Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:5 (kon.)
Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Carolina – Nashville 5:1 (kon.) | Columbus – Florida 4:5 (po pr.)
NY Islanders – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Dallas – Chicago 2:4 (kon.)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:44 (6:15, 12:13, 5:16)
    Zblokované střely – 21:7
    Vyhraná vhazování – 28:43
    Trestné minuty – 17:13
    Hity – 10:18

V souboji nejhoršího týmu Centrální divize s nejlepším překvapivě uspěli hokejisté Detroitu, kteří zdolali Tampu 6:4. Red Wings zadělali na úspěch především v prvních dvou třetinách, v nich byli střelecky velmi produktivní a díky tomu vedli 5:2. V závěrečné dvacetiminutovce se celek z Hockeytownu hlavně bránil, ovšem Lightning se dlouho nemohli gólově prosadit. To se podařilo až čtyři minuty před koncem Braydenovi Pointovi, a když střelu stejného hráče tečoval v čase 57:05 Ondřej Palát, bylo zaděláno na infarktový závěr. Domácí si však výhru už nenechali vzít. 20 sekund před sirénou naopak zpečetil skóre do opuštěné klece soupeře Vladislav Naměstnikov.

59:40 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 6:4

59:40
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí zvítězí! Hned dva hráči Red Wings najížděli na opuštěnou branku soupeře. Anthony Mantha nezištně přenechal kotouč VLADISLAVOVI NAMĚSTNIKOVI, jemuž tak dopřál gólovou radost proti jeho bývalému týmu – 6:4. Asistence: Anthony Mantha a Filip Hronek.

59:13
    Luke Glendening najížděl z pravé strany na prázdnou branku soupeře. Přes padajícího Hedmana však nedokázal skórovat!

58:52
    Rozhodčí si celou situaci prohlédli na videu a trest pro Stamkose zrušili! Larkin dostal do tváře vlastní hokejkou!

58:52
    Velká komplikace pro hosty! Steven Stamkos zasáhl holí do obličeje Larkina a musí na trestnou lavici. kapitán Bolts dostává trest na 2+2 minuty!

58:01
    Hosté opět sázejí na hru bez gólmana!
    57:05 Ondřej PALÁT - 5:4

57:05
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak tohle bude ještě pořádné drama! Z levého kruhu vypálil zápěstím Brayden Point a kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce. Ještě otřel o nohy ONDŘEJE PALÁTA, který byl dodatečně označen za autora branky – 5:4. Asistence: Brayden Point a Steven Stamkos.

56:42
    Darren Helm zkusil trefit přes celé hřiště prázdnou branku, což se mu nepodařilo. Icing Detroitu.

56:25
    Hosté pokračují s prázdnou brankou a šesti bruslaři i nyní.

56:18
    Od modré čáry vypálil Victor Hedman. Po zákroku Berniera následuje poslední reklamní přestávka.

56:00
    Branka Tampy je už prázdná!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Stecher (Gagner, Zadina), 13. D. Larkin (Hronek, Mantha), 15. Mantha, 21. Glendening (Rasmussen, Zadina), 25. Fabbri (Merrill), 60. Naměstnikov (Mantha, Hronek) – 11. Sergačjov (Palát, Cirelli), 14. Stamkos (Killorn, Palát), 56. B. Point, 58. Palát (B. Point, Stamkos)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Hronek, DeKeyser, Merrill, M. Staal, Nemeth, Djoos, Stecher – Mantha, D. Larkin (C), Fabbri – Gagner, Naměstnikov, Zadina – Erne, Glendening (A), Helm – Rasmussen, B. Ryan.
    Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, C. Foote, Sergačjov – Cirelli, B. Point, Palát – Stamkos (C), Gourde, Killorn (A) – Coleman, T. Johnson, Goodrow – Colton, M. Joseph, Maroon.

Rozhodčí: Rank, Chmielewski – Kovachik, Toomey