HC Slovan – Třinec 1:4 (kon.) | Rögle BK – SønderjyskE 8:3 (kon.) | Mannheim – Lausanne 1:3 (kon.)
Zug – Mnichov 1:6 (kon.) | Lugano – Eisbären 2:4 (kon.) | Cardiff – Rauma 3:6 (kon.)
EC-KAC – Doněck 1:2 (kon.)
konec
Adler Mannheim
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC Lausanne
Středa 13.10.2021, 19:00 • SAP Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina C
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Sedmnáctiletý Loris Uberti sice nakonec čisté konto neudržel, především jeho zásluhou se ale Lausanne rozloučilo s letošním ročníkem Champions Hockey League vítězstvím. Na vítězství švýcarského týmu se podílel gólem český útočník Jiří Sekáč, zatímco slovenský Martin Gernát zaznamenal bod za asistenci. Mannheim sice skupinu nevyhraje, ale i tak se může těšit z účasti ve vyřazovací části potřetí za sebou. Konečný výsledek. Adler Mannheim 1 HC Lausanne 3. (21:16:40)
   
  Konec zápasu.
   
  59:00
  Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
  57:35 Sinan AKDAG - 1:3
   
  57:35
  Mannheim právě vstřelil branku! SINAN AKDAG využil parádní přihrávky přes osu útočného pásma a na vzdálenější levé tyči z úhlu zamířil do odkryté sítě – 1:3! Asistence: Matthias Plachta.
   
  56:30
  Jason Bast vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže Loris Uberti jeho ránu zachytil.
   
  55:19
  Florian Elias měl slibnou šanci, jenže z vrcholu mezikruží minul prudkou střelou zápěstím levý horní roh brány.
  53:36 Benjamin BAUMGARTNER - 0:3
   
  53:36
  Lausanne právě vstřelilo branku! BENJAMIN BAUMGARTNER odpálil puk z obranného pásma podél osy hřiště do prázdné brány a zřejmě je hotovo! Ani přesilové hry Adleru nepomohly. Lausanne vede 3:0. Asistence: Aurélien Marti.
   
  52:16
  Před powerbreakem, který právě probíhá, nyní přišlo vyloučení a Mannheim zřejmě navíc zkusí hrát bez brankáře. Emilijus Krakauskas dostal 2 minuty – sekání.
   
  52:00
  Čas utíká z pohledu Mannheimu velice rychle a více než polovina ze třetí třetiny už je minulostí. Skóre je 0:2.
   
  50:38
  Borna Rendulic byl před útočnou modrou čárou nepříjemně dohrán u hrazení a málem došlo na potyčku. Nakonec se ale vášně rychle uklidnily.
   
  50:10
  Nigel Dawes mohl vykřesat naději, když se na pravém křídle ocitl sám, jenže jeho střela zápěstím minula vzdálenější levý horní roh sítě!
   
  49:44
  Dnešní výkon Mannheimu je nemastný a neslaný. V první třetině to poměrně šlo, jenže inkasovaný gól Adler nalomil a většinou střílí pouze od modré čáry – 0:2.
   
  48:25
  Andrew Desjardins dobře zabojoval o puk na obranné modré čáře a hokejisté hostí se ocitli v ofsajdu.
   
  47:56
  Lausanne nepřesně rozehrálo podél střídaček a po nepřesné přihrávce se pískalo zakázané uvolnění.
   
  47:00
  Florian Mnich se vydal za svou bránu a na chvíli tam zůstal viset, nakonec se ale včas vrátil zpět a Lausanne toho nevyužilo! Kontroverzní moment.
   
  46:22
  Obránce Mark Barberio vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho táhlá střela minula vzdálenější pravou tyč brány. Poté přišla ještě jedna střela a powerbreak.
   
  45:08
  Nigel Dawes spěchal na pravém křídle za nahozeným pukem a chtěl si ho píchnout kolem protihráče, jenže ve svém snažení neuspěl a Lausanne hned otočilo hru.

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 58. Akdag (Plachta) – 18. Sekáč (Krakauskas), 29. Bozon (Gernát, Bertschy), 54. Baumgartner (Marti)


  Adler Mannheim: Mnich (Tiefensee, Brückmann) – Lehtivuori, Larkin, Dziambor, Holzer, Melart, Akdag, Preto – Wohlgemuth, Desjardins, Plachta – Dawes, Szwarz, Rendulic – Bergmann, Bast, Elias – Rollinger, Klos, Tosto.
  HC Lausanne: Uberti (Stephan) – Genazzi, Barberio, Gernát, Glauser, Marti, Krueger, Victor – Kenins, Bertschy, Bozon – Sekáč, Varone, Krakauskas – Maillard, Baumgartner, Jäger – Douay, Bougro, Arnold.

  Rozhodčí: Aleksi Rantala, Lasse Kopitz. Čároví: Christopher Hurtik, Andreas Hofer

  Diváci: 4238