Nové Zámky – Košice 4:3 (po pr.) | Detva – Zvolen 3:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Miskolc 3:5 (kon.)
Poprad – Trenčín 3:5 (kon.) | Michalovce – Nitra 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 0:2 (kon.)
HK Detva
3:4 (0:4, 2:0, 1:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 21.03.2021, 17:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Dnešný duel je úspešne za nami. Spočiatku to vyzeralo v jasnú dominanciu hosťujúceho tímu, ktorý vyhrával po prvej tretine s prehľadom 4:0. Domáci však dokázali duel zdramatizovať tromi presnými zásahmi, no ten vytúžený štvrtý nedali. S konštatovaním, že Zvolen získal dnes tri body sa s vami lúčim a ďakujem vám za pozornosť. (19:21:41)

59:36
    Lazušin je už na striedačke. Detva v šestici.

59:10
    Stále sa neprerušovalo a navyše sa hrá v pásme Detvy, a teda nemôže ísť Lazušin na striedačku.

58:21
    Ľupták mohol byť hrdinom domácich, ale vo svojej šanci zlyhal.

58:04
    Hra nebola prerušená už viac než tri minúty. To hrá viac do kariet hosťujúcemu tímu.

57:01
    Počas hry 4 na 4 neprišlo k prerušeniu a ani k nebezpečnému zakončeniu.

55:01
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Lukáš Lalík – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Branislav Kubka – 2 min., hrubosť).

55:00
    Zvolen delí od zisku troch bodov už len päť minút. To však nemuselo platiť, keby nevytiahol Adam Trenčan výborný zákrok proti strele Čacha.

53:39
    Puk končí po tečovanej strele od modrej v lapačke Lazušina. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

52:49
    Po dlhšej dobe pohrozili aj hostia, ale tandem Kolenič-Marcinek nepridá ďalší gól.

52:07
    Následne vznikla trma vrma v bránkovisku Trenčana, ktorý ale puk pevne drží.

51:48
    Rais podporil ofenzívu svojho tímu a takmer bol z toho vyrovnávajúci gól!

51:04
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred bránkou Detvy.

50:06
    Z ničoho nič sa dostal pred brankára Marcinek, ale z bezprostrednej blízkosti neprekonal Lazušina.

50:00
    Do konca riadneho hracieho času dnešného zápasu zostáva už len desať minút. Detva má našliapnuté k výbornému obratu.

48:34
    Zvolen si teraz veľmi koleduje, pretože začal čoraz viac strácať puk.
    47:30 Lukáš LALÍK (DTV) - 3:4

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 22. Klíma (Lalík, Askarov), 40. Askarov (Lalík), 48. Lalík (Askarov, Čacho) – 4. Marcinek (Kolenič, Kotvan), 6. Kolenič (Marcinek, Kotvan), 18. Chlepčok (Hraško, Kubka), 19. Tibenský (Marcinek, Kolenič)

HK Detva: Lietava (20:01 Lazušin) – Jendroľ, Turan, Rais, King, Bakala, Bača, Masarik – Magdolen, Halama, Ľupták – Ščurko, Fekiač V., Žilka – Lalík, Klíma, Askarov – Čacho
    HKM Zvolen: Trenčan (Heiskanen) – Debnár, Kotvan (A), Meliško, Hatala, Hraško (C), Kubka (A) – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Ďuriš, Gubančok, Daniš – Brumerčík, Jedlička, Chlepčok – Čunderlík

Rozhodčí: Milan Novák, Jozef Tvrdoň – Tomáš Gegáň, Matúš Stanzel – Rastislav Gajan st.