Akademici Plzeň – BO Ostrava 6:2 (kon.) | HC MUNI – North wings Ústí 4:1 (kon.)
HC MUNI
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
HC North Wings Ústí nad Labem
Středa 29.09.2021, 20:00 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • Univerzitní liga ledního hokeje • 1. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (22:02:10)

Dohráno! Masarykova univerzita vstoupila do nového ročníku vítězně a třemi brankami ve třetí třetině srazila nepříjemně kousající North Wings na lopatky. Tři body tak putují na její konto, zatímco hosté se vrací domů na sever Čech s prázdnou. Nutno ovšem podotknout, že minimálně jeden bod by si za svůj výkon zasloužili.

59:47
    Masaryčka drží kotouč u své branky, závěr duelu se nese v hodně klidném tempu.

58:37
    Utkání se už v Brně jen dohrává, oba celky jsou s výsledkem zřejmě smířeny.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:56
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Dovolím si říct, že v Lužánkách máme rozhodnuto! Svatuška našel před brankovištěm volného PAVLA TOMANÍKA, který následně puk uklidil za naprosto bezmocného hostujícího brankáře – 4:1! Asistence: Jiří Svatuška, Jakub Plhal.

57:43
    Skrumáž před Skokanem gólem neskončila, Masaryčka celou akci překombinovala!

56:29
    Tak teď už to hosté budou mít opravdu těžké, pokud stále pomýšlí na zisk aspoň jednoho jediného bodu! Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby se po souhře se Štrauchem prosazuje TOMÁŠ RAČICKÝ – 3:1! Asistence: René Štrauch.

56:22
    Jeho druhý pokus byl zblokován, Brno se však i nadále drží v útočném pásmu a tlačí na Skokana.

55:48
    Bláha se do toho opřel na modré čáře, prudkým projektilem ale jen orazítkoval hrazení.

54:55
    Severočeši se po dlouhé době probili do útoku, jejich pobyt před Králem ale trval jen pár sekund.

54:19
    Na jedné straně promarnil velkou šanci Patrik Matov, na té druhé pak North Wings nevyšlo přečíslení dva na jednoho!

53:50
    MUNI má zatím závěr plně pod kontrolou a drží hru na soupeřově části hrací plochy.

52:56
    Tomaník se dostal až těsně před brankoviště, se zakončením ale příliš dlouho otálel!

52:24
    Pokus Ústeckých o rozehrávku končí až za Králem, po icingu tak uvidíme další buly u Ondřeje Skokana.

51:51
    Do konce základní hrací doby už chybí jen něco málo přes osm minut, zvládnou Křídla ještě srovnat?

50:50
    Štrauch se prezentoval jedovatou střelou z první, Skokan projektil z bezprostřední blízkosti brankoviště nakonec zvládl vytěsnit!

50:16
    Vhazování vedle Královy klece vyhrálo Ústí, domácí ho ale rychle vytlačili ven ze svého pásma.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 13. Pavel (Háněl, Švarcberger), 50. Bláha (Aulehla), 57. Račický (Štrauch), 58. Tomaník (Svatuška, Plhal) – 33. Sajdl (Dytrych, Polák)

HC MUNI: Král (Holub) – Plhal, Bláha, Věžník, Grman, Bazala, Gonos, Kučera – Drlík, Svatuška, Štrauch (A), Pavel (A), Jakubec, Svoboda, Matov, Háněl, Švarcberger, Tomaník (C), Aulehla, Račický.
    HC North Wings Ústí nad Labem: Skokan (Šmehlík) – Balcar, Straka, Štěpánek, Petržílka, Šíma, Jarý P. – Amirov, Brandner, Dytrych, Jarý T., Polák (C), Kuchař (A), Šebesta, Sajdl, Pšenička, Harkabus.

Rozhodčí: Kohoutek – Smetková, Štěrba.