Brest – Dijon 3:1 (kon.) | Lyon – Rennes 1:0 (kon.) | Méty – Angers 0:1 (kon.)
Nice – Nîmes 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lens 2:3 (kon.) | Bordeaux – PSG 0:1 (kon.)
Lille – Marseille 2:0 (kon.) | Montpellier – Lorient 1:1 (kon.) | Nantes – Remeš 1:2 (kon.)
Štrasburk – Monaco 1:0 (kon.)
FC Nantes
1:2 (1:1)
Stade de Reims
Středa 03.03.2021, 21:00 • Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 28. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:02:46)

Žluté karty: 0 – 5.

Nantes dopadlo stejně jako dvě hodiny zpátky Nimes, které mohlo v případě bodového zisku vystřídat na barážové osmnácté příčce. Takhle zůstává předposlední, zatímco Remeš po první výhře od 31. ledna poskočila na dvanáctou pozici.

Je dobojováno! Remeš se v úvodní čtvrtině nemohla pořádně dostat do zápasu a výsledkem toho byl inkasovaný gól z hlavy Simona. Zhruba od pětadvacáté minuty se převaha Nantes ale nadobro vypařila a stále více se hrálo u Lafonta, jenž v 39. minutě nezastavil vyrovnávající střelu Konana. Druhá půle byla bez většího přehánění nudná. Vše směřovalo k remíze, dokud v samotném závěru hlavou neudeřil uzdravený stoper Abdulhamíd. Nantes mělo na odpověď jen pět nastavených minut, v nichž Louza jedinou šanci nedal.

90+5
    90+5. Imran Louza (NAT)

90+5
    Andrei Girotto po dobře rozehrané standarce hrudníkem sklepával míč na střed. Imran Louza to měl při zakončení na dlouhou nohu a Rajković nemusel kvůli zákroku skákat nikam daleko.

90+5
    Syllův centr neměl takovou výšku, aby na něj jeden z bránících hráčů nemohl ještě před úrovní bližší tyče dosáhnout. Poté byl Abdoulaye Touré faulován a to je asi poslední šance pro Nantes.

90+4
    Další zaváhání ve středu hřiště od Bamby. Hráči Nantes se snažili alespoň presovat, ale hosté si pomohli dlouhou malou domů na Rajkoviče.

90+3
    S exekucí standardní situace z levého kraje hřiště Beriša logicky nespěchal. Samotný centr však Bamba nadzvedl k Lafontovi.

90+2
    Za dvě minuty se Nantes prakticky nepodívalo na útočnou polovinu. Po laciné ztrátě u středového kruhu navíc došlo k jasnému faulu na Konana.

90+1
    Hotovo ještě není. Skvadra rozhodčích se domluvila na pětiminutovém nastavení, ve kterém domácí ještě zkusí zareagovat.
    89. Júnis ABDULHAMÍD - 1:2

89
    Reims právě vstřelilo branku!
    Remeš otáčí skóre jen pár desítek vteřin před závěrečným hvizdem! Velkou část zásluhy na tom má Nizozemec Sierhuis, který kopl rohový kop přesně na hlavu JÚNISE ABDULHAMÍDA. Marockého nositele kapitánské pásky nezvládl ubránit Castelleto.

89
    Doumbia nabídl míč do strany, kde se k centru uvolnil Konan a tím získal rohový kop. Obránci na zadní tyči se nechtělo jakkoliv riskovat.

88
    Abdoulaye Sylla vhazoval na spoluhráče, který stihl ještě během letu míče faulovat. Nevypadá to, že by se na remízovém stavu ještě mělo něco měnit.

87
    Už poněkolikáté Remeš zkusila prorazit dlouhým nákopem na hrot. Osamocený El Bilal Touré však byl znovu bez šance na úspěch.

86
    Andrei Girotto si chytře došel pro faul, když u domácího velkého vápna dobíhal míč společně s Bilalem Tourém.

Michal Břuchanský

Branky: 14. Simon (Chirivella) – 39. Konan, 89. Abdulhamíd (Sierhuis)

Karty:   7. Faes (REI), 12. Konan (REI), 30. Cassama (REI), 70. Chavalerin (REI), 81. Abdulhamíd (REI)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.
    FC Nantes: Lafont – Corchia (85. Sylla), Castelletto, Girotto (C), Ch. Traoré – A. Touré, Louza, Chirivella, Simon (81. Bamba) – Blas (81. Emond), Kolo Muani.
    Náhradníci: Petrić – Bamba, Coco, Emond, Limbombe, Mendy, Merlin, Pallois, Sylla.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cafaro (46. Doumbia), Valon Beriša, Cassama (46. Touré), Chavalerin (83. Sierhuis), Zeneli (46. Munetsi) – Dia.
    Náhradníci: Diouf – De Smet, F. Doucouré, Doumbia, Kutesa, Maresic, Munetsi, Sierhuis, Touré.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean