Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:5 (kon.)
Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Carolina – Nashville 5:1 (kon.) | Columbus – Florida 4:5 (po pr.)
NY Islanders – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Dallas – Chicago 2:4 (kon.)
Calgary – Montreal 2:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:5 (0:0, 2:1, 2:3 - 0:1)
Florida Panthers
Pátek 12.03.2021, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

On-line přenos končí, na počtenou! (04:04:48)

Florida se díky výhře dotáhla na druhou Tampu, za kterou zaostává jen o skóre. Columbus se ani při zisku jednoho bodu pravděpodobně nepřiblíží k play-off, protože Chicago vede v Dallasu ve 36. minutě už 3:0.

1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 2+1
    2. Frank Vatrano (FLA) 1+0 (vítězný gól)
    3. Max Domi (CBJ) 1+1

Česká stopa

Radko Gudas (FLA) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:24

Elvis Merzlikins (CBJ) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,40%, odchytal 62:48
    Sergej Bobrovskij (FLA) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,50%, odchytal 61:53

Vzájemná utkání v letošní sezoně bývají hodně vyrovnaná a ani dnešek není výjimkou.

1) Columbus – Florida 3:4pn (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0)
    2) Columbus – Florida 3:2pn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
    3) Columbus – Florida 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
    4) Columbus – Florida 4:5pp (0:0, 2:1, 2:3 – 0:1)

I když tomu po bezbrankové první třetině nic nenasvědčovalo, zápas nabídl gólovou podívanou. Většinu času v ní vedl Columbus, který však prohospodařil třígólový náskok a nakonec se musel před Floridou sklonit v prodloužení.

Velký obrat Panterů začal ve 47. minutě a byl u toho i Radko Gudas. Vyrovnání na 4:4 přišlo pět a půl minuty před koncem řádné hrací doby a v již zmíněném prodloužení rozhodl Frank Vatrano.

62:48 Frank VATRANO - 4:5

62:48
    Florida právě vstřelila branku!
    Je konec! Florida si šla v prodloužení za vítězstvím a to taky dostala. V akci založené dlouhou přihrávkou z vlastního pásma puk u trestných lavic minul soupeřící dvojici, načež se ho ujal Huberdeau. Jeho pokus z kruhu pak Merzlikins vyrazil betonem k opačnému rohu brankoviště, kde do poloprázdné branky dorážel FRANK VATRANO. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aaron Ekblad.

61:58
    V samostatném úniku pak neobstál ani Carter Verhaeghe. Obrovská škoda pro Floridu!

61:24
    Další útok založili hosté. A pořádně nebezpečný! Alex Wennberg dostal přihrávku až před brankáře, ale toho zblízka nepokořil.

60:23
    Nick Foligno (Columbus) se v klinči mezi dvěma soupeři v mezikruží neprosadil.

60:01

Za stavu 4:4 uvidíme prodloužení.

Statistika střel: 32:28 (7:8, 15:4, 10:16).

60:00

59:29
    Boone Jenner nepřetlačil Weegara a Columbus musí pospíchat nazpátek.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 26. Bjorkstrand (Domi, Roslovic), 31. Bjorkstrand (Riley Nash, Laine), 44. Laine (Werenski, Atkinson), 45. Domi (Bjorkstrand) – 37. Hörnqvist (Forsling, Verhaeghe), 47. Lomberg (Acciari, Gudas), 53. Tippett (Weegar, Marchment), 55. Barkov (Yandle, Huberdeau), 63. Vatrano (Huberdeau, Ekblad)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson (A), Jenner, N. Foligno (C) – Laine, Riley Nash, Bjorkstrand – Bemström, Roslovic, Domi – Stenlund, Texier, Robinson.
    Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad, Weegar, Nutivaara, Yandle (A), Forsling, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Marchment – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Acciari, Lammikko, Lomberg.

Rozhodčí: Brenk, St. Pierre – Rody, Baker