Havířov – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:2 (kon.)
Zlín – Jihlava 1:2 (kon.) | Vítkovice – Liberec 3:6 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 3:4 (1:2 po s.n.)
Salzburg – K. Vary 2:8 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 2:8 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:6 (1:2, 2:3, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 11.09.2021, 13:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Z dnešního utkání je to vše, ráda bych Vás ale pozvala na utkání extraligy dorostu, domácí Vítkovice hostí dnes od 16:30 Berany ze Zlína. (15:23:05)

Dnešní zápas nabídl hodně krásných akcí, celkem 9 gólů. První třetina byla ještě celkem vyrovnaná, od druhé třetiny už však bylo patrné, že byl Liberec mnohem rychlejší a zasloužil si dnes vyhrát. Vítkovičtí sice sem tam taky něco předvedli, ale moc se jim nedařila zakončení. Tygři si proto zaslouženě odváží tři body. Další utkání čeká vítkovické juniory v pátek 17. září proti Salzburgu, Liberec se ve stejný den představí doma proti Jihlavě.

59:51
    Zakázané uvolnění domácích.

59:26
    Melovský se snažil tečovat Smolkovu ránu do brány, Vopravil byl ale pozorný a nic domácímu útočníkovi nedovolil.

58:42
    Holaník všem ujel, ale zakončil vedle brány.

58:28
    Tygři se drží v útočném pásmu a Vítkovicím nic nedovolují.

56:44
    Dolíška předvedl krásný zákrok, dokázal se velice rychle přemístit a natáhnout svůj beton, když se na něj řítil Plos.

56:08

55:52
    Tvrdý trefuje horní tyč!

55:13
    Kotásek a poté Krejsa, oba trefili pouze betony.

54:54
    Domácí se snažili ze všech stran dorážet do brány, liberecký gólman ale stihl kotouč přikrýt.

54:37
    Vopravil přerušuje hru po střele Bystroně.

54:08
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Cikhart – 2 min., krosček).

54:06
    Domácí mají výhodu a míří do útočného pásma.

52:46

52:44
    Domácí gólman vyráží Plosovu střelu do boku.

51:08
    Tygrům nevyšla přihrávka v útočném pásmu a musí se vracet pro puk.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 18. Krejsa (Melovský, Prčík), 29. Krejsa (Prčík), 36. Gebauer (Smolka, Bystroň) – 6. Zajíček (Dvořák), 18. Cikhart (Nezbeda, Kollert), 25. Nezbeda (Cikhart, Zajíček), 36. Nezbeda (Zajíček, Kovář), 39. Gajda (Nezbeda, Měchura), 43. Cikhart (Hampl, Pavlík)

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Irgl) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý (A), Macias, Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Gebauer (A)
    Bílí Tygři Liberec: Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Měchura (A), Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Zajíček, Plos, Jenčovský, Leden, Gajda

Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Zicháček