Pondělí 02.08.2021, 12:30Olympijské hry - Stolní tenis

Jak se očekávalo, tak Čína v mužích i Japonsko v ženách postupuje do semifinále!

Čína – Francie 3:0

Ženy – čtvrtfinále
    Tchaj-wan – Japonsko 0:3

Konec utkání.

Je konec také mužského čtvrtfinále! Sü Sin porazil Emmanuela Lebessona 3:0 v setech 11:8, 11:5, 11:6 a Čína tak vyhrála nad Francií 3:0!

Sü Sin vyhrál také druhou sadu a to v poměru 11:5! Třetí set zatím nabízí nerozhodný stav 5:5.

Sü Sin zvládl první set proti Emmanuelu Lebessonovi 11:8 a do druhé sady vstoupil rovněž velmi dobře, jelikož vede 4:2.

Je konec ženského čtvrtfinalového zápasu, ve kterém Japonsko porazilo Tchaj-wan 3:0 a v semifinále se utká s Hong Kongem! O poslední bod se postarala Miu Hiranová, která vyhrála nad Čchen Szu Yu 3:1 po setech 11:9, 7:11, 11:4, 11:4!

Miu Hiranová sice druhý set s Čchen Szu Yu prohrála 7:11, ale ve třetím dominovala poměrem 11:4 a vede tak 2:1 na sety.

Fan Čen-tung dokázal proč je světová jednička! Špatně se vyvíjející zápas totiž otočil a v pátém setu vyhrál nad Simonem Gauzym 11:7! Čína tak vede 2:0.

Čtvrtou sadu ale ovládl Číňan Fan Čen-tung, který v ní vyhrál 11:5 a srovnal na 2:2. Mezitím se začalo hrát třetí utkání u žen, kde první set vyhrála Japonka Miu Hiranová nad Čchen Szu Yu 11:9.

Že by se ve druhém zápase v utkání Číny s Francií rodilo překvapení? Světová jednička Fan Čen-tung totiž prohrál ve 3. setu se Simonem Gauzym 8:11 a prohrává 1:2 na sety!

Japonky jdou do vedení 2:0 na zápas! Mima Itová totiž svoje utkání proti Čcheng I Ching zvládla bez problémů a zvítězila 3:0 v setech 11:2, 11:9, 11:8!

Ovšem Fan Čen-tung ke konci druhého setu zabral a vyhrál jej nakonec 12:10, čímž srovnal zápas na 1:1. Do třetí sady ale opět vstupuje lépe Francouz, který vede 2:0.

Simon Gauzy zatím překvapuje, protože vede nad Fan Čen-tungem 1:0 na sety a ve druhé sadě 6:4. Ve druhém zápase mezi Japonskem a Tchaj-wanem vede Mima Itová 2:0.

Čína ve čtyřhře přejela Francii 3:0. Dvojice Ma Lung/Sü Sin se s ničím nepárali a zvítězili v setech 11:6, 11:5, 11:7.
    Také Japonky vyhrály čtyřhru naprosto jednoznačně, když pár Miu Hiranová/Mima Itová vyhrál po setech 11:8, 11:6, 11:5.

Utkání právě začala.

Ještě jednou Vás vítám u posledních zápasů dnešního programu čtvrtfinále. Jako tradičně se opět začne čtyřhrami, ve kterých proti sobě v mužské části nastoupí Ma Lung/Sü Sin proti dvojici Alexandre Cassin/Emmanuel Lebesson. U ženských to budou Čcheng Hsien Tzu/Čchen Szu Yu proti Kasumi Ošikawová/Miu Hiranová.