál na levou stranu Korškovovi, který mu přihrávku oplatil a domácí útočník v pádu zamířil po ledě do odkryté hostující svatyně.
    Asistence: Jegor Korškov.

59:00
    Málem se domácí tým dostal do přečíslení, André Petersson byl ovšem v útočném pásmu o chvíli dříve, než kotouč. Ofsajd je navíc označen jako úmyslný.

58:15
    Viktor Antipin pálil tvrdě od modré, ale gólmana Jaroslavle nepřekonal.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Domácí jsou aktivní a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době, soupeři se ale daří vyvést puk do bezpečí.

56:55
    Hosté vyhazují na icing.

56:43
    Tvrdou ránu od modré Alexandr Samonov bez potíží vyráží.

55:55
    Ilja Konovalov byl natlačen u pravé tyče a nedal puku ani píď místa, takže černý kus gumy nemohl nikudy projít.

54:42
    Linden Vey načasoval pěknou přihrávku pro jednoho ze spoluhráčů, který dobře tečoval puk před brankářem, ovšem přímo do něj.

54:20
    Teď se museli bránit domácí, ale povedlo se jim vyhodit puk tak, že to není icing.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 32. Rafikov (Kraskovskij), 60. Kraskovskij (Korškov) – 11. Kemppainen (Ketov, A. Bělov)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Pasquale) – M. Osipov, Barancev, Čerepanov, A. Marčenko (A), Misjul, Ohtamaa, Rafikov – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Kovalenko, Kraskovskij, Alexejev – Beljajev, Ivanov, Iljenko – Berjozkin.
    SKA Petrohrad: Samonov (Askarov) – Ožiganov (A), Fantenberg (A), Chafizullin, A. Bělov, Antipin, Kirsanov, Dyblenko – Nikolajev, Kemppainen, V. E. Tkačov – M. Aaltonen, Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), Kukštel, Timkin – Strömwall, Vey, K. Marčenko – Čibrikov.

Rozhodčí: Olenin, Odinš – Nikolajev, Ponamarenko