Hostivař – Ústí n/L 4:3 (po pr.) | Kovo Praha – Most 2:4 (kon.) | Hr. Králové – Plzeň 7:1 (kon.)
Pardubice – Dobřany 3:2 (2:0 po s.s.) | Letohrad – Kert Park Praha 4:2 (kon.) | Karviná – Kladno 1:2 (kon.)
konec
HBC Hradec Králové 1988
7:1 (0:1, 4:0, 3:0)
HBC Plzeň
Sobota 11.09.2021, 13:00 • Hradec Králové • Extraliga • 2. kolo
   
  Máme tu konec, zprvopočátku střetnutí byla sice Plzeň lepším celkem, ale po první pauze se herní projev domácích zlepšil a zaslouženě tak berou první tři body do extraligové tabulky. Západočeský celek tak čeká náročná cesta domů, ale mají čas popřemýšlet a konfigurovat svou hru do dalších duelů. Zase příště tady v Hradci na kolbišti, Jana Rakovská. (14:46:33)
   
  Konec zápasu.
   
  43:05
  Zeman krásně vyslal do úniku mladičkého debutanta, který ale prudkou ale přesnou nahrávku nedokázal přesto zpracovat.
   
  41:58
  Dnešní zápas se už dohrává, Plzeň je zatlačena ve svém pásmu a snaží se o to, aby jejich dnešní propast ve skóre nebyla ještě hlubší.
   
  40:05
  Debut si v hradeckém dresu připisuje Lukáš Černý, který se hned při svém prvním startu ukazuje jako velký příslib a skrytá zbraň hradeckého managmentu.
   
  39:10
  Hradec právě vstřelil branku!
  Mladá síla neuspěla a tak naskočila zkušenost, která Hradci přináší sedmou branku v dnešním duelu. Byl to opět Březina, který dostal nabito a ani napodruhé se nemýlil a navyšuje tak skóre. 7:1
   
  38:15
  Fiedler, Černý, Zeman a Fanderlík kvarteto mladíčku v přesilovce doplňuje zkušený Tesař, který svými pohyby dělá nemalé problémy bránicím. Výborný tah stratéga Pavlíka.
   
  37:08
  Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Pokorný – 2 min., zdržování hry).
   
  36:26
  Hradec právě vstřelil branku!
  Rána jako z děla, Bacovský nabil Březinovi na pravý kruh, odkud se nemýlil a Návara tak inkasuji již pošesté, ale nutno dodat, že toto se opravdu chytit nedalo.
   
  34:31
  Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Ulč – 2 min., faul loktem).
   
  33:05
  Hradec právě vstřelil branku!
  Házejte čepice, veterán Bacovský napřáhl za modrou čáru z neortodoxní pozice a trefil se výstavně, nejenže vystřelil Návarovy pavouky ze svatyně, ale dokonal i hattrick, který je dozajisté hnacím motorem do dalšího průběhu. 5:1
   
  32:48
  Šimůnek se ocitl v dobré pozici, ale mířil hodně vysoko a míček tak trefil pouze ochranné plexisklo.
   
  31:27
  Šarvátka do které se pustila hned šestice hráčů končí jen lehkým postrkováním a vhazuje se u Návary.
   
  30:58
  Plzeň se od startu závěrečného dějství snaží dostat do tlaku, ale branku, kterou nutně potřebují zatím nedokázali vsítit.
   
  30:01
  Začala třetí třetina.
   
  30:00
  Druhá třetina skončila.
   
  28:58
  Hradec právě vstřelil branku!
  Neskutečné. Nádherná spolupráce tří zkušených borců, kterou zakončil nejzkušenější z tria Bacovský. Momentálně to vypadá, že Plzenští budou mít hodně práce, aby s dnešním výsledkem ještě něco udělali. 4:1
   
  26:16
  Hradec právě vstřelil branku!
  Nasazení dvou mladíčků do jedné formace se vyplatilo, Fiedler si našel na obranné modré kulatý nesmysl, se kterým upláchl dvoum bránící a vyzkoušel Návaru, který ale pouze vyrazil a u balónu byl první Černý, který zařizuje dvoubrankové vedení domácích. 3:1
   
  25:09
  Fanderlík kombinuje se Svobodou a snaží se najít úhel pro střelecký pokus, ale jejich spolupráce zatím nevede k výraznější šanci.

  Jana Rakovská

  Branky a nahrávky: 20. Bacovský (Hrabica, Šimůnek), 22. Svoboda (Zeman), 27. Černý (Fiedler), 29. Bacovský (Jiřík, Hrabica), 34. Bacovský (Šimůnek), 37. Březina (Bacovský, Šimůnek), 40. Březina (Svoboda, Hrabica) – 4. Lokajíček (Benedikt)


  HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Biegl) – Fanderlík, Jiřík, Zeman, Šimek, Ježek, Brádler – Svoboda, Březina, Hrubý, Šimůnek, Bacovský, Hrabica, Tesař, Černý D., Fiedler, Černý L.
  HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Hanuš, Chramosta, Pokorný, Reiser, Pavlečka, Ulč – Benedikt, Hurt, Malý, Majer, Galla, Poláček, Lokajíček, Svoboda, Sus, Štípek, Vlasák

  Rozhodčí: Havelka, Vrba

  Diváci: 121