Crystal Palace – Aston Villa 3:2 (kon.) | Tottenham – Wolverhampton 2:0 (kon.) | West Brom – Liverpool 1:2 (kon.)
Everton – Sheffield Utd. 0:1 (kon.)
Crystal Palace FC
3:2 (1:2)
Aston Villa FC
Neděle 16.05.2021, 13:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 36. kolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (14:55:13)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:9. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 23:13.

Je konec! Crystal Palace poráží Aston Villu 3:2. Hned ve třetí minutě mohl otevřít skóre Ramsey, ale placírkou minul branku. Následně hlavičkoval Hause, který také netrefil branku. V 16. minutě se po chybě v rozehrávce domácích dostal do zakončení Watkins, ale Butland jeho pokus vyškrábl nad břevno. O minutu později už se ale technickou střelou prosadil John McGinn. Domácí mužstvo však srovnalo ve 32. minutě, když se hlavou trefil Christian Benteke. O dvě minuty později však vrátil hostům vedení Anwar El Ghazi. Po změně stran Aston Villa polevila a přišel trest. V 75. minutě totiž vypálil Zaha a Ahmad Almuhammadí si vstřelil vlastní branku. Domácí nadále pokračovali v ofenzivním snažení a v 84. minutě rozhodl svou první brankou v Premier League Tyrick Mitchell.

90+5

90+3
    John McGinn uspěl v souboji na polovině domácích. Jack Grealish následně operoval s míčem u nohy v blízkosti velkého vápna, ale nic nebezpečného nevyprodukoval.

90+2
    Právě Zaha dostává za faul na polovině Aston Villy žlutou kartu.

90+2
    Wilfried Zaha neustál souboj na polovině hrací plochy. Podle rozhodčího se však nejednalo o nedovolený zákrok. Hosté mohou pelášit vpřed.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Domácí celek se v závěru utkání usadil na polovině soupeře, kde zahrával další přímý kop. Vysoký centr však skončil na hrudi Targetta.

88
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Wesley.

87
    Domácí celek zahrával přímý kop na polovině Aston Villy. Rozehrávky přímého kopu se ujal Eze, ale jeho technickou ránu hostující brankář s přehledem chytil.

86
    Hause fauloval unikajícího Zahu a dostává žlutou kartu.

86
    Zaha dostal další přihrávku do běhu na polovinu soupeře. Domácí hvězda ale podklouzla při zpracování a důrazný Mings míč odkopl do bezpečí.

85
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Keinan Davis.
    84. Tyrick MITCHELL - 3:2

84
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Domácí celek otáčí vývoj dnešního souboje! Do pokutového území se po pravé straně dostal Zaha, k jehož sraženému centru se dostal Eze, který ještě poslal míč před branku a důrazný TYRICK MITCHELL zaznamenal svou první branku v Premier League!

83
    Ahmad Almuhammadí byl s míčem na pravé straně hrací plochy, přihrál na střed, ale domácí nyní brání opravdu pozorně. Aston Villa nemá moc prostoru.

82
    Cheikhou Kouyaté zastavil rodící se akci soupeře a dostává žlutou kartu.

82
    Domácí zahrávali svůj sedmý rohový kop v dnešním duelu. Domácí po jeho rozehrávce zůstali u míče. K němu se dostal Eze, ale zakončil do břevna!

Tomáš Kubečka

Branky: 32. Ch. Benteke (T. Mitchell), 76. Zaha (Eze), 84. T. Mitchell – 17. J. McGinn, 34. El Ghazi (Watkins)

Karty:   74. J. Ward (CRP), 82. Kouyaté (CRP), 90+2. Zaha (CRP) – 50. J. McGinn (ASV), 86. Hause (ASV)

Crystal Palace FC: Butland – J. Ward, Kouyaté, Cahill (C), T. Mitchell – Eze, James McCarthy (73. Tomkins), Schlupp – A. Townsend, Ch. Benteke, Zaha.
    Náhradníci: Guaita, Hennessey – J. Ayew, Batshuayi, Dann, Mateta, Kelly, Riedewald, Tomkins.

Aston Villa FC: E. Martínez – A. Almuhammadí, Konsa, Hause, Targett – J. McGinn (C), Douglas Luiz – B. Traoré (64. Grealish), J. Ramsey (85. Davis), El Ghazi (88. Wesley) – Watkins.
    Náhradníci: Steer – Barkley, Davis, Grealish, Engels, Chukwuemeka, Nakamba, N. Taylor, Wesley.

Rozhodčí: Coote – Hopton, Mainwaring