Jihlava – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 5:4 (4:3 po s.n.) | Hvězda Praha – PZ Kladno 8:0 (kon.)
Technika Brno – Tábor 3:1 (kon.) | Třemošná – Plzeň 0:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:3 (kon.)
Motor ČB – Kobra 7:1 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Třinec – Zlín 10:3 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 4:6 (kon.) | Poruba – Vsetín 6:2 (kon.) | Kladno – Liberec 2:8 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Olomouc
Sobota 18.09.2021, 16:30 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Extraliga dorostu pokračuje čtvrtým kolem, domácí Vítkovice vyjedou na led proti Olomouci.

Vítkovičtí odehráli poslední utkání na půdě Vsetína. První třetina sice žádný gól nenabídla, Vítkovice ale ve druhé třetině zabraly a nasázely Vsetínu 3 branky, o ty se postarali Štiak, Krčmarský a Tobola. Ve třetí části hry mohli hokejisté z Lapače klidně vyrovnat, neboť vstřelili dva góly a stav utkání byl 2:3, v závěru utkání však Vítkovice své vedení zvýšily zásluhou Milaty a Chlána. Vsetín tak prohrál 2:5 a všechny body putovaly do Ostravy.

HC Olomouc
    Olomouc se ve třetím kole představila doma proti Havířovu. Skóre otevírali domácí v páté minutě, když se trefil Šulgan, o další gól se se ve dvanácté postarala opět Olomouc, tentokrát se prosadil Galvas, Havířov ale v téže minutě snížil na 2:1, to byla však jediná branka, která padla z havířovských holí. Golais ještě v první třetině zvýšil vedení na 3:1. Druhá část hry žádnou branku nenabídla. V poslední třetině Kohouti pouze upravili výsledek na 5:1, po střelách Drábka a Jeřábka.

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Chaloupka (A), Bialy, Fibigr, Činčala, Falhar, Man, Lazár – Milata, Štiak (C), Tobola (A), Saxa, Krčmarský, Chlán, Vítek, Matějka, Fojtík, Lerch

HC Olomouc: Čerbák (Frgál) – Drábek (C), Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A), Kučera, Najman, Dokoupil, Jeřábek, Pastrnek, Konobejl, Golais

Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Návrat.

00:01

00:28
    Tobola bojoval za olomouckou bránou o puk, nakonec však byli úspěšnější hosté.

01:09
    O první střelu zápasu se postaral olomoucký Šulgan, který si krásně najel mezi kruhy, zakončení se mu však příliš nepovedlo.

01:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Činčala – 2 min., podrážení).

02:41
    Jeřábek nejdříve netrefil téměř odkrytou bránu, chvíli po něm zazvonila tyč po střele Kučery!

03:41

03:50
    Olomouc v ofsajdu.

04:01
    Saxa chtěl přihrávat před bránu, puk však zachytil Najman, ten se ale nemůže dostat z vlastního obranného pásma.

05:16
    Odražený puk schovává Smolka raději pod lapačku.

05:45
    Domácí mají výhodu a míří do útočné třetiny.

05:54
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Galvas – 2 min., vysoká hůl).

06:14
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dokoupil.

06:15
    Domácím začíná přesilová hra 5 na 3! Vhazování před Čerbákem pro Vítkovice, které si začínají velice rychle přihrávat.

06:57
    Střela Činčaly jen těsně minula bránu.

07:54
    Hosté jsou ve čtyřech.

08:08
    Domácí se ale stále drží v útočném pásmu, žádná střela však nepřichází.

08:14

08:45
    Matějka bez problémů prošel do útočné třetiny, tam ale narazil na olomouckou obranu.

09:33
    Štiak chtěl vypálit z otočky, puk mu ale od hole odskočil.

10:11
    Píská se ofsajd domácích.

10:43
    Galvasovu nepřesnou rozehrávku má Chlán, který přihrává Saxovi.

11:01
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

12:30
    Po delší době je v útočném pásmu i Olomouc, Golaisova střela od modré prošla až ke Smolkovi. Domácí gólman byl však připraven a puk schoval do lapačky.

13:58
    Najman se nestihl zorientovat ve středním pásmu a ke kotouči se dostává Milata.

14:06
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Puk už byl sice zpátky ve středním pásmu, ale Bialy se k němu dostal a dobře našel MARTINA MILATU u modré čáry, domácí útočník s číslem 13 si vybruslil do levého kruhu a prostřelil olomouckého gólmana. Asistence: Šimon Bialy, Matěj Štiak.

14:31
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Čerbák – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Kučera.

15:00
    Domácí vyslali už několik střel, žádná však nebyla přesná.

15:11
    Olomouc se osvobodila.

16:31

18:27
    Olomouci se pořádně nedaří rozehrát, i proto jsou u kotouče znovu Vítkovice.

19:23
    Nyní se hostující celek dostal až před Smolku, kterého prověřil Galvas, domácímu gólmanovi sice puk vypadl z lapačky, ale žádné nebezpečí se nekonalo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:13.

Vítkovice nasadily vysokou rychlost zápasu a zdá se, že Olomouc moc nestíhá, na skóre to ale zatím není vidět, neboť domácí proměnili pouze jednu šanci, střel ale měli o hodně víc než hostující celek. Po první třetině tak Vítkovice vedou 1:0, je před námi ale ještě dlouhá doba a stát se tedy může cokoliv.

20:01

20:26
    Domácí v ofsajdu.

20:44
    Šenkova bomba zaduněla pouze o zadní mantinel.

21:25
    Další ofsajd domácích.

22:36
    Čerbák musel zasáhnout betony proti střele Bialeho.

23:11
    Tobola nedokázal zkrotit přihrávku, kterou dostal před olomouckou branku.

23:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krčmarský – 2 min., podrážení).

24:06
    Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím však nedochází k žádné střele.

24:29
    Domácí se osvobodili.

24:42
    I teď putuje puk za všechny čáry zásluhou Bialeho.

25:10
    Znovu musí rozehrávat olomoucký gólman.

25:18
    Olomouc se natlačila do útočné třetiny a Šulgan vyzkoušel pozornost domácího gólmana, ten obstál.

25:41

26:28
    Nepřesná rozehrávka Vítkovic končí na hokejkách Olomouce.

26:54
    Krčmarský posouval kotouč před bránu, tam se ale nikdo z domácích nedostal k zakončení.

27:32
    Píská se ofsajd Vítkovic.

28:09
    Pastrnek přihrával Golaisovi před bránu, druhý jmenovaný ale nestihl zakončit, protože domácí gólman včas přikryl puk lapačkou.

29:39
    Úmyslný ofsajd Vítkovic, proto se bude vhazovat před Smolkou.

30:19
    Drábkovu střelu chtěl do brány usměrnit Pastrnek, ten ale kotouč těsně minul.

30:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krčmarský – 2 min., vražení na hrazení).

31:14
    Bohatý vyslal několik střel, ani jedna však nebyla přesná.

32:35
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Falhar – 2 min., sekání).

32:40
    Bialy zblokoval pokus Golaise.

32:41
    Krčmarský je zpátky na ledě, domácí už tak hrají ve čtyřech.

33:51
    Jeřábkovi sjel puk z hole těsně před bránou, proto nestihl zakončit.

34:22
    Hra se ale vyrovnala a vidíme spoustu šancí na obou stranách.

34:35

35:11
    Nahození Pastrnka k bráně zastavil Lazár.

35:20
    Z pravé strany pálil Konobejl, Smolka ale včas sklapl betony.

36:37
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Bohatý – 2 min., podrážení).

36:49
    Střela Štiaka od modré byla zblokována Jeřábkem.

37:34
    Tentokrát pálil Bialy, ani jeho pokus se však k bráně nedostal.

37:44
    Domácím se vyplatila snaha v útočném pásmu a využívají přesilovou hru. Bialeho bomba se zastavila před hostujícím gólmanem, pozorný TOMÁŠ TOBOLA však kotouč dokázal zvednout nad Čerbákův beton a zvyšuje vedení Vítkovic na 2:0. Asistence: Šimon Bialy, Marek Chaloupka.

39:47
    Bohatý z pravé strany přestřelil bránu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:56.

Ve druhé části se hra srovnala a bylo k vidění mnoho šancí obou celků. Gól však padl opět pouze jeden a znovu to byly Vítkovice, které se mohly radovat, když ve 38. minutě využil přesilovou hru Tobola. Stále je před námi jedna třetina, zda Vítkovice svůj náskok udrží, nebo Olomouc dokáže s výsledkem něco udělat, se dozvíme již za chvíli.

40:01

40:10
    Po úvodním vhazování pálil Milata, hostující brankář kotouč vyrazil hrudí.

41:04
    Chlán si krásně obhodil hostujícího obránce a dostal se až před bránu, zakončil ale těsně vedly tyče.

41:54
    Fojtíkovu nepřesnou rozehrávku zpoza brány bere Najman, který otáčí směr hry.

42:28
    Zakázané uvolnění domácího celku.

42:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že bude kotouč daleko od brány, dostal se k němu ale DOMINIK JEŘÁBEK, který se z levé strany trefuje do střední části vítkovické branky. Asistence: Tomáš Galvas.

43:13
    Po chybě rozhodčích se bude vhazovat ve středním pásmu.

43:58
    Milata napřáhl, ale odskočil mu puk.

44:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vrána – 2 min., hákování).

44:23
    Štiak se vrací za vlastní bránu pro kotouč.

44:50
    Hosté se ale i v oslabení dostávají do útočné třetiny, střela Galvase ale mířila hodně mimo.

45:30
    Čerbák musel zasáhnout proti střele Činčaly, puk je ale stále na hokejkách Vítkovic.

46:00

47:19
    Pokus Galvase z mezikruží vyrazil Smolka s velkým štěstím!

47:47
    Útočná akce Vítkovic byla zastavena ofsajdem.

48:29
    Saxa výborně napadá a Olomouc se vůbec nemůže dostat z obranného pásma.

48:59
    Saxa si posunul kotouč daleko před sebe, a proto se k němu dostávají hosté.

49:03
    Zakázané uvolnění Olomouce.

49:16
    Čerbák měl hodně práce, šli na něj dorážky ze všech stran, olomoucký gólman si ale dokázal poradit.

49:48
    Galvasova střela poskakovala před Smolkou, nakonec ji však domácí gólman stihl přikrýt.

51:14
    Velký závar před vítkovickou bránou! Vůbec nebylo vidět, kde je puk. Teď už je ale za bránou, kde si ho berou domácí.

52:33
    Krčmarského střela Čerbákovi vypadla, v blízkosti olomoucké brány ale nebyl nikdo, kdo by dorážel.

53:03
    Pokus Matějky se snažil tečovat Tobola, Čerbák ale úspěšný.

53:32
    Další bomba Toboly proletěla kolem brány.

54:31
    Ke Krčmarskému se u modré čáry odrazil puk, domácí hráč s číslem 7 jel úplně sám na Čerbáka, kterému pomohla tyčka!

55:54
    Milata přihrál před bránu Štiakovi, ten zakončil pouze do betonů.

57:20
    Kotouč se v útočném pásmu Olomouce odrazil ke Golaisovi, ten vypálil mimo.

57:59
    Pokus Miškovského vyráží Smolka vyrážečkou.

58:49
    Vítkovice v ofsajdu.

58:49
    Oddechový čas pro hosty.

59:08
    Hosté zkoušejí hru v šesti, během toho už nad vítkovickou bránu pálil Galvas.

59:41
    A je hotovo! K odraženému kotouči se dostal Tobola, který před prázdnou branku poslal přihrávku MARTINU MILATOVI, ten už pouze posunul kotouč do brány. Asistence: Tomáš Tobola.

59:58
    Ofsajd domácích.

Dnešní zápas nenabídl moc gólů, šancí však bylo hodně, a tak mohli brankáři předvést své umění. Domácí byli o něco živější, i když ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, ve třetí opět dominovali hráči z Ostravy. Vítkovice tedy vítězí a jsou zatím neporaženy. V tabulce mají náskok tří bodů před Kometou Brno. (19:17:16)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 15. Milata (Bialy, Štiak), 38. Tobola (Bialy, Chaloupka), 60. Milata (Tobola) – 43. Jeřábek (Galvas)

Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Návrat