New Jersey – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 3:4 (kon.)
Tampa – Chicago 4:2 (kon.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (po pr.)
Detroit – Dallas 3:2 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 2:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 5:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.)
Anaheim Ducks
3:2 (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
Pátek 19.03.2021, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:41:46)

1. Jamie Drydale (ANA)
    1+1
    2. Trevor Zegras (ANA) 1+0
    3. Ryan Miller (ANA) 23 zák., 2 góly, 92,0%.

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Ryan Miller (ANA)
    – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0%, odchytal 60:46
    Adin Hill (ARI) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3%, odchytal 60:47.

Střely na branku: 31 – 25 (10:4, 10:11, 10:10, 1:0).

Souboj dvou týmů se slabou formou začal pro Arizonu skvěle. Miller totiž kapituloval z prvních dvou střel z hokejek Garlanda a Kellera. Od začátku osmé minuty už ale nekapituloval ani jednou. Po změně stran Ducks naopak vyrovnali, když své první góly v NHL oslavili Drysdale a Zegras. Třetí část góly nenabídla a rozhodnutí tak přišlo v prodloužení. přesilovku 4 na 3 zužitkoval osmým gólem v sezóně Adam Henrique.

60:47 Adam HENRIQUE - 3:2

60:47
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ducks se okamžitě usadili v útočném pásmu. Nekonečná kombinace začala po půlminutě připomínat plýtvání času, ale vše nakonec vedlo k úspěchu v podobě vítězného gólu. Shattenkirk posunul puk na pravou stranu a ADAM HENRIQUE střelou z ostrého úhlu rozhodl o tom, že domácí série porážek skončí. Asistence: Kevin Shattenkirk, Rickard Rakell.

60:03
    Potřetí za sebou jde vzájemný zápas těchto dvou týmů do prodloužení. To začíná výhodnou přesilovkou Ducks 4 na 3.

60:01

60:00

59:58
    Hjalmarsson vyhodil doslova přes všechny čáry. Kačerům zbylo posledních deset vteřin, ale Zegras přesto stihl otestovat Hilla z levého křídla.

59:34
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Tyler Pitlick – 2 min., nedovolené bránění).

59:33

59:16
    Schmaltz promáchl, když se snažil dorážet tvrdou ránu Garlanda. Arizona tím ztratila útočnou třetinu.

59:01
    Štěstí pro unavenou čtveřici v oranžovém! Jacob Chychrun napálil horní tyč Millerovy klece.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Garland se dostal z ideálního úhlu. Puk mu ještě k tomu přeskočil hokejku a toho na chvíli využil jeden z obránců.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 33. Drysdale (Rakell, Getzlaf), 35. Zegras (Terry, Drysdale), 61. Henrique (Shattenkirk, Rakell) – 2. Garland (Schmaltz), 8. Keller (Garland)

Anaheim Ducks: R. Miller (Stolarz) – Hakanpää, Fowler, Shattenkirk, Ja. Larsson, Drysdale, B. Hutton – Rakell, Getzlaf (C), Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, Jones – Terry, Henrique (A), Zegras – Heinen, D. Grant, Deslauriers.
    Arizona Coyotes: Hill (Prosvetov) – Goligoski, Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Garland, Schmaltz, Keller – Pitlick, Dvorak, Crouse – Kessel, Jo. Larsson, Brassard (A) – Fischer, Chaput, Hayden.

Rozhodčí: Charron, Luxmore – Pancich, Halkidis