Washington – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.)
Winnipeg Jets
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Vancouver Canucks
Středa 12.05.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Vancouver Canucks.

Vancouver Canucks ve zbytku sezony bojuje de facto jen o to, zda se odlepí od konce Severní divize. O čtveřici postupujících je už jasno. Canucks mají aktuálně 45 zápasů a na předposlední místo ztrácí čtyři body. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Poradil si s Edmontonem Oilers 6:3 a Winnipegem Jets 3:1. Tým nestačil na Edmonton Oilers 3:4, 1:4 a 3:5.

Winnipeg Jets je aktuálně na třetí pozici Severní divize. Ve zbytku sezony hraje o to, zda postoupí ze třetího nebo čtvrtého místa. O třetí pozici bojuje s Montrealem, který je momentálně o bod čtvrtý. Jets tedy potřebují bodovat pro lepší vstup do play-off.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Poslední vzájemný zápas vyhráli Canucks 3:1. Trefili se Hoglander, Horvat, Connor a ve třetí třetině zpečetil výhru Canucks Hogalnder svou druhou brankou v zápase.

Paul Stastny (Winnipeg) dnes nastoupí do svého tisícího zápasu v NHL, historický milník pro tohoto hráče.
    Historický moment pro domácího hráče.

Zápas kvůli slavnostnímu ceremoniálu začne později.

00:01

01:00
    Domácí celek začal aktivně, usadil se v útočném pásmu. Andrew Copp (Winnipeg) pálil od modré čáry nepřesně.

01:18
    Logan Stanley (Winnipeg) přenechal kotouč spoluhráči, i tato rána byla nepřesná.

01:39
    Logan Stanley (Winnipeg) zakončoval aktivní kombinaci Jets z levé strany, trefil brankáře Holtbyho.

01:51
    Braden Holtby (Vancouver) musel znovu zasahovat. Skvěle to nyní sehrál domácí celek, chyběla jen přesnější koncovka.

02:31
    Derek Forbort (Winnipeg) rozehrává od své branky, jeho tým se dostal rychle do útočného pásma, Neal Pionk udělal kličku na modré a zakončoval. Brankář střelu viděl a zasáhl.

03:20
    Derek Forbort (Winnipeg) přes Coppa dostal sice puk do útočného pásma, ale obrana si poradila.

04:42
    Nyní se v útočném pásmu usadili hosté, a tak raději Connor Hellebuyck přerušil hru, buly před jeho brankou.

05:00
    V úvodu zápasu sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Na nějakou výraznější šanci zatím čekáme.

05:19
    Nils Höglander (Vancouver) zakončoval z pravé strany, jeho pokus poměrně snadno ramenem vyrazil brankář Jets.

05:47
    Derek Forbort (Winnipeg) to zkoušel od modré čáry, jeho pokus vyrazil brankář a následně Adam Lowry nedokázal překonat brankáře, který se natáhl a vyrazil puk hokejkou.

06:20
    Winnipeg hraje aktivně, střelecky je tento zápas sice vyrovnaný 4:4, ale optickou převahu mají domácí.

06:47
    Tyler Myers (Vancouver) uklidňuje hru za svou brankou, následně hosté rozehrávají, ale do útočného pásma se nedostali.

07:07
    Jets rozehrávají od své branky, oba týmy střídají. Kyle Connor zkoušel kličku před brankou, ale obrana byla připravená.

07:48
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Aktivněji hrající domácí celek se dostává do vedení. Wheeler vyslal do šance KYLEA CONNORA, který si najel před branku a otevřel skóre zápasu střelou mimo dosah brankáře. Asistence: Blake Wheeler a Dylan DeMelo.
    07:48 Kyle CONNOR - 1:0

08:39
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

09:50
    Přesilovku hraje hostující celek, který na nějakou výraznější šanci momentálně čeká.

10:08
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry v první třetině, Tyler Myers rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu se zastavil.

10:48
    Nils Höglander byl blízko, ale nedokázal přesněji vypálit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:07
    Braden Holtby (Vancouver) rychle rozehrával od své branky, Zack MacEwen (Vancouver) se pokoušel vybojovat střeleckou pozici, ale obrana mu nedala mnoho prostoru.

11:33
    Domácí mají ponechanou výhodu, Connor Hellebuyck odjel z branky.

11:55
    Jets kombinují v útočném pásmu.

12:00
    Hra je přerušená.

12:00
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zack MacEwen – 2 min., sekání).

13:11
    Canucks nedokázali vyhodit, domácí pokračují v kombinaci v útočném pásmu. Neal Pionk (Winnipeg) od modré čáry neuspěl. Mark Scheifele pálil nepřesně.

13:40
    Neal Pionk (Winnipeg) má kotouč za svou brankou, Canucks dokázali alespoň vystřídat.

14:00
    Josh Morrissey (Winnipeg) pálil od modré čáry, Braden Holtby našel kotouč v rukavici. Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme už hru pět na pět.

14:45
    Braden Holtby (Vancouver) vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale ukryl ho do výstroje, Andrew Copp ani Mathieu Perreault neuspěli.

15:26
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Winnipeg hraje aktivně, střelecky vede 9:4 a dokázal vstřelit první branku.

15:49
    Braden Holtby (Vancouver) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

16:23
    Mason Appleton (Winnipeg) jel na branku soupeře v brejku, ale Braden Holtby vyrazil jeho střelu. Následně neuspěl ani další domácí hráč.

16:47
    Jets dominuje, diktuje tempo hry a Canucks tak tak se zatím brání.

17:07
    Pierre-Luc Dubois (Winnipeg) nahodil kotouč do útočného pásma, ale píská se zakázané uvolnění.

18:24
    Další zakázané uvolnění vrací hru před branku Winnipegu. Buly před brankářem Hellebuyckem.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:11
    Travis Hamonic (Vancouver) pálil od modré čáry, jeho ránu v pohodě viděl brankář.

19:19
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podrážení).

19:38
    Winnipeg vyhazuje přes všechny čáry, Quinn Hughes (Vancouver) se rychle pokouší získat útočné pásmo zpět.

20:00

11:6, tak vypadá statistika střel po první třetině, aktivněji hraje domácí celek, který se dokázal prosadit. V osmé minutě pálil přesně Kyle Connor.

20:01

20:10
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek do ní vstupuje v oslabbení.

20:40
    Quinn Hughes (Vancouver) čekal na přihrávku, následně pálil J. T. Miller mimo branku. Puk získali domácí, kteří vyhodili.

21:05
    Bo Horvat (Vancouver) kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu.

21:25
    Hosté v přesilovce nevypálili.

22:05
    Domácí celek, který hraje aktivněji, přidává další branku. Po pěkné individuální akci se uvolnil a před odkrytou část branky dostal BLAKE WHEELER. Ten už se zakončením neměl problém. Asistence: Kyle Connor a Neal Pionk.
    22:05 Blake WHEELER - 2:0

23:50
    Tyler Myers (Vancouver) a Tanner Pearson kombinovali v útočném pásmu. Následně měl vekou šanci Bo Horvat, ale branku netrefil.

24:40
    Quinn Hughes (Vancouver) kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale nedokázal vypálit.

25:02
    Buly před domácí brankou, hostující celek vybojoval puk, a tak může v útočné hře pokračovat.

25:33
    Mark Scheifele (Winnipeg) vypálil, jeho ránu brankář tak tak dokázal ramenem vyrazit nad branku.

26:14
    Logan Stanley (Winnipeg) pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná a domácí brankář na poslední chvíli viděl puk a zasáhl.

26:52
    Mason Appleton (Winnipeg) hledal spoluhráče, ale Jets si nyní výraznější šanci vypracovat nedokázali.

27:42
    Trevor Lewis (Winnipeg) rychle posílal kotouč před brankou, kde byl spoluhráč. Neal Pionk zakončoval a hostující brankář vyrazil.

28:33
    V pohodě hrající domácí celek přidává třetí gól. Tvrdou ránu Wheelera od modré čáry šikovně mimo dosah gólmana tečoval obranou neobsazený MARK SCHEIFELE. Asistence: Blake Wheeler a Jordie Benn.
    28:33 Mark SCHEIFELE - 3:0

29:52
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není, domácí celek vede střelecky 18:12.

30:18
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Jets vedou o tři branky.

30:40
    Brock Boeser (Vancouver) rozehrává od své branky a čeká na dostřídání spoluhráčů.

31:30
    Bo Horvat (Vancouver) vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně pálil Tyler Myers. Branku ale minul.

32:04
    Josh Morrissey (Winnipeg) pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána končí vysoko nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

32:34
    Puk vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

33:12
    Špatná rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Jets.

34:00
    Šest minut nás dělí od konce druhé třetiny a domácí celek vede o tři branky.

34:20
    Zakázané uvolnění po špatné rozehrávce Jets. Buly se vrací před jejich branku.

34:40
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

36:02
    Kyle Connor (Winnipeg) postupoval do útočného pásma, dostal se před branku, ale vypálit neodkázal.

36:20
    Mark Scheifele (Winnipeg) to zkoušel individuálně, ale jeho pokus kryje hostující brankář. Braden Holtby byl připravený.

37:21
    Sledujeme klidnější pasáž hry.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Domácí se usadili v útočném pásmu, Derek Forbort pálil nepřesně.

38:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., podrážení).

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí rozehrávají od své branky.

39:30
    Winnipeg se nyní usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

39:45
    Blake Wheeler (Winnipeg) o útočné pásmo přišel, Tanner Pearson (Vancouver) vedl protiakci, ale nevypálil.

40:00

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Blake Wheeler a Mark Scheifele navýšili domácí vedení. Jets vedou po čtyřiceti minutách 3:0 a míří za výhrou.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Domácí se rychle dostali do útočného pásma.

40:30
    Hostující celek vyhazuje, to už domácí početní výhoda končí. Nyní už sledujeme hru pět na pět.

41:13
    Mason Appleton (Winnipeg) se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Canucks.

42:31
    Brock Boeser (Vancouver) připravil pozici pro spoluhráče, Tyler Myers (Vancouver) poslal kotouč nad branku z dobré pozice.

43:10
    Bo Horvat (Vancouver) se dostal do střelecké pozice, jeho projektil končí vedle branky. Canucks ale nyní hrají aktivněji.

43:46
    Kyle Connor (Winnipeg) vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit.

44:10
    23:17, tak vypadá statistika střel na branku.

44:24
    Blake Wheeler (Winnipeg) hledal spoluhráče před brankou, přihrávku zblokovala obrana Canucks.

45:53
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

46:10
    Derek Forbort (Winnipeg) jako správný obránce vypálil od modré čáry. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář na poslední chvíli zareagoval a puk zastavil.

46:44
    J. T. Miller (Vancouver) dostal dobrou přihrávku, ale nedokázal ji proměnit ve výraznější šanci.

47:30
    Nils Höglander (Vancouver) pálil z levé strany z kruhu, jeho pokus kryje brankář.

47:50
    Dlouhou dobu se nepřerušovalo.

47:57
    Kyle Connor (Winnipeg) pálil a Braden Holtby kryje kotouč. Komerční přestávka.

49:01
    Domácí celek hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana mu nedává mnoho prostoru.

49:16
    Ofsajd zastavil akci Winnipegu, který míří za výhrou v tomto utkání.

50:27
    Komerční přestávka.

50:31
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.

50:44
    Rychlá kombinace, Connor našel BLAKE WHEELERA, který dává svou druhou branku v zápase. Sjel si do volného prostoru a v pohodě zakončoval. Asistence: Kyle Connor a Mark Scheifele.
    50:44 Blake WHEELER - 4:0

51:54
    V pohodě hrající domácí celek přidává svou další branku v zápase. Tentokrát z předbrankového prostoru poslal kotouč přesně do horní části branky neobsazený MASON APPLETON. Asistence: Mathieu Perreault a Derek Forbort.
    51:54 Mason APPLETON - 5:0

53:19
    Ofsajd Jets, buly ve středním pásmu.

54:00
    Šest minut zbývá do konce třetí třetiny i zápasu, aktivněji hrající Winnipeg míří za výhrou v tomto zápase. Střelecky vede 33:21

54:27

54:59
    Hra je přerušena kvůli potyčce před střídačkou Jets. Tyler Graovac se tam připeltl do konfliktu s Pierre-Luc Duboisem.

54:59
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Graovac – 2 min., hrubost).

55:18
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři. Brankář Jets vyklepal kotouč z rukavice, hra tedy pokračuje dál.

55:42
    Po zakázaném uvolnění se vrací před branku Canucks.

55:42
    V tuto chvíli je jasné, že Winnipeg v prvním kole play-off nastoupí proti Edmontonu. Že by Jets byli favority, to se napsat opravdu nedá.

56:50
    V poklidném tempu se utkání dohrává, mnoho šancí k vidění momentálně není.

57:13
    Tyler Graovac (Vancouver) pálil z dobré pozice a Connor Hellebuyck byl připravený.

58:06
    J. T. Miller (Vancouver) se z ničeho nic propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si poměrně snadno poradil brankář Winnipegu, který rychle rozehrává.

58:31
    Logan Stanley (Winnipeg) má kotouč za svou brankou a nutno poznamenat, že nikam nepospíchá.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:50
    Jets mají kotouč za svou brankou.

Connor Hellebuyck (Winnipeg) pochytal 34 střel soupeře, 24 čisté konto v kariéře a druhé v posledních třech zápasech.

3. Kyle Connor (WPG) 1+2

Winnipeg Jets vyhrává tento zápas poměrně jasně 5:0. Ze 36 střel vstřelil pět branek. Naopak Canucks neproměnili ani jednu z 24 střel. Body tak zůstávají ve Winnipegu. (04:42:07)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Connor (Wheeler, DeMelo), 23. Wheeler (Connor, Pionk), 29. Scheifele (Wheeler, Jo. Benn), 51. Wheeler (Connor, Scheifele), 52. Appleton (Perreault, Forbort)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Forbort, Pionk, Stanley, Jo. Benn – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Copp, Dubois, Perreault – Stastny, Lowry, Appleton – N. Thompson, Lewis, Toninato.
    Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Rathbone, T. Myers (A) – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat (C), MacEwen – Vesey, Boyd, Michaelis – Highmore, Graovac, Hawryluk.

Rozhodčí: Pollock, Schlenker – Toomey, Brisebois