Sparta – K. Vary 8:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:1 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:0 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Pardubice – Olomouc 0:1 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Rytíři Kladno
Neděle 10.10.2021, 17:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

58:27
    Hakon Nilsen (KLA) teď navíc dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
    57:55 Adam Raška I - 3:0

57:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři přesilovku rychle využili a zdá se, že je definitivně rozhodnuto. ADAM RAŠKA si vzal puk, najel si s ním do mezikruží a odtud se trefil krásně do šibenice. Asistence: Valentin Claireaux.

57:31
    Marek Baránek (KLA) vyvázl s dvouminutovým trestem za hrubost.

56:52
    Tomáš Fořt to zkusil ze středního pásma a jeho tečovaná střela se otřela o tyč prázdné kladenské branky!

56:29
    Kladno to zkouší bez brankáře!

52:41
    Na levém kruhu úplně volný Tomáš Plekanec Krošelje nepřekonal!

51:15
    Maris Bičevskis (MBL) poté navíc vyfasoval dvě minuty za hákování.

51:10
    Hra pokračuje a hned z toho byla obrovská šance Kladna. Nicolas Hlava ale před Krošeljem nedokázal trefit neposedný puk!

50:53
    Po souboji u boleslavské střídačky se roztříštilo plexisklo na milion kousků, toto vypadá na dlouhé přerušení hry...

50:15
    Nyní to vzal Pavel Kousal na sebe a dostal se až před Bowa, kterého ale z nějakých tří metrů nepřekonal!

44:19
    Obrovská šance Bruslařů. Domácí ujeli do přečíslení tři na jednoho, puk si ale vyměňovali tak dlouho, až z toho ani nebyla žádná pořádná střela a ležící Bow nakonec uzmul puk do lapačky!

42:17
    Kubík našel krásným křižným pasem v mezikruží volného Račuka, který si ale ne povyjetého Krošelje nepřišel!

38:28
    Tomáš Plekanec (KLA) dostal dvouminutový trest za hákování.

33:33
    Jan Stránský (MBL a Jakub Suchánek (KLA) vyvázli se shodnými menšími tresty za hrubost.

25:32
    Na konci rychlé akce Kladna stál Antonín Melka, jeho ránu z pravého kruhu ale Gašper Krošelj stačil zastavit!

24:27
    Hosté se osmělují a nyní si navíc zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval David Bernad (MBL).

22:12
    Pavel Kousal dostal nabito na pravý kruh, přesouvajícího se Bowa ale nepřekonal!
    21:18 Jakub KOTALA - 2:0

21:18
    Tým z města automobilů dvojnásobnou početní převahu využívá a zvyšuje své vedení! Šťastného krásnou nabídku na teč z pravého kruhu z předbrankového prostoru usměrnil za Bowa JAKUB KOTALA. Asistence: David Šťastný a Valentin Claireaux.

20:24
    Bruslaři si zahrají dvojnásobnou početní výhodu. Adam Kubík (KLA) dostal dvouminutový trest za hákování.

19:27
    Rytíři si mohou oddechnout, souvislý tlak Bruslařů přečkali a výhoda domácích je u konce. Za dvě minuty za vysokou hůl půjde pykat Cody Donaghey (KLA).

15:56
    A domácí z toho vytěžili přesilovku. Na dvě minuty za krosček půjde pykat Marek Baránek (KLA).

11:23
    ...je nyní u konce. Jakub Kotala (MBL) se odebral na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

09:31
    Pláňkovo nahození od modré hosté zblokovali a na opačnou stranu se poté vydal Tomáš Plekanec. Zkušený útočník se dostal až před Krošelje, nepodařilo se mu ale přehodit beton ležícího brankáře Boleslavi!

06:47
    Následuje tedy trest pro hráčskou lavici Kladna za zdržování hry. Trest odpyká Ondřej Bláha (KLA).
    06:47 Miloš KELEMEN - 1:0

06:47
    Bruslaři se v sedmé minutě dostávají do vedení! Landon Bow měl zakrytý výhled a střelu Moravce od modré pouze vyrazil pouze vyrazil před sebe, odkud MILOŠ KELEMEN doklepl kotouč za jeho záda. Hostující trenér si ještě vybral trenérskou výzvu pro podezření na postavení útočícího hráče v brankovišti, gól ale platí. Asistence: David Moravec.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 7. Kelemen (D. Moravec), 22. Kotala (D. Šťastný, Claireaux), 58. Adam Raška I (Claireaux)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Pavel Pýcha, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Jánošík, Bernad, Šidlík – Kelemen, Fořt, D. Šťastný – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, Adam Raška I – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský (A).
    Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin, Donaghey, J. Suchánek, Baránek, K. Wood, Nilsen – Hlava, Plekanec (C), Kristo – M. Beran, A. Kubík, Dvořáček – Melka, Filip, Račuk – Hajný, Pitule, Ondřej Bláha.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Lučan, Kis