Přerov – Kometa Brno 3:8 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 0:4 (kon.) | Třemošná – Hvězda Praha 1:6 (kon.)
Technika Brno – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 6:2 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 4:3 (po pr.)
Třinec – Poruba 4:2 (kon.) | Slavia – Jihlava 0:5 (kon.) | Tábor – Motor ČB 0:3 (kon.)
PZ Kladno – Chomutov 1:10 (kon.) | Zlín – Vítkovice 4:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:2 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kobra – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Havířov – Vsetín 2:5 (kon.)
HC Olomouc
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 16.10.2021, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu extraligy dorostu, kdy se mezi sebou utkají HC Olomouc a HK Mladí Draci Šumperk. Utkání začíná v 12:00.

HC Olomouc:
    Své poslední utkání odehrála Olomouc s Kometou Brno, ta se po většinu utkání držela ve vedení. Olomouc ji dohnala až v poslední periodě utkání, kdy měla vítězství na dosah ruku, ale v poslední minutě bylo vyrovnáno a o konečném výsledku zápasu rozhodlo prodloužení, ve kterém byl lepším týmem brněnští.

HK Mladí Draci Šumperk:
    V posledním utkání Šumperk změřil své síly se Zlínem, kterému se podařilo prosadit jako prvnímu, Draci se však nedali a podařilo se jim nejen vyrovnat, ale také dostat do vedení. To jim však bylo uzmuto, když se Beranům podařilo dvakrát prosadit a svému soupeři již nedali možnost skóre změnit.

HC Olomouc: Čerbák (Frgál) – Drábek (C), Marek, Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Klaman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A), Najman, Pastrnek, Bošek, Konobejl, Golais, Belan.

HK Mladí Draci Šumperk: Valenta (Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Cekr (A), Juřík, Zavoral, Compel (A) – Peškar, Maurer, Tomeš, Janech (C), Seidenglanz, Lichner, Pospíšil, Čunát, Hlubuček.

00:01

00:18
    Buly vyhráli domácí, dostali se před šumperskou bránu, kde Valenta chytil vystřelený puk do lapačky.

01:17
    Hraje před Frgálovou bránou, olomoucký gólman nepouští žádnou z vyslaných střel.

02:20
    Centrum dění je zpátky u Valenty.

02:57
    Na malou chvíli se šumperským podařilo dostat do útočného pásma, po pár minutách však byli vytlačeni.

03:56
    Kohouti jsou u šumperské brány, na střely však nedochází.

04:19
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Juřík – 2 min., hákování).

04:59
    Olomoučtí se během přesilové hry drží v útočném pásmu, jimi vyslané střely však Valenta úspěšně odráží.

06:08
    Šenk se u modré dostal ke kotouči, z tohoto místa také vystřelil přímou střelu na bránu, ale rána byla příliš pomalá a puk skončil ve Valentově lapačce.

06:19

06:48
    Šumperští jsou v útoku.

07:30
    V mezikruží se k puku dostal Bošek a těstě před brankovištěm vypálil, Valenta však byl velmi pohotový a střelu odrazil k levému kruhu.

08:38
    Rozehrávalo se u Frgála, kde zvítězili hosté, kteří se nejprve stáhli do středního pásma a až poté zaútočili.

09:33
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Maurer si vyjel s kotoučem do mezikruží, odkud viděl volného MATYÁŠE JARMARU v levém kruhu. Autor brány po získání puku nezaváhal a otevřel skóre utkání. Asistence: Lukáš Maurer.

11:57
    Olomoučtí chtějí dohnat jednogólovou ztrátu a vrhají se do utkání víc útočně.

13:22
    Hra se přesunula k Frgálovi, který má nyní v bráně spoustu práce s odrážením šumperských střel.

14:37
    Ani jednomu celku se nedaří udržet se dlouho v útoku.

15:13
    JAKUBOVI ČUNÁTOVI se podařilo dostat k puku u levé tyčky, odkud ho také poslal pod Frgálovým betonem. Chvíli to vypadalo, že olomoucký gólman černou gumu zachytil, ta se však šikovně prosmekla až za brankovou čáru. Asistence: Marek Compel, František Pospíšil.

16:12
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Belan – 2 min., podrážení).

17:56
    Maurer dostal šanci od levého kruhu, kdy před ním nebyl žádný hráč Olomouce. Jeho střela však letěla příliš vysoko nad bránu.

18:12

19:18
    Cekr se ocitl sám ve hře 2 na 1. Z této nevýhody se rozhodl dostat objetím brány. Od pravého kruhu nahrál na svého spoluhráče. Ten však nahrávku nezachytil a kotouče se zmocnili Olomoučtí.

20:00

V první třetině jsme se dočkali celkem dvou gólů, jež oba patří Šumperku. Domácí Olomouc se poté snažila svou ztrátu dohnat, prosadit se jim nepodařilo. Uvidíme s čím přijdou do druhé třetiny, která začne asi ve 12:45.

20:01

20:37
    Po vhazování se do útoku jako první pustila Olomouc. Ke střele se však nedostala.

21:17
    Šumperk je nyní v útoku, ale ani zde moc střel nevidíme.

22:07
    Centrum dění je u Valenty, na kterého již bylo vysláno několik střel, všechny však úspěšně odrazil.

24:22
    Olomouckým se nedaří dostat se z obranného pásma.

25:54
    Lichner se u modré dostal ke kotouči, jeho střelu však zbrzdil olomoucký útočník.

26:18
    Domácí jsou u šumperské brány. Jejich vyslané střely však nejsou přesné.

26:45
    U Valenty se strhla mela, kterou se Olomoučtí pokusili využít, bylo však přerušeno.

26:48
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Hrdina – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

28:19
    Olomoučtí se snaží využít přesilové hry a drží se v útoku, kde se jim svého soupeře podařilo sevřít, k mnoha střelám ale nedošlo.

28:48

29:33
    Ke kotouči se u pravého kruhu dostal ONDŘEJ PEŠKAR, po nahrávce od Marka Compela z mezikruží. Peškar nezaváhal a střelu poslal okolo pravé tyče rovnou za Frgálova záda. Asistence: Marek Compel, Patrik Janech.

31:37
    Hra je nyní pomalejší. V útoku jsou Draci.

32:47
    Olomouckým se nedaří dostat k puku a jsou tedy odsouzeni k obranné hře.

33:22
    Belan měl kotouč u levého kruhu, odtud také vystřelil na Valentu. Šumperský gólman však zasahoval nemusel, protože kotouč se odrazil od tyčky pryč od brankoviště.

34:47
    U mantinelu se strh boj o puk, ze kterého vítězně vyjeli domácí.

36:18
    Olomoučtí se dostali do útoku, jejich vyslané střely však byly odraženy.

37:44
    Rozehrávalo se u Frgála. Zde získali kotouč hosté.

38:56
    Centrum dění je nyní u Valenty.

39:16
    Hlubuček se u modré dostal ke kotouči, měl před sebou volný prostor, tak se rozjel přes celé střední pásmu až k levému kruhu, odkud nahrál na Tomeše v pravém kruhu. Jeho nahrávka však byla nepřesná a puk dojel až k mantinelu, kde ho získali Olomoučtí.

40:00

Druhá třetina byla pomalejší. Dočkali jsme se zde však jednoho gólu, který opět padl na konto Šumperka, který nyní vede 3:0. Třetí třetina začne asi ve 13:26.

40:01

40:37
    Peškar měl vyjeto na olomouckou bránu, těsně před vystřelení však špatně došlápl bruslí a spadl.

41:28
    V útoku se drželi Šumperští, než se domácí dostali ke kotouči a vyhodili ho ze svého pásma.

42:57
    V útoku je nyní domácí Olomouc, mnoho šancí však na prosazení nedostává.

44:46
    Olomouc je i nadále v útoku. Šumperským se ji daří dostat pouze do středního pásma, ale ne na příliš dlouho dobu.

45:57
    Hosté se dostali do útočného pásma.

46:30
    Olomoucký gólman má nyní v bráně spoustu práce s odrážením vyslaných střel.

47:32

49:12
    Ani jednomu celku nedaří udržet se dlouho v útoku.

50:19
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vrána – 2 min., hákování).

51:03
    Přesilová hra Šumperku se odehrává především před Frgálem, který však žádnou z vyslaných střel za svá záda nepouští.

52:19

53:01
    Juřík vypálil od modré na Frgála, ten jeho střelu odrazil odrážečkou.

54:13
    Domácím se daří držet v útočném pásmu, kde si mezi sebou posílají přesné nahrávky, jejich střely na bránu už tak přesné nejsou.

55:25
    Šumperk se po dlouhé době dostává do útoku.

56:39
    Netrvalo dlouho a hra je opět u Valenty, který však nyní musí v bráně dávat pozor, protože Olomoučtí na něj vysílají spoustu střel.

58:25
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Maurer – 2 min., podrážení).

58:58
    U Valentovi brány došlo k prudkému projevení emocí mezi Cekrem a Galvasem, kteří společně odchází na trestnou.

58:58
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Galvas – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Pastrnek.
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Cekr – 2 min., hrubost).

59:27
    KRYŠTOFU SEIDENGLANZOVI se v posledních vteřinách utkání podařilo prosadit z mezikruží přímo mezi Frgálovi betony.

Ve třetí třetině byla vidět touha Olomouckých vyrovnat, žádný gól se jim však vstřelit nepodařilo. Celá perioda byla tak po většinu času bez gólu, v poslední minutě se však podařilo prosadit Šumperku, který bere 3 body.

To je od nás vše. My se s vámi loučíme a těšíme se na vás u dalšího utkání Extraligy dorostu. (14:03:10)

Anna Pavlína Sedláčková

Branky a nahrávky: 10. Jarmara (Maurer), 16. Čunát (Compel, Pospíšil), 30. Peškar (Compel, Janech), 60. Seidenglanz

HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Drábek (C), Marek, Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Klaman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A), Najman, Pastrnek, Bošek, Konobejl, Golais, Belan.

Rozhodčí: Pavel – Bezděk, Přecechtěl.