HC Škoda Plzeň
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 29.07.2021, 15:30 • Logspeed Cz Aréna • Přípravné zápasy dorostu

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit. Na shledanou. (18:58:45)

Je dobojováno. Plzeň nakonec svého soka přestřílela 4:2. V poslední dvacetiminutovce padly rovnou čtyři branky, z toho tři do sítě Mountfieldu. Hrdinou večera byla jednoznačně Marek Hořejší, který měl prsty u všech plzeňských gólů. Škodovka tak úvodní přátelský duel zvládla lépe než před rokem, kdy stejnému soupeři podlehla.

59:43
    Domácí drží kotouč ve středním pásmu, tento zápas Plzeň vyhraje.

58:59
    Na druhé straně měl před sebou odkrytou část brány Marek Hořejší, nicméně plzeňský hráč už byl ve velkém úhlu a branku netrefil.

58:26
    Fantastický Tomáš Mečl proti dorážce Jana Vencla.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:11 Jakub HROMÁDKA - 4:2

57:11
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Z další šance už ale Plzeň udeřila a odskakuje svému soupeři o dva góly. JAKUB HROMÁDKA zůstal sám na levém kruhu a milimetrovou střelou nedal Mrázkovi sebemenší šanci. Asistence: Marek Hořejší, Denis Řehoř.

56:21
    Další velká šance Plzně. Po přihrávce od levého mantinelu zůstal mezi kruhy volný Šimon Kaiser, Mrázek ještě dává šanci svému týmu v zápase.

55:15
    Adam Novotný vyslal táhlou střelu zápěstím, Mečl neměl zakrytý výhled a tak puk bez problémů zachytil.

54:25
    Adam Benák mohl rozhodnout, sám se řítil proti brankáři Mrázkovi, plzeňský hráč mířil mezi betony, tam mezera ovšem nebyla.

53:28
    Na ledě se nám začíná i mírně jiskřit, nikdo nechce prohrát, ať jde o přátelské či mistrovské utkání.

52:54

52:28
    Dominik Pavlík zkoušel prostřelit Mečla na bližší tyči, tu si ovšem domácí brankář pečlivě strážil.

51:55
    Puk u Mrázka, domácí pošetří několik cenných vteřin.

51:12
    Adam Bezpalec mohl opět srovnat účty, jeho ostrou ránu ovšem konečky lapačky vyrazil Mečl.

50:54
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Hořejší – 2 min., faul loktem).

50:25
    Petr Makovec nahazoval kotouč před branku, tam nikdo z jeho spoluhráčů ovšem nebyl.

50:01
    Před námi je závěrečná desetiminutovka dnešního zápasu.
    48:58 Marek HOŘEJŠÍ - 3:2

48:58
    Adam Benák se s kotoučem probil až před brankáře Mrázka, kterého ovšem nepřekonal. Záhy puk vyplaval u volného MARKA HOŘEJŠÍHO, který puk pohodlně dovezl do prázdné brány. Asistence: Adam Benák.

47:50
    Ofsajd Plzně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:39

46:26
    Naopak Západočeši mohli v oslabení udeřit Aleš Holfrajtr vystřelil z levé strany a jeho pokus skončil na bližší tyči.

46:02
    Opět puk prolétl přes všechny čáry, Plzeň se zatím dobře brání.

45:40
    Domácí začali oslabení dobře. Puk se ocitl až u brankáře Mrázka a hosté musí začít od svého gólmana s další akcí.

45:19
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Hájek – 2 min., podrážení).
    45:07 Jaromír SÍLA - 2:2

45:07
    Hradec právě vstřelil branku!
    Stejně jak v první třetině, i teď Mountfield celkem brzy vyrovnává. Střelu JAROMÍRA SÍLY z předbrankového prostoru Mečl nezachytil a puk nakonec skončil až v síti. Asistence: Lukáš Král, David Panič.

44:36
    Dominik Pavlík v dobré příležitosti neprostřelil Mečla, o chvíli později do pásma najížděl z levé strany obránce Fialka, jeho křižná rána jen těsně minula bránu Plzně.

43:48
    Záhy se mohli plzeňští opět radovat, leč Hájek v rychlém brejku nepředal puk na Berana.
    43:00 Marek HOŘEJŠÍ - 2:1

43:00
    Škodovka jde podruhé v zápase do vedení. Adam Jiříček napřáhl na modré čáře a jeho střelu těsně před brankářem dokázal tečovat MAREK HOŘEJŠÍ. Asistence: Adam Jiříček.

42:26
    Nepřesná domácí rozehrávka, přesto se zakázané uvolnění nepíská.

41:45
    Mečl pozorný proti nájezdu dvou hráčů Hradce.

40:44
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

40:01

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 16:55.

Čtyřicet minut hry je minulostí. Ve druhé periodě jsme se žádné branky nedočkali, přesto zajímavých situacích bylo hodně, zvlášť před brankou Hradce. Nicméně Hořejší ani Beran své pokusy nenamířily do brány a tak vše může rozhodnout až třetí třetina.

40:00

39:23
    V situace ve čtyřech se pokoušel dorážet Ondřej Hájek, Mrázek měl již tu dobu puk ale pod svou lapačkou.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mach – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Skala – 2 min., hrubost).

38:00
    Na druhé straně se pokoušel vehementně dorážet Lukáš Král, Mečl udržel kotouč před brankovou čárou.

37:40
    Prošek nahazoval puk od modré na teč, nikdo z jeho spoluhráčů puk ovšem nezasáhl.

35:57
    Obránce Adam Jiříček zakopl na modré čáře, naštěstí pro něj celou situaci dokázal ještě napravit a nepustil hosty do rychlého brejku.

34:15
    Po přihrávce od zadního mantinelu byl sám na ose hřiště Matyáš Beran, plzeňský hráč se nyní drží za hlavu, protože tato situace doslova volala po brance.

33:23
    Ofsajd. Domácím se nevyvedl přechod to útočného pásma.

32:55
    U levého mantinelu byl sváděn tuhý boj o kotouč, jako vítězové nakonec z tohoto souboje vyšli lépe hosté z východu Čech.

31:37
    I hned po vhazování pálil Tomáš Skala, ani on prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

31:26
    I Buzkova rána byla sražená vysoko nad branku, následně puk uvízl na síti zezadu branky a hlavní rozhodčí přerušuje hru.

30:45
    Šimon Kaiser se dral ke střele z vrcholu levého kruhu, jeho tečovaná rána málem udělala díru do střechy zimního stadionu.

30:26
    Hostující brankář Mrázek musel hned do akce, vzápětí Mountfiedl vyhodil na zakázané uvolnění.

30:01
    Máme za sebou polovinu dnešního zápasu, stále jsme viděli v utkání jen dvě branky, po jedné na každé straně.

29:55
    Střídání v týmu HC Plzeň 1929: ze hřiště odchází Jansa, přichází Mečl.
    Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Kasal, přichází Mrázek.

29:23
    Hynek Prošek mohl hrát a tak čároví rozhodčí hru nepřerušili.

28:30
    Po delší době se hosté dokázali usadit v útočném pásmu, nic světoborného tam ovšem nevytvořili.

27:19
    Po rychlé otočce šli domácí tři na jednoho, ovšem tentokrát to příliš překombinovali a Kasal nakonec nemusel ani zasahovat.

27:01
    Jansa před dotíracím Trejbalem raději schoval puk pod svou lapačku, vhazování v útočném pásmu Hradce.

26:16
    Adam Buzek napřáhl na modré čáře, nicméně hráz těl před sebou neprostřelil.

25:32
    Denis Řehoř vybojoval na svou hokejku zpět ztracený kotouč, po rychlé otočce ho poslal zpět na bránu, bohužel pro něj mířil jen doprostřed brány.

24:32
    Přesto mohli vstřelit branku, leč brankář Daniel Jansa udržel kotouč pod sebou a následně se bude vhazovat po jeho pravici.

24:01
    Hradečtí hráči jakoby zůstali hlavami v šatně, jelikož začátek druhé periody vůbec nezachytili.

22:44
    Obrovská šance Plzně. Josef Eichler našel před brankou volného Marka Hořejšího, fantastický přesun v bráně předvedl Kasal, který na poslední chvíli zastavil pokus domácího kapitána betonem.

22:28
    Šimon Kaiser objel hostující bránu, poté mu ale ujel kotouč od hokejky.

21:32
    Plzeň pokračovala v tlaku, naopak na levém kruhu trefil odražený kotouč Ondřej Hájek, Kasal se stačil včas přesunout.

20:38
    Domácí se usadili v útočném pásmu, na kraji pravého kruhu zůstal sám Marek Hořejší, jehož ránu Kasal vykryl.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:10.

Máme za sebou první třetinu. V té jsme viděli celkem dvě branky, po jedné na každé straně. Po opatrné úvodu otevřel skóre v sedmé minutě Adam Benák, na kterého hosté zapomněli. Radost Škodovce ovšem vydržel pouhých pět minut, to po rychlém přečíslení srovnat hradecký Šinkovský.

20:00

19:38
    Jansa musel dávat pozor, hosté nahodili kotouč před jeho svatyni, ten naštěstí pro něj na brankovišti nikdo nezasáhl.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:36
    Hostující brankář chtěl za brankou pomoci s rozehrávkou, plzeňští ovšem puk zachytili a zůstávají v pásmu soupeře.

16:51
    Několik zajímavých situacích na obou stranách, oba tábory nyní podrželi gólmani.

15:28
    Situace dvou na jednoho i na domácí straně, Tomáš Pittr vzal odpovědnost na sebe, Kasal byl úspěšnější. Následně se pokoušel dorážet Beran, jenomže puk v dobré příležitosti netrefil.

14:26
    Říká se, že malý můžou dvakrát, jenomže Denis Řehoř mohl třikrát! K plzeňskému hráči se několikrát odrazil kotouč, v poslední šanci byl sám na ose hřiště, leč gólmana Kasala neprostřelil.

13:21
    Petr Fialka se pokoušel od modré čáry nahodit kotouč na Jansu, až tam puk ale nedoletěl.

12:31
    Domácí se snaží rychle odpovědět, leč průnik Hájka se nepotkal se šťastným koncem.
    11:23 Samuel ŠINKOVSKÝ - 1:1

11:23
    Vyrovnáno. Hosté se dostali do rychlého brejku, v situaci dvou na jednoho našel Pavlík pře brankou volného SAMUELA ŠINKOVSKÉHO, který pod ležícím Jansou dokázal dostat puk do sítě. Asistence: Dominik Pavlík.

10:24
    Střela Tadeáše Burdy až ke Jansovi nedoletěla, plzeňskému brankáři pomohla obrana.

09:46
    Už to mohlo být o dvě branky. Benák nahazoval kotouč před branku, ten nakonec vyplaval těsně vedle levé tyčky.

08:55
    Nepřesnosti na obou stranách, Škodovka i Hradec si vyměnily několik špatných přihrávek.

07:56
    Václav Šedivý udržel kotouč v útočné třetině, jenomže posléze nic kloudného nevymyslel, Plzeň vyhazuje a střídá.

07:44
    Domácí stále aktivní, nicméně tentokrát se nepovedla přihrávka z vlastní poloviny a čároví rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
    06:49 Adam BENÁK - 1:0

06:49
    Škodovka jde do vedení. ADAM BENÁKl se zjevil sám u pravé tyčky a i s mírnou dávkou paní štěstěny dokázal prostřelit Kasala. Asistence: Marek Hořejší.

06:22
    Sledujeme zatím vyrovnané utkání, brankáři zatím spíše zasahovat nemuseli.

05:43
    Tadeáš Burda si nabruslil do útočné třetiny a poté rychlou střelou zápěstím prověřil Jansu, ten s přehledem chytá.

05:09
    Matyáš Beran nevyhodil kotouč, toho se následně ujali hosté, leč po zblokované střele černá guma skončila až v ochranné síti.

04:26

04:05
    Obě mužstva střídají, na led přichází nové, čerstvé síly.

03:30
    Stále se Plzeň nemůže usadit v útočné třetině.

02:52
    Hosté se zatím svědomitě brání, dvakrát po sobě se jim podařilo vyhodit kotouč z vlastní třetiny.

02:26
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mach – 2 min., faul kolenem).

00:40
    Už i Hradec se dostal do pásma Škodovky, nicméně Jansa zasahovat nemusel.

00:06
    Domácí vyhráli úvodní buly, hned se vrhli do útoku, střelu z levé strany ale Kasal chytá.

00:01

Zápas nám začíná za necelých deset minut, před samotným duelem se obě mužstva pilně rozcvičují.

HC Plzeň 1929: Jansa (Mečl) – Hromádka, Jiříček, Buzek (A), Skala, Eichler, Prošek – Hořejší (C), Řehoř (A), Benák, Hájek, Kaiser, Beran, Křemen, Pittr, Makovec, Hofrajtr

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Žaba (A), Samek, Fialka, Bezpalec, Pavič, Ondruš, Borda – Klíma, Mach, Král, Novotný, Trejbal, Síla, Šedivý, Pavlík, Šinkovský, Vencl (C)

Rozhodčí: Němec – Deja, Matys.
    Sestřih utkání z minulého roku, kdy Plzeň na úvod přípravy podlehla právě Mountfieldu 3:5.

Krásné čtvrteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od půl čtvrté se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně hraje první přátelské utkání před novou sezónou dorostu, ve kterém domácí HC Plzeň 1929 přivítá na svém ledě tým tabulky Mountfield HK.

Konečně dalo by se říci, vždyť poslední zápas sehrály plzeňské mladé pušky 10. října, když v posledním zápase extraligy dorostu zvítězily v Liberci 3:1. Následně byla soutěž předčasně ukončena a druhý ročník po sobě tak extraliga nepoznala svého vítěze.

Stejně jako letos, i minulý rok se obě mužstva potkala na úvod přípravy. Tenkrát se domácí Plzeň ujala vedení 2:0, leč hosté z východu Čech utkání otočili a nakonec vyhráli 5:3.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 7. Benák (Hořejší), 43. Hořejší (Jiříček), 49. Hořejší (Benák), 58. Hromádka (Hořejší, Řehoř) – 12. Šinkovský (Pavlík), 46. Síla (Král, Panič)

HC Škoda Plzeň: Jansa (30. Mečl) – Hromádka, Jiříček, Buzek (A), Skala, Eichler, Prošek – Hořejší (C), Řehoř (A), Benák, Hájek, Kaiser, Beran, Křemen, Pittr, Makovec, Hofrajtr
    Mountfield HK: Kasal (30. Mrázek) – Žaba (A), Samek, Fialka, Bezpalec, Pavič, Ondruš, Borda – Klíma, Mach, Král, Novotný, Trejbal, Síla, Šedivý, Pavlík, Šinkovský, Vencl (C)

Rozhodčí: Němec – Deja, Matys