NHL
Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.) | Boston – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Florida – Tampa 4:0 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:3 (kon.) | Chicago – Dallas 4:5 (po pr.)
Nashville – Carolina 5:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:2 (po pr.) | Vegas – Colorado 1:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
New Jersey Devils
Úterý 11.05.2021, 01:07 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste utkání sledovali a někdy se těším zase na počtenou! (03:50:06)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:25 (10:11, 10:8, 11:6)
    Zblokované střely – 14:20
    Vyhraná vhazování – 21:21
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 19:9

Hokejisté Philadelphie se rozloučili se sezónou vítězstvím 4:2 nad New Jersey! Hosté přitom začali duel skvěle a po trefách Pavla Zachy a Janneho Kuokkanena vedli po 6. minutách už 2:0. Pak navíc netrefil odkrytou branku Nico Hischier a to byl zřejmě moment, který otočil průběh zápasu. O chvíli později totiž domácí snížili zásluhou Joela Farabeeho a vrátili se do utkání. V polovině duelu pak srovnal po Girouxově fotbalové nahrávce Sean Couturier. Stav 2:2 na kostce vydržel až do 53. minuty. To v přesilovce strhl vedení na stranu Letců James van Riemsdyk, který usměrnil do branky střílenou nabídku Couturiera a v 57. minutě pečetil výsledek svou druhou trefou v utkání Joel Farabee.

60:00
    Ani rána Butchera si cestu za Elliotta nenašla. Je konec!

59:27
    Střelu Jespera Bratta od modré čáry vyrazil Elliott. Domácí pak vyhodili.

59:14
    Gostisbehere netrefil přes celé hřiště opuštěnou klec soupeře. Zahrál na zakázané uvolnění.

58:42
    Hostující branka je prázdná!

58:07
    Teď už Šarangovič podal Wedgewoodovi ztracenou hůl. Domácí nedokázali vystřelit, na druhou stranu ušetřili spoustu cenných sekund.

57:35
    Hostující gólman ztratil hůl a hráči Philadelphie obléhají okolí jeho branky...

57:20
    Na druhé straně hosté zablokovali ránu Ivana Provorova.

56:53
    Zacha nahrál na osu Willovi Butcherovi, který však trefil pouze protihráče.
    56:08 Joel FARABEE - 4:2

56:08
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Letci odskakují na rozdíl dvou gólů! Kevin Hayes dostal přihrávku na střed hřiště, odkud puk sklepl do levého křídla na Farabeeho. Ten následně přenesl hru na Wadea Allisona, který střílel z pravého kruhu. Wedgewood vykopl kotouč jen k dojíždějícímu JOELOVI FARABEEMU a ten už to měl vcelku snadné – 4:2. Asistence: Wade Allison a Kevin Hayes.

55:34
    Myers přenechal puk Claudeovi Girouxovi, který vypálil z vrcholu levého kruhu. Wedgewood vyrazil hrudí.

55:01
    Hosté mají na vyrovnání posledních pět minut.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Farabee (K. Hayes, Allison), 31. Couturier (Giroux, Konecny), 53. J. van Riemsdyk (Couturier, Giroux), 57. Farabee (Allison, K. Hayes) – 4. Zacha (Hischier, Bratt), 6. Kuokkanen (Butcher, Šarangovič)

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Sanheim, Provorov (A), Braun, York, P. Myers, Gostisbehere – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Allison, K. Hayes, Farabee – Voráček, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Patrick, Lindblom.
    New Jersey Devils: Wedgewood (Dell) – Severson (A), R. Murray, Siegenthaler, Butcher, Tennyson, Bahl – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Hischier (C), Zacha – Bastian, M. McLeod, Wood (A) – A. Johnsson, J. Boqvist, Foote.

Rozhodčí: Morton, Syvret – Nagy, Flemington