Manchester Utd. – Fulham 1:1 (kon.) | Southampton – Leeds 0:2 (kon.) | Brighton – Manchester City 3:2 (kon.)
Chelsea – Leicester 2:1 (kon.)
Chelsea FC
2:1 (0:0)
Leicester City
Úterý 18.05.2021, 21:15 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 37. kolo

Fotbalisté Chelsea oplatili Leicesteru sobotní finále Anglického poháru a v lize ho porážejí po třech a půl letech!

Domácí dlouho tvrdili muziku a hrálo se téměř stále na jednu bránu. Ještě před přestávkou do ní dostali míč dvakrát, ale ani jedna trefa neplatila.
    Co nevyšlo za celou první půli, k tomu stačila minuta a čtvrt po změně stran. Kolenem usměrnil rohový kop zblízka do sítě obránce Antonio Rüdiger a byl to první gól Chelsea po 253 minutách do sítě Leicesteru. Navázal na něj z penalty za zbytečný Fofanův faul Jorginho Filho. Až poté začali hrát dopředu také hosté, jenže po hrubce v domácí rozehrávce stačil pouze zkorigovat střídající Kelechi Iheanacho.

Vítězové se posunuli na třetí příčku o bod před Leicester a účast v Lize mistrů mají ve svých rukou nejen ve finále této soutěže, ale i v domácí lize. Naopak „Liškám“ může postup proklouznout mezi prsty, neboť se před ně o skóre může po zítřejší dohrávce dostat úřadující mistr Liverpool. (23:20:00)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:16.

90+8

90+8
    Dnešní utkání sleduje 8000 diváků.

90+8
    Ještě stále se hraje a diváci sledovali rychlý brejk Leicesteru, jenže Pérezův přetažený pas se snáší za domácí bránu.

90+7
    Dlouhý nákop z půlky hřiště směřoval na Girouda, jemuž je v šestnáctce pískán faul na Fofanu.

90+5
    Brankář Schmeichel žene spoluhráče zpátky na hřiště, Leicester potřebuje vyrovnat a ne si vyřizovat účty.

90+5
    Žlutou kartu dostává Daniel Amartey (Leicester City).

90+4
    Žlutou kartu dostává nakonec jen autor původního nedovoleného zákroku Ricardo Pereira (Leicester City). Samotná šarvátka se obešla bez trestu.
    90+3. hromadná strkanice před střídačkami

90+3
    Do hromadné potyčky se po Pereirově faulu před střídačkami zapojují nejen hráči na hřišti, ale i náhradníci a členové realizačních týmů a sudí Dean stojí se žlutou kartou poblíž poněkud bezradně. Rozdat by ji mohl prakticky komukoli.

90+2
    Žlutou kartu dostává Edouard Mendy (Chelsea Londýn) za zdržování hry.

90+1
    Poslední změna v sestavě Chelsea: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Olivier Giroud.

90+1
    Nastavuje se 5 minut.
    90. Pérez po skvělé Tielemansově přihrávce přestřeluje

90
    Vyrovnání měl na noze Ayoze Pérez! Po skvělém průniku a zpětné přihrávce proti noze od Youriho Tielemanse však z 10 metrů těsně přestřeluje.

89
    Žlutou kartu dostává Wilfred Ndidi (Leicester City). Bezohledně vletěl do souboje s Mountem, kterého už zpracovával Tielemans.

88
    Kapitán Chelsea César Azpilicueta vzápětí opouští hřiště, na jeho místo přichází Kurt Zouma.