Washington – NY Rangers 2:1 (kon.) | Toronto – Calgary 3:4 (kon.) | Montreal – Vancouver 2:3 (po pr.)
San Jose – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.) | Los Angeles – Vegas 2:4 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Florida – Nashville 2:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 6:0 (kon.) | Tampa – Chicago 4:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:5 (0:2, 2:1, 0:2) Stav série: 0:2
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 20.03.2021, 17:00 • MEO Arena, Přerov • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z play-off CHANCE LIGY. Dnes budeme společně sledovat druhý čtvrtfinálový zápas mezi celky HC ZUBR Přerov a HC RT TORAX Poruba 2011. Úvodní buly je naplánováno na 17:00. Příjemnou zábavu!

Vzájemné zápasy obou týmů ze základní části

30.01.2021 Poruba - Přerov 5:3
    03.10.2020 Přerov - Poruba 3:0

1. zápas série

Přerov – Poruba 2:3 po prodloužení
    Branky a nahrávky: 16. Hejcman (Jakub Svoboda, Zbořil), 36. Süss (Zbořil) – 25. Stloukal (T. Jáchym, Korkiakoski), 59. Žovinec (Hotěk, Teper), 73. T. Jáchym (Urbanec, T. Voráček)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Holík) – Forman, Dluhoš, Mlčák, Zbořil (A), Kubeš, Krisl (C), Suhrada – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Jakub Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Süss – Goiš, Indrák, Štefka.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák (C), T. Voráček, Urbanec, Slavík – Sikora (A), Hudeček, Pořízek – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Špaček, Toman, Endál (A) – Hotěk, Adam Raška I, Kanko.

HC RT TORAX PORUBA 2011

Hokejisté Poruby patřili už před začátkem sezony mezi favority k postupu do nejvyšší soutěže. Vhodně posílili a v úvodu ročníku 2020/2021 svůj um potvrzovali. Ostravský celek však přímá účast ve čtvrtfinále minula, po základní části skončila Poruba šestá, a proto musela do předkola. V něm hrála proti Prostějovu, který dokázala vyřadit ve třech zápasech po výhrách 2:1 v prodloužení, 4:2 a 5:1. Včera vstoupila do čtvrtfinálové série velmi dobře, o své výhře však rozhodla až v nastaveném čase, kdy se trefil útočník Tomáš Jáchym. Nejproduktivnějším hráčem týmu v play-off je zkušený forvard Lukáš Endál, jenž si zatím připsal 3 branky a 2 asistence. Jasnou jedničkou v bráně je Ervins Mustukovs, který je v tuto chvíli nejlepším brankářem vyřazovací části.

HC ZUBR PŘEROV

Zubři prožili také letos povedenou základní část, díky které se zajistili přímý postup do čtvrtfinále. S devětašedesáti získanými body skončili za Kladnem a Jihlavou na třetí příčce. Dobře si vedli hlavně v defenzívě, neboť inkasovali druhý nejmenší počet branek v soutěži. Perfektní čísla měli ve využití přesilových her, v této disciplíně dokonce byli vůbec nejlepším týmem druhé nejvyšší ligy. Play-off je však jiná soutěž a o tom se přesvědčili svěřenci kouče Vladimíra Kočary včera. Porubě podlehli v prodloužení, a proto si první bod v sérii připsal soupeř. Nejproduktivnějším přerovským hráčem v základní části byl třiatřicetibodový Roman Pšurný. Nejvíce branek vstřelil Vlastimil Dostálek, a to konkrétně 18.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Holík) – Dluhoš, Forman, Zbořil (A), Mlčák, Kubeš, Krisl (C), Suhrada – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Sebera, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Süss – Goiš, Macuh, Štefka.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – Žovinec, Teper, Urbanec, T. Voráček, Kozák (C), Szathmáry, Slavík – Hotěk, Hudeček, Kanko – Brodek, Adam Raška I, Sikora (A) – Špaček, Toman, Endál (A) – Korkiakoski, T. Jáchym, Pořízek.

Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gančarčík, Hanzlík.

Oba celky už přijíždějí na ledovou plochu. Přerov tradičně nastupuje v modrých dresech, zatímco Poruba bude hrát v bílém.

00:01

00:05
    Hned po pěti sekundách se píská icing. Provinil se hostující obránce Dušan Žovinec.

00:22
    Domácí se ale moc dlouho před bránou Poruby neusadili. Nepřesnou přihrávku zpoza brány vyprodukoval Roman Pšurný.

00:34
    Hned po buly v útočném pásmu to po bráně přerovského týmu zkusil Tomáš Jáchym. Útočník hostů ale trefil připravené rameno Michaela Petráska.

01:07
    Radek Číp si chtěl rukavicí zpracovávat přihrávku na červené čáře, jenže zadáci Poruby jej dostoupili.

01:35
    Frederik Foltán se ocitl pod tlakem domácích hráčů. Ke střele se dostal Jan Süss z pravého kruhu, ale brankář Poruby zasáhl.

01:59
    Aktivita Kanka vybojovala kotouč pro obránce Tepera, jehož rána od modré čáry se ale neujala.

02:46
    Radek Pořížek hledal zpoza svatyně domácích bekhendem svého kolegu, jenže tato přihrávka byla přečtena.

03:07
    Pšurný si dělal prostor před Foltánem, ale brankář hostů nakonec zasahovat nemusel. Centr první lajny Přerova byl zastaven.

03:09
    Na ledě zůstal ležet hostující Markus Korkiakoski. Vypadá to, že bude v pořádku, ale zvedal se velmi pomalu.

03:36
    Endál přihrál na modrou čáru Voráčkovi, jenž však trefil Vlastimila Dostálka. Přerovský útočník se ale až do šance neprobil.

04:03
    Je pískáno zakázané uvolnění ostravského týmu. Bude se vhazovat po levici Frederika Foltána.

04:24
    Kubešova přihrávka přesná nebyla. Kotouč se ale od Sikory odrazil zpět do pásma domácích.

04:57
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Číp – 2 min., podrážení).

05:26
    Úvodních třicet sekund přesilové hry hostů nic velkého nepřineslo. Porubu při přechodu do útoku zastavil ofsajd.

06:02
    Endál hledal na vrcholu kruhu volného Žovince, který už mohl pálit, ale nakonec zvolil přihrávku do rohu kluziště.

06:13
    Štěstí zkusil Jan Hudeček, jehož pokus ale přesný nebyl. Poruba se ale drží v útočné třetině.

06:46
    Nyní se už Přerov osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Štefka se za chvíli vrátí na ledovou plochu.

07:05
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení! Po nahození Lukáše Kozáka od modré čáry se černá guma odrazila k TOMÁŠI JÁCHYMOVI, který předvedl důraz před bránou, vybojoval si kotouč a poté jej zastrčil do poloprázdné brány. Úvodní gól tak přichází pár sekund po skončení porubské přesilovky. 0:1. Asistence: Lukáš Kozák a Marek Špaček.
    07:05 Tomáš JÁCHYM - 0:1

08:17
    Přerov se snažil v útočném pásmu něco vymyslet, ale Poruba se pro tuto chvíli ubránila. Teď se hraje v neutrální zóně.

08:48
    Zubři museli odehrávat puk podél mantinelu. Napadání hokejistů v bílých dresech bylo celkem znatelné.

09:12
    Poruba si vytvořila velký závar. Zdá se, že kotouč nepřešel přes brankovou čáru, i když to úplně zřejmé nebylo. Nicméně Michael Petrásek vše zvládl.

09:58
    Dlouho se hraje bez přerušení. Hosté získali puk a znovu si to míří do třetiny soupeře.

10:34
    Jáchymovu střelu se snažil dorážet Pořízek. Petrásek se ale stačil rychle přemístit a pravým betonem touš vykopl.

10:55
    Poprvé od vstřelené branky je hra přerušena. Přerov vyhodil na zakázané uvolnění.

11:21
    Dostálek přihrál na modrou čáru, odkud vystřelil Jan Mlčák. Mladý zadák pořádně prověřil Foltána, který ale udržel kotouč ve své výstroji.

12:12
    Přerov se chce dostat do tempa, ale zatím se mu to příliš nedaří. Obranný val hostujících hokejistů reaguje pohotově.

12:44
    Za bránou domácích se svádí důrazný souboj o kotouč. Poruba je na tom možná o trochu bruslařsky lépe.

13:26
    Tomáš Jáchym si nabral kotouč na forehand, jenže okolo beka už nepřešel.

13:40
    Poruba se dostává do dvoubrankového vedení, a to opravdu nevšedním a velmi hokejovým způsobem. Puk si za bránou nabral MARKUS KORKIAKOSKI, který po vzoru svého krajana Granlunda z MS 2011 čepelí hole zametl puk nad rameno Michaela Petráska. Opravdu krásný hokejový moment. 0:2. Asistence: Tomáš Jáchym a Radek Pořízek.
    13:40 Markus KORKIAKOSKI - 0:2

15:05
    Poruba momentálně kontroluje hru ve střední třetině, znovu je k vidění mnoho důrazu, tentokrát ve středním pásmu.

15:38
    Přerov nyní nemohl vjet do útočného pásma, neboť Krisl byl zaklíněn do porubského hráče.

16:09
    Oba celky střídají. Kotouč je na hokejkách Zubrů, kteří co nevidět něco vymyslí směrem dopředu.

16:17
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Štefka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Kozák – 2 min., hrubost).

16:51
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., hrubost).

16:56
    Přerov hraje oslabení 3 na 4. Hned po buly však dokázal vyhodit kotouč až k porubské bráně.

17:24
    Jáchym překvapivě vysunul spoluhráče na pravém kruhu. Korkiakoski ale z této pozice promáchl.

17:56
    Finský útočník je stále vidět. Znovu prověřil Petráska, který ale zatím odolává.

18:17
    Poruba sice pokračuje v přesilové hře, ale už je to ta klasická. Přerov se ale opět solidně brání.

18:51

19:04
    Nadvakrát to zkoušel Filip Dvořák. Nejprve vypálil z kruhu, ale Foltán puk nezkrotil. K dorážce se znovu dostal stejný hráč domácího celku, ale to už střílel z velmi obtížně pozice, téměř z nulového úhlu.

19:37
    Kankovo bekhendové nahození skončilo těsně vedle levé tyče. První třetinu už hosté chtějí dohrát co nejdále od své brány.

19:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Šimon Szathmáry – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:58
    V posledních sekundách periody ještě od modré čáry pálil Radek Číp. Pokus křídla druhého útoku ale skončil v moci Frederika Foltána.

20:00

První třetina nabídla dva góly v síti Michaela Petráska. Poprvé Poruba skórovala v 8. minutě, kdy se prosadil Tomáš Jáchym. Stejný hráč asistoval i u druhé branky svého týmu, kterou vstřelil Markus Korkiakoski. Porubský útočník nabral kotouč zpoza brány a krásně jej zastrčil za tyč.

Střely na bránu po 1. třetině: 9 – 14

20:01

20:22
    Přihrávka Tomáše Doležala po mantinelu nebyla vůbec přesná. Pšurný nezachytil puk a Přerov tak sám sebe vymanil z útočné třetiny.

20:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Voráček – 2 min., podrážení).

20:55
    Přesilovka Zubrů se tedy zdvojnásobí. Přesně minutu budou hrát v pěti proti třem.

21:16
    Zbořil vybídl Čípa, jehož ránu ale zastavil obětavý Toman, od kterého se černá guma odrazila do středního pásma.

21:57
    Přesilovku 5 na 3 si domácí tedy za rámeček nedají. Spolu s návratem Szathmáryho do hry se dostala Poruba do přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe DUŠAN ŽOVINEC, který parádní střelou do horního růžku překonal Michaela Petráska. 0:3. Bez asistence.
    21:57 Dušan ŽOVINEC - 0:3

22:35
    Od modré čáry to dvakrát po sobě zkoušel Forman, ale porubská defenzíva zatím odolává.

22:55
    Také Tomáš Voráček už je zpět na ledě. Místo snížení tedy došlo k navýšení porubského vedení, což může s domácími Zubry pořádně zamávat.

23:42
    Macuh se snažil aktivně pracovat na útočné modré čáře, ale pozorný Toman jej dokázal dostat co nejdále od branky jeho týmu.

24:22
    Po nahození kotouče do útočné třetiny poměrně dlouho bojoval u mantinelu Pořízek, po kterém se ale ke kotouči dostal domácí bek Jan Dluhoš.

24:59
    Raška táhl útočnou protiakci hostů. Na Kubeše však nevyzrál, takže jen posunul puk na svého kolegu Jiřího Brodka, který už pobýval u brankové čáry.

25:40
    Matěj Svoboda pronikl po pravém křídle. Jeho střílenou nabídku do předbrankového prostoru ale Filip Dvořák tečovat nedokázal.

26:18
    Poruba teď poctivě brání střední pásmo. Domácí tým do větších šancí nepouští.

26:24
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Radek Pořízek.

26:36
    Radek Číp znovu pálil od modré čáry, tedy ze svého typického prostoru při přesilových hrách. Svatyni Frederika Foltána ale napoprvé netrefil.

27:10
    Patrik Urbanec zezadu atakoval protihráče u mantinelu, takže domácí tým čeká další dvojnásobná přesilovka.

27:10
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., krosček).

27:29
    Lukáš Forman opravdu tvrdě vypálil ze strany, ale kotouč znovu nezapadl mezi tři tyče. Poté se už Poruba ubránila vyhozením puku.

28:01
    Domácí předvedli další obrovskou chybu, kterou mohl ve dvojnásobném oslabení trestat Šimon Szathmáry. Obránce ostravského týmu ale nevystřelil ideálně.

28:24
    Pořízek se už vrátil na led, takže ani tuto početní výhodu pěti proti třem Přerov nevyužil.

29:01
    A s největší pravděpodobností domácí nevyužijí ani přesilovku následnou. Poruba brání opravdu velmi dobře a přerovské hokejisty do velkých šancí rozhodně nepouští.

29:10

29:37
    Jiří Suhrada napálil pouze hostujícího Marka Špačka, který si to jako tank mířil vpřed. K zakončení se dostal, ale Petrásek proti jeho střele dokázal zareagovat.

30:21
    Kanko šikovně postrčil touš na Jana Hudečka, který se v mezikruží dostal ke střele. Michael Petrásek si ale z brány povyjel a střelecký úhel zmenšil hostujícímu útočníkovi opravdu vydatně.

30:44
    Přerov získává územní převahu v pásmu soupeře. Poruba se naopak dostává pod tlak.

31:16
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se dostávají do hry! Dobrou práci odvedl za bránou Rok Macuh, který posléze vybídl RADKA ČÍPA v prostoru mezi kruhy. Útočník domácích se musel přes Radka Pořízka dostat ke kotouči, ale zvládl to opravdu rychle. Následně zamířil nad lapačku Frederika Foltána, jenž je tak poprvé v zápase překonán. 1:3. Asistence: Rok Macuh a Lukáš Forman.
    31:16 Radek ČÍP - 1:3

32:41
    Jakub Kubeš nepřihrál přesně z vlastního pásma. Hra se za okamžik dostane zpět do třetiny Zubrů, neboť se pískalo zakázané uvolnění.

33:00
    Vlastimil Dostálek dostal puk na Tomáše Doležala, který předvedl na levé straně kličku, díky které se probil do střelecké pozice. Poté ale zamířil do nastavené hrudi porubského brankáře Foltána.

33:37
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radek Pořízek – 2 min., sekání).

33:54
    Mikuláš Zbořil tvrdě vystřelil. Frederik Foltán si ale mezi těly bránících hráčů kotouč našel a dokázal jej ukrýt do své moci.

34:17
    Domácí tentokrát přesilovku využívají a rozdíl ve skóre je už pouze jednobrankový! Trefil se MIKULÁŠ ZBOŘIL, jehož rána zamířila naprosto přesně za Frederika Foltána. Přerov tak zlepšil svou hru a nepodařený úvod třetiny je zapomenut. 2:3. Asistence: Jan Süss.
    34:17 Mikuláš ZBOŘIL - 2:3

35:06
    Teď je hokejistů v modrých dresech plný led. Znovu se dostali do třetiny soupeře.

35:25
    Mohlo být srovnáno! Frederik Foltán už měl po zakončení Filipa Dvořáka kotouč za sebou, ale nakonec jej holí dokázal zastavit a poté raději přerušil hru. Puk v tu chvíli byl na brankové čáře, takže mnoho domácích hokejistů se už radovalo.

36:24
    Po dlouhé době se k puku dostal i Michael Petrásek. Brankář hostů zastavil nahození za bránou, následně spoluhráčům i vypomohl s rozehrávkou.

37:05
    Doležal vyprodukoval z rohu kluziště zajímavou přihrávku. Tomáš Voráček ji ale dokázal srazit.

37:39
    Jáchym si sice dojížděl dlouhý pas svých spoluhráčů, jenže bránící hráči Zubrů byli u něj rychleji. Je tak pískán icing, po kterém se bude znovu vhazovat před Foltánem.

38:08
    Do velké šance se dostal Radek Pořížek, který byl už úplně sám před Petráskem. Kotouč chtěl dopravit mezi betony, ale brankář s číslem 95 na dresu je zaklapl včas.

38:59
    Matěj Svoboda se příliš dlouho mazlil s kotoučem na holi. Přihrávku před bránu ale nedostal.

39:18
    Poslední minuta druhé periody je v plném proudu. Hraje se ve středním pásmu.

39:36
    Endálova skrytá střela nadělala domácímu brankáři velké potíže. Petrásek si ale nakonec poradil.

40:00

Poruba se hned na začátku druhé třetiny dostala do tříbrankového vedení, ale následná aktivita Přerova skončila po zásluze dvěma góly. Na gól Žovince tedy zareagovali Číp se Zbořilem a před třetí periodou je vše otevřené. Podaří se domácím minimálně vyrovnat a případně i srovnat stav série?

Střely na bránu po 2. třetinách: 25 – 20

40:01

40:32
    Mlčák si velmi dobře poradil před porubskými útočníky, kteří si to už už mířili do otevřenější obrany.

41:08
    Kozák šikovným obloučkem oslovil Korkiakoského, jehož manévr před modrou čárou byl přečten. Poruba ale ukazuje, že své vedení rozhodně nechce pouze bránit.

41:36
    Následně Poruba vyhodila tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

42:08
    Nemohlo se pokračovat ve hře, neboť kotouč byl až příliš dlouho pod bruslemi hráčů. Vhazovat se bude ve střední třetině.

42:55
    Tomáš Doležal střílel velmi nepříjemně z vrcholu pravého kruhu. Brankář Foltán puk zřejmě o kousek přizvedl nad horní tyč.

43:34
    Michael Petrásek stačil rychle zareagovat proti nebezpečné ráně Szathmáryho. Obránce Poruby rozhodně nebyl ve špatné pozici.

43:58
    Filip Dvořák předvedl po levé straně individuální akci. Možná ale mohl ještě přihrávat, nicméně zakončení vzal na sebe on. Také jeho rána ale zařízení minula.

44:39
    Krislova dělovka od modré čáry nadělala Foltánovi velké potíže. Brankář Poruby ale touš vyrazil před sebe a o chvíli později se Poruba vymanila z vlastního pásma.

44:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adam Raška I – 2 min., nesportovní chování).

45:14
    Forman střílel bez přípravy od modré čáry. Jeho pumelice ale jen o kousek minula zadní tyč.

45:47
    Teď už Jan Hudeček vyhazuje kotouč až k brankáři Petráskovi. Oba celky mohou vystřídat.

46:16
    Zbořil si povyjel na osu kluziště, odkud uvolnil Matěje Seberu. Forvard domácích vypálil z první, ale Frederik Foltán znovu pohotově zasáhl.

46:46
    Ve chvíli, kdy skončila přesilovka domácích, vystřelil velmi tvrdě Jiří Suhrada. Frederik Foltán si ale našel kotouč mezi svými betony.

47:02
    Poruba se ale i nadále ocitá pod tlakem. Přerov si rozhodně jde za srovnáním skóre.

47:48
    Rychlá střela Tomáše Doležala skončila na tyči! Přerov nebyl daleko k vyrovnání. Naopak Poruba byla málem za svou pasivitu potrestána.

48:19
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Vlastimil Dostálek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:07
    Hosté si dlouho měnili kotouč bez střelby. O tu se pokusil až Šimon Szathmáry, ale při své snaze zlomil hokejku.

49:22
    Do druhé poloviny své přesilovky jde Poruba s čerstvými hráči. Bude se vhazovat v pásmu Zubrů.

50:12
    Sedm sekund před koncem přesilovky Poruby se podruhé v zápase prosazuje DUŠAN ŽOVINEC. Obránce hostů se dostal do skvělé pozice po asistenci Jana Hudečka. Napřáhl až ke stropu haly a jeho dělovka jen rozvlnila síť za Michaelem Petráskem. 2:4. Asistence: Jan Hudeček a Petr Kanko.
    50:12 Dušan ŽOVINEC - 2:4

51:12
    Hned po vstřelené brance ale domácí zahrozili. Teď se už však hraje ve středním pásmu a kotouč mají na hokejkách hosté.

51:53
    Dušan Žovinec rozhodně chce zaútočit na hattrick. I směrem do ofenzívy je neustále aktivní.

52:32
    Domácí se snaží přitvrdit v útočném pásmu, ale jejich snaha zatím není korunována brankou.

53:01
    Štefka pronikal po levém křídle, ale ve chvíli, kdy chtěl vystřelit, byl povalen k zemi. Vylučovat se ale nebude, i když domácí střídačka protestovala.

53:48
    Macuh pouze nahodil do útočné třetiny. Zdá se, že Poruba má v tuto chvíli hru pod kontrolou.

54:26
    Teď se Přerov trápí s přechodem do útočného pásma. Navíc se domácím nepovedla ani rozehrávka, proto se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před Michaelem Petráskem.

54:54
    Filip Dvořák vybídl Jana Süsse, jehož ránu z kruhu si s přehledem pokryl Frederik Foltán.

55:16
    Přerov už nyní hraje powerplay! Petrásek je na střídačce a domácí to zkouší v šesti.

55:43
    Michal Hotěk mohl trefit odkrytou klec ze střední třetiny, avšak o pár centimetrů ji nakonec minul.

56:03
    Süss znovu vypálil velmi rychle, také nyní ale Foltán zasáhl. Přerov i nadále kombinuje ve třetině soupeře.

56:42
    Hokejisté v modrých dresech zatápí pod kotlem. Od modré čáry vypálil Radek Číp. Útočník Zubrů ale pouze sestřelil Lukáše Endála.

57:07
    Pšurný našel u modré čáry Formana, který překvapivě rychle posílal puk před bránu.

57:26
    Tomáš Doležal našel Radka Čípa. Přechod do útoku byl rychlý, jenže znovu stála proti přerovským hráčům branková konstrukce. Číp zamířil do horní tyče.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Přerov stále zůstává zaparkován před Foltánovou bránou.

58:42
    Jan Štefka vypálil z voleje. Foltán sice šel do zákroku, ale nakonec zasahovat nemusel, neboť Štefka bránu minul.

59:12
    Přerov několik minut tlačí a přestože hraje powerplay už 4 minuty, tak stále neinkasoval.

59:19
    Jednačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou si bere domácí střídačka oddechový čas.

59:25
    Po vhazování ve středním pásmu se dostal k puku JAN HUDEČEK, který jej bekhendem poslal do opuštěné klece domácího celku. Je jisté, že i druhý bod v sérii si připíše Poruba. 2:5. Asistence: Radim Toman a Lukáš Endál.
    59:25 Jan HUDEČEK - 2:5

Je za námi druhý zápas série mezi Přerovem a Porubou. Také dnes se radovali hosté a do Ostravy pojedou s vedením 2:0 na zápasy. Hrdinou utkání se stal porubský obránce Dušan Žovinec, který vstřelil rozdílový gól a zároveň své spoluhráče uklidnil ještě jednou trefou z přesilovky. V poslední minutě Jan Hudeček zpečetil vítězství Poruby gólem do prázdné branky.

Střely na bránu: 37 – 26
    Vhazování: 41 – 25
    Vyloučení: 4 – 7
    Využití: 1 – 1
    V oslabení: 0 – 1

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou! (19:29:03)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 32. Číp (Macuh, Forman), 35. Zbořil (Süss) – 8. T. Jáchym (Kozák, Špaček), 14. Korkiakoski (T. Jáchym, Pořízek), 22. Žovinec, 51. Žovinec (Hudeček, Kanko), 60. Hudeček (Toman, Endál)

Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gančarčík, Hanzlík

Diváci: bez diváků