Pittsburgh – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 5:4 (2:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 5:4 (po pr.) | Columbus – Florida 2:4 (kon.) | Carolina – Nashville 3:2 (po pr.)
Toronto – Winnipeg 3:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:4 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:1 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 10.03.2021, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (04:24:23)

Statistické okénko:

Střely na branku: 23 – 29.
    Zablokované střely: 7 – 12.
    Vyloučení: 4 – 3.
    Využití: 1 – 1.
    Vhazování: 29 – 29.

Thomas Greiss (DET) – 4 inkasované branky, úspěšnost: 86,2%.
    Andrej Vasilevskij (TBL) - 3 inkasované branky, úspěšnost: 87,0%.

Československá stopa:

Filip Zadina (DET) – 0+1, čas na ledě: 15:54.
    Filip Hronek (DET) – 0+2, čas na ledě: 23:50.
    Ondřej Palát (TBL) – 0+1, čas na ledě: 18:56.
    Jan Rutta (TBL) – 2 střely na branku, čas na ledě: 16:58.
    Erik Černák (TBL) – 1 hvězda utkání, 1+1, čas na ledě: 20:06.

1. Erik Černák (TBL) – 1+1.
    2. Blake Coleman (TBL) – 1+1.
    3. Dylan Larkin (DET) – 1+0

Tampa nakonec splnila papírové předpoklady a odváží si z Detroitu dva body za výhru 4:3 po prodloužení. Red Wings je však potřeba za dnešní výkon jednoznačně pochválit a zejména Filipa Zadinu s Filipem Hronkem, kteří odehráli skvělý zápas.

62:17 Blake COLEMAN - 3:4

62:17
    Tampa právě vstřelila branku!
    Druhý bod a vítězství si nakonec připíše favorit utkání! Přečíslení dvou proti jednomu vyřešil přesnou přihrávkou Tyler Johnson a BLAKE COLEMAN se nemýlil – 3:4! Asistence: Tyler Johnson a Michail Sergačjov.

61:39
    Do koncovky nakonec dostal Dylan Larkin a Andrej Vasilevskij nevěděl, kde má kotouč a málem mu přepadl přes záda do sítě!

61:17
    Filip Zadina udělal kolečko v útočné třetině, ale do koncovky se nedostal.

60:48
    Zatím se hraje převážně ve střední třetině, kotouč se přestěhoval na domácí hokejky.

60:15
    Tampa začala prodloužení s kotoučem na svých hokejkách.

60:01

Tampa dokázala zásluhou Erika Černáka ve třetí třetině pouze srovnat stav utkání, a tak si Detroit připisuje cenný bod z tohoto zápasu. Prodloužení nám prozradí, kdo získá bod druhý.

60:00

59:36
    Detroit má kotouč na hokejkách a už si chce pohlídat cenný bod.

59:10
    Andrej Vasilevskij musel do akce po delší době. Po přihrávce Filipa Hronka jej vyzkoušel od modré Dylan Larkin.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 4. Erne (Zadina, Hronek), 27. Nemeth (Gagner, Naměstnikov), 30. D. Larkin (Fabbri, Hronek) – 13. B. Point (Hedman, Palát), 14. T. Johnson (Coleman, Černák), 50. Černák (Maroon), 63. Coleman (T. Johnson, Sergačjov)

Detroit Red Wings: Greiss (J. Bernier) – DeKeyser, Hronek, M. Staal, Merrill, Djoos, Nemeth – Fabbri, D. Larkin (C), Mantha – Zadina, Naměstnikov, B. Ryan – Gagner, Rasmussen, Bromé – Erne, Glendening (A), Helm.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Sergačjov, McDonagh, Černák, C. Foote, Borgman, Rutta – Palát, B. Point, Cirelli (A) – Killorn, Gourde (C), Stamkos – Goodrow, T. Johnson, Coleman – Maroon, M. Joseph, Volkov – Barre-Boulet.

Rozhodčí: MacDougall, Pochmara – Kovačik, Toomey