Kanada – Švédsko 0:0 (po 1.tř) | Finsko – Rusko 0:0 (03:00*)
po 1. třetině
Kanada
0:0 (0:0, -:-, -:-)
Švédsko
Středa 05.05.2021, 23:07 • Comerica Center • Mistrovství světa do 18 let • Semifinále
Partner:
   
  Další třetina začne přibližně v 00:03. (23:47:03)
   
  Střely na branku: 15 – 6
   
  První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce prvního semifinále jsme se úvodní branky nedočkali. Kanada sice byla střelecky mnohem aktivnější, ale všechno byly střely z těžkých pozic. Švédský brankář Lindbom navíc podal koncetrovaný výkon a stále drží čisté konto.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:22
  Arvid Eljas si dělal prostor pro zakončení v útočném pásmu, jenže kotouč netrefil zrovna ideálně a trefil jen brusle prvního obránce soupeře.
   
  19:00
  Probíhá poslední minuta první třetiny!
   
  18:29
  Corson Ceulemans získal volný kotouč v rohu útočného pásma a bekhendem jej poslal na modrou čáru. Nikdo v červeném už ale nezakončil.
   
  18:02
  Nolan Allan bekhendem nahodil puk do rohu útočného pásma, jenže zbytek Kanaďanů zrovna vyrazil na střídačku. Švédové v posledních minutách srovnali obraz hry.
   
  17:26
  Shane Wright získal puk ve středním pásmu a hnal se s ním do pásma útočného. Na poslední chvíli k němu přistoupil Elias Salomonsson, který jej nepustil do útočného pásma.
   
  17:10
  Kanada hraje v plném počtu.
   
  16:35
  Mattias Hävelid už se chystal na zakončení od modré čáry, jenže puk mu na poslední chvíli přeskočil přes hokejku a propadl za modrou čáru do středního pásma.
   
  16:10
  Až nyní se Kanadě podařilo vyhodit puk přes celé kluziště za branku Švédska. Brankář ve žlutém dresu vyjel ven z branky a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
   
  15:32
  Kanaďané získali kotouč v obranném pásmu, nicméně nikdo v červeném puk nepodržel a nenasbíral cenné sekundy. Švédsko se tak rychle vrátilo zpět.
   
  15:10
  Také Švédsko si zahraje přesilovku. Kanada totiž špatně střídala a dostane trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
   
  14:32
  Mason McTavish dostal přihrávku na pravý kruh, odkud bez váhání zakončil příklepem, ale jeho dělovka těsně minula bližší tyčku!
   
  14:13
  Švédové chtěli zrychlit přechod do útoku, jenže pobídka na pravou stranu byla příliš prudká a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazuje se před klecí Tre Kronor.
   
  13:25
  Další akci Švédska zastavuje přihrávka rukou. Švédové však přestáli silný vstup Kanady do dnešního souboje a drží čisté konto. Kanada je však střelecky mnohem aktivnější.
   
  13:09
  Benjamin Gaudreau si po dlouhé době sáhl na kotouč. Liam Dower-Nilsson prověřil jeho pozornost střelou z ostrého úhlu, ale Kanaďan byl připraven.
   
  12:35
  Elias Salomonsson uspěl v souboji za vlastní brankou, ale nešťastně přiklepl kotouč na jednoho z Kanaďanů. Nebezpečí hasil jistým zákrokem švédský brankář.
   
   

  Tomáš Kubečka

  Branky a nahrávky:


  Kanada: Gaudreau (Milic) – Allan, Clarke, Del Mastro, Ceulemans, Zellweger, Richard, Matier – Othmann, Wright (C), Guenther – Bedard, McTavish (A), Stankoven (A) – Pinelli, Johnston, Stillman – Zhilkin, Roulette, Harrison – Winterton.
  Švédsko: Lindbom (H. Hävelid) – Edvinsson, M. Hävelid, Sjöholm, Olsson, Forsmark, Salomonsson, Aho – Lysell, Dower-Nilsson (C), Robertsson (A) – Rosén, Hasa, Strömgren – Persson, Moberg (A), Sundin – Östlund, Kangas, Eljas – Sjöberg.

  Rozhodčí: MacFarlane, Rekucki – Klouček, Richardson