Ústí n/L – Slavia 3:4 (po pr.) | Havířov – Litoměřice 1:3 (kon.) | Frýdek-M. – Vrchlabí 1:5 (kon.)
Benátky n/J – Přerov 3:0 (kon.) | Kolín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Šumperk – Vsetín 2:7 (kon.)
Kadaň – Jihlava 2:5 (kon.) | Prostějov – Třebíč 1:2 (kon.)
HC Frýdek-Místek
1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 30.10.2021, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké sobotní odpoledne u online přenosu z Chance ligy. Domácí Frýdek-Místek se porve o tři body s Vrchlabím. Mírným favoritem zápasu je hostující celek, který má na svém kontě už 25 bodů, což východočeský klub řadí na osmé místo v tabulce.

Vrchlabí, vedené trenéry Toášem Jirků a Martinem Koudelkou, je na vítězné vlně. Z posledních dvou zápasů bralo pět bodů za vítězství 4:3 po nájezdech v Ústí nad Labem a 2:0 doma s Havířovem. Brankář Soukup potřeboval na čisté konto 17 úspěšných zákroků.

O čtyři příčky níže je v tabulce domácí celek. Rysi jsou s osmnácti body na dvanáctém místě s dvoubodovou ztrátou na jedenáctou Slavii. Horší je to ze spodních příček, kde stejný počet bodů má i čtrnáctý Kolín. O lepším postavení rozhodlo skóre.

Frýdek-Místek neprožívá úspěšné období. Po vítězství nad Vsetínem přišla domácí pondělní prohra s Porubou a středeční neúspěch v Přerově. V obou případech Slezané prohráli 2:5.

Trenér Trličík zřejmě nebude moci počítat s šesticí Michálek, Zahradníček, Szturc, Šedivý, Martynek, Kofroň, kteří nastoupili ve včerejším utkání třineckých Ocelářů proti Spartě.

Hráči v číslech

Nejproduktivnější hráči
    16 - Alan Lyszczarczyk (4+12)
    12 - David Bartoš (3+9)
    11 - Mikuláš Zbořil (1+10)
    10 - David Klimša (4+6), Jakub Teper (3+7)

12 - Tomáš Kaut (6+6), Pavel Mrňa (6+6), Patrik Urban (4+8)
    9 - Ondřej Matýs (5+4)
    5 - Tomáš Jelínek (1+4), Michal Pochobradský (1+4)

25 - Jakub Lichtag

Brankáři (zápasy; úspěšnost; průměr gólů na zápas/nuly)
    Frederik Foltán – 11; 555 min.; 90,55%; 3,35/0
    Juraj Šimboch – 7; 332 min.; 89,01%; 3,61/0
    Daniel Šimonů – 1; 25 min.; 100,00%, 0,00/0

Jakub Soukup – 12; 734 min.; 91,45%, 2,37/2
    Oliver Štěpánek – 3; 185 min.; 89,33%, 2,59/0

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš – Lyszczarczyk, Peterek, Šlahař – Christov (C), Komorski, Klimša (A) – Tadeáš Král, Matiaško, Ján Blaško – Čmiel.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, Bučko, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – F. Moník, L. Kučera, M. Kloz.

Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Kučera, Blažek.

00:01

00:32
    Nepovedený pokus Jakuba Šlahaře z pravého mantinelu srazil soupeř do ochranné sítě.

01:08
    Kaut zkoušel střílet zpoza kruhů, ale puk k domácí bráně nedolétl, neboť se domácí obrana prezentovala výbornou prací a zablokovala střelu expardubického hráče.

01:52
    Hosté jeli do přečíslení dva na jednoho, ale střelu Matýse odrazil hokejkou do ochranné sítě obránce Matyáš.

02:19
    Hosté při průniku přes modrou čáru zastavil odpískaný ofsajd.

02:36
    Po přihrávce Chrtka od zadního mantinelu se mezi kruhy ocitl v dobré šanci Pochobradský, ale jeho rychlá střela orazítkovala pouze zadní mantinel za Šimbochovou brankou. Vrchlabský útočník střelou po ledě minul pravou tyč.

03:20
    Hra se stěhuje na druhou stranu. Nahozený puk přikryl pod lapačku brnakář Soukup.

04:05
    Peterek hledal od mantinelu u levé tyče Šlahaře, který nedokázal jedním kontaktem odrazit puk za záda brankáře Soukupa. Kotouč přeskočil hůl bývalého zlínského útočníka.

04:37
    Po levé straně si to namířil k bráně Zeman, ale Šimbocha neobelstil.

05:00
    Po střele Kajínka od modré čáry musel zasáhnout brankář Šimboch, který puk vyrazil ke svým spoluhráčům.

06:10
    Lyszczarczyk si nabruslil středem do útočného pásma, zkoušel přihrát na levou stranu, ale pas zastavila vrchlabská obrana.

07:18
    Obrovská chyba Michálka na útočné modré čáře, Pochobradský jej obral o puk a hosté zamířili ve dvou na branku. Pochobradský se rozhodl pro přihrávku volnému Heřmanovi, který trefil přesouvajícího se brankáře Šimbocha, který skočil k levé tyči a puk stihl chytit!

08:12
    Nepříjemná střela Zemana z pravého kruhu, který dostal pas od mantinelu. Jeho rána z první minula domácí branku. Šimboch nyní musel několikrát zasahovat proti soupeřově střelám a uspěl.

09:14
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty za krosček byl vyloučen Ondřej Vála.

09:44
    V obrovské šanci byl Peterek, který dostal křížný pas od Šlahaře, ale odkrytou bránu minul. Bude se znovu vylučovat.

09:44
    Kajínek míří na trestnou lavici. Čeká ho dvouminutový trest za vysokou hůl. Frýdek-Místek si zahraje dvojnásobnou přesilovku o délce 90 sekund.

09:49
    David Klimša ukončil dvojnásobnou přesilovku, když si přidržel protihráče. Domácí čeká přesilovka čtyři na tři a vhazování před brankářem Šimbochem.

10:35
    Domácí se nepřesnou střelou Šlahaře dostali z útočného pásma.

10:46
    Lyszczarczykova střela z pravého kruhu neletěla mezi tři tyče, brankář Soukup betonem puk zastavil pod tělem.

10:55
    Střela Matyáše od modré čáry skončila u brankáře Soukupa.

11:12
    Další střela Matyáše zpoza kruhů, Soukup puk vyrazil a hosté kotouč dostali do domácí třetiny.

11:31
    Už se hraje ve čtyřech, z první střílel zpoza levého kruhu Peterek, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

13:57
    Závar před domácí brankou, Patrik Urban se snažil dorazit puk za sedícího brankáře Šimbocha, ale neuspěl ani on, ani jeho spoluhráč Matýs.

15:31
    Zajímavá střela Mrni zpoza kruhů, který mířila do chumlu hráčů, ale brankář Šimboch puk dokázal vyrazit.

16:02
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Krásná akce Vrchlabí, Chalupa si za brankou vyměnil puk s Kautem, ten přihrál k pravé tyči PAVLU MRŇOVI a ten už měl lehkou práci překonat brankáře Šimbocha! Asistence: Tomáš Kaut, David Chalupa – 0:1.
    16:02 Pavel MRŇA - 0:1

16:12
    První přesilovku si zahrají hosté. Na dvě minuty za hákování byl vyloučen domácí útočník Ján Blaško.

17:02
    Kautova rána z levé strany orazítkovala tyč Šimbochovy branky!

17:24
    Dvě minuty za sekání inkasoval domácí Filip Komorski a dvojnásobnou přesilovku si zahrají hosté.

17:52
    Mrňa střílel z mezikruží do pravého horního růžku, ale netrefil branku.

18:08
    ONDŘEJ VÁLA dostal přihrávku z levého rohu mezi kruhy a tvrdou střelou po ledě prostřelil gólmana Šimbocha! Hosté využili dvojnásobnou přesilovku a v početní výhodě budou pokračovat i v dalších sekundách. Asistence: Tomáš Kaut, Patrik Urban – 0:2.
    18:08 Ondřej VÁLA - 0:2

19:02
    Hosté už tak precizní v zámku nejsou a soupeř se několikrát vysvobodil vyhozením puku do středního pásma.

19:38
    Komorski je zpět na ledě.

19:55
    V závěru první třetiny střílel z levého kruhu Šlahař, ale brankář Soukup si s tímto pokusem poradil.

20:00

První třetina se domácím vůbec nevyvedla. Nejprve domácí o dvojnásobnou přesilovku připravil zbytečným faulem Klimša, domácí následnou výhodu čtyři na tři nevyužili a soupeř trestal. V 17. minutě krásnou kombinaci uzavřel Mrňa a o dvě minuty později využil dvojnásobnou přesilovku Vála. Hosté tak zaslouženě vedou po první třetině 2:0.

20:01

20:37
    Domácím nevyšel vstup do druhé části, brankář Šimboch při vrchlabském kolotoči ztratil hůl, Chrtek přihrál na modrou čáru DAVIDU KAJÍNKOVI, jehož nahození propadlo až do domácí branky! Asistence: Ondřej Chrtek, Michal Pochobradský – 0:3.
    20:37 David KAJÍNEK - 0:3

22:11
    Nahození Blaška od pravého mantinelu dolétlo k brankáři Soukupovi, který si věděl s kotoučem rady.

22:28
    Šlahař dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy, ale z první nedokázal prostřelit brankáře Soukupa a nepovedlo se mu to ani z dorážky!

22:38
    Ciura fauloval ujíždějícího Pochobradského a rozhodčí nařídil trestné střílení.

22:38
    TOMÁŠ ZEMAN si najel z levé strany před branku a přesnou střelou do spodní poloviny branky pokořil Šimbocha – 0:4!
    22:38 Tomáš ZEMAN - 0:4

23:04
    Christov se snažil prosadit z mezikruží přes brankáře Soukupa, ale neuspěl.

24:10
    Tečovaná střela Kloze z pravého kruhu domácí hráč odrazil vedle branky.

24:18
    Střelu Vály od modré čáry zkrotil brankář Šimboch, když puk schoval do výstroje.

25:03
    Christov byl u zadního mantinelu zasažen vysokou holí a domácí budou hrát přesilovou hru. Vyloučeným je Matěj Kloz.

25:14
    Tvrdá střela Matyáše od modré čáry, brankář Soukup puk ramenem vyrazil před sebe a poté kotouč schoval pod lapačku.

25:33
    Šlahař vypálil z levého kruhu přes clonícího spoluhráče, ale brankář Soukup jeho střelu dokázal vyrazit.

26:32
    Peterek si vyměnil puk s Teperem a od pravého mantinelu si nabruslil k brance, kde zkusil střelou zápěstím překonat Soukupa, ale ten odolal i nyní.

27:17
    Vrchlabí je v plném počtu a vyvezlo puk do středního pásma.

27:44
    Lehké nahození Zemana Šimboch zpracoval za pomocí hole a lapačky a puk poslal za branku spoluhráči.

28:05
    Klimša unikal v souboji se soupeřem, ale bekhendem nedokázal prostřelit Soukupa!

28:20
    Na druhé straně byl v dobré pozici Zeman, jeho střelu po ledě vykopl Šimboch betonem ke svým spoluhráčům.

29:02
    Lyszczarczykovo překvapivé nahození z levého rohu mířilo k přední tyči, ale brankář Soukup utěsnil prostor a nepustil puk za svá záda.

29:41
    Tvrdá střela od modré čáry v podání Bučka skončila u slovenského brankáře v domácích službách, který puk schoval mezi betony.

31:15
    Šlahař si ve středním pásmu bekhendem přihodil puk před sebe a vzal to směrem na bránu. Tísněný nedokázal předvést kličku proti brankáři Soukupovi.

32:29
    Po přihrávce zpoza branky střílel z levého kruhu Matýs, ale brankáře Šimbocha z první neprostřelil. Domácí následně vyhodili puk za soupeřovu branku, což znamenalo zakázané uvolnění.

33:12
    Pochobradský dostal rychlou přihrávku na pravou stranu, prohodil si puk mezi nohama Malíka a střelou ke vzdálenější tyči minul branku. Na druhé straně zakončil domácí akci Blaško, ale jen do brankáře Soukupa.

33:32
    Chybu v domácí rozehrávce zachytil u mantinelu Kaut, přihrál Mrňovi, zavezl puk mezi kruhy, kde přihrál na levou stranu zcela volnému TOMÁŠI KAUTOVI, který si rychlou střelou zápěstím poradil s brankářem Šimbochem a zvýšil na 0:5! Asistence: Pavel Mrňa, Tomáš Kynčl.
    33:32 Tomáš KAUT - 0:5

35:04
    Posunutá branka Šimbocha, hra se stěhuje do středního pásma, protože viníkem byl Jelínek.

35:47
    Domácí si zahrají přesilovou hru, na dvě minuty za nedovolené bránění byl vyloučen Jan Oliva.

35:50
    Tak to je něco! Přesilovka domácích odstartovala velice špatně, Heřman ujel na domácí branku, ale gólmana Šimbocha střelou mezi betony nepřekonal, neuspěl ani jeho dorážející spoluhráč.

36:55
    Lyszczarczyk projel modrou čárou jak nůž máslem, dostal se do přečíslení dva na jednoho, ale místo přihrávky volnému Královi vsadil na střelu, ale tu napálil pouze do brankáře Soukupa.

37:15
    Z pravé strany střílel Peterek, ale zřejmě orazítkoval brankovou konstrukci.

37:39
    Domácích bylo na ledě v jednu chvíli šest a navíc brankář Šimboch. Rozhodčí zareagovali na hlasitý křik z lavičky Vrchlabí a ukončili domácí přesilovku. Trest odpyká Lyszczarczyk.

38:43
    Oliva už je zpět z trestné lavice a hosté jsou nastěhováni v útočném pásmu.

39:10
    Nahození Matýse z pravé strany brankář Šimboch vyrazil za sebe, hosté jsou stále u puku.

39:37
    Střelu Matýse od pravého mantinelu zkoušel tečovat před domácí brankou Chrtek, ale gólman Šimboch tečovanou střelu zneškodnil.

40:00

Druhá třetina byla z domácí strany ještě horší než ta první a trenér Trličík bude mít co dělat, aby jeho tým v poslední části ještě něco s výsledkem udělal. Vrchlabí si nejenže pohlídalo dvoubrankový náskok, ale ten v dalším průběhu ještě navýšilo o tři góly. Hned v úvodu druhé části se prosadil nahozením od modré čáry Kajínek. Dvě minuty na to proměnil trestné střílení Zeman a ve 34. minutě využil chybu domácí rozehrávky v pátý gól Kaut.

Absence pětice Kofroň, Zahradníček, Martynek, Šedivý, Szturc, jde hodně poznat. Celá pětice po včerejším povedeném duelu zřejmě zítra nastoupí v barvách Ocelářů na ledě Komety Brno.

40:01

41:18
    Nepřesný pokus Komorského od levého mantinelu, puk pouze prolétl kolem Soukupovy branky přes brankoviště do druhého rohu.

41:47
    Nepřesná přihrávka domácích hráčů končí zakázaným uvolněním.

41:52
    Po buly si z levé strany najel k brance Zeman, ale jeho pokus ke vzdálenější tyči brankář Šimboch vyrazil.

42:37
    Na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů. Zřejmě je to Komorski. Rozhodčí nakonec budou vylučovat, za vysokou hůl byl potrestán na dvě minuty Tomáš Zeman.

43:00
    Hosté vyhnali svého soupeře až do obranného pásma.

43:25
    Střela Tepera od modré čáry prolétla vedle Soukupovy branky. Puk zamířil z vrchlabské hole až k brankáři Šimbochovi.

43:57
    Teper zaváhal na modré čáře, ale soupeře do úniku nepustil.

44:14
    Hostům se daří vyhazovat puky do bezpečných míst.

44:37
    Zeman je na ledě a domácí zakládají útok od vlastní branky.

45:19
    Nepřesná střela Čmiela od levého mantinelu, Soukup máchl po puku, ale kotouč zamířil kolem branky až do rohu hřiště.

45:57
    Peterek hledal přihrávkou od pravého mantinelu před bránou Lyszczarczyka, ale k němu se puk nedostal.

46:17
    Šlahař vybojoval puk na pravé straně, ale přihrávka mezi kruhy se mu vůbec nevyvedla, puk skončil u brankáře Soukupa.

46:21
    Po buly střílel Klimša, k odraženému kotouči se dostal Komorski, avšak svým bekhendem neuklidil puk do odkryté branky, ale trefil jen zadní mantinel.

46:47
    Oliva si z levého rohu nabruslil před branku, ale tam nedokázal překonat domácího gólmana.

47:17
    Vrchlabí si zahraje přesilovku, Matouš Čmiel byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:59
    Válova střela zpoza kruhů byla zblokována, neuspěl ani Kaut z levé strany.

48:52
    Šimboch nyní podržel domácí celek, Matýs střílel z pravé strany, z druhé strany se snažil dorážet Mrňa, ale v obou případech byl úspěšný frýdecký gólman.

49:30
    Domácí jsou v plném počtu a také v útočném pásmu.

50:11
    Šimboch si poradil se střelou Kučery z pravé strany i s následným pokusem od modré čáry.

51:30
    Michálek si najel od pravého mantinelu mezi kruhy, ale následnou střelu zápěstím gólman Soukup bez problémů vyrazil.

51:52
    Zakázané uvolnění v podání Frýdku-Místku.

52:56
    Vrchlabí na chvíli tlačilo, ale zámek před Šimbochem si Východočeši nevytvořili. Domácí zablokovali střelu od modré, následně se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

53:45
    Obrovská šance Moníka, který se dostal do gólové příleřitosti po Mrňově přihrávce před branku, Moník ale z velké blízkosti trefil nejprve tyč a poté beton Šimbochovy branky.

54:29
    Heřmanovu střelu z levé strany Šimboch lapačkou vyrazil.

54:53
    Šimboch opět musel zasahovat, tentokrát proti střele Vály od modré čáry.

55:35
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí vstřelili čestný gól. Jakub Teper si z pravé strany nabruslil mezi kruhy, mezitím ještě obehrál Urbana, a přenechal puk JAKUBOVI ŠLAHAŘOVI, který rychlou střelou překonal brankáře Soukupa! Asistence: Jakub Teper – 1:5.
    55:35 Jakub ŠLAHAŘ - 1:5

57:16
    Matýsova střela od modré čáry donutila brankáře Šimbocha k zákroku, puk mířil do horní poloviny branky.

58:05
    Peterek za Soukupovou brankou podrazil hráče Vrchlabí a hosté si v závěru utkání zahrají přesilovou hru.

58:44
    Tvrdá střela Kauta z první z levého kruhu mířila vedle levé tyče Šimbochovy branky.

59:00
    Další nepřesná rána, tentokrát z pravého kruhu pálil Urban.

59:30
    Čtveřice domácích hráčů už šlapala vodu v obranném pásmu, nakonec se jí podařilo vyhodit puk na soupeřovu polovinu.

59:58
    Tvrdá střela Matýse od levého mantinelu, Šimboch včas sklepl betony k sobě a nepustil puk do brány.

Favorit dnešního zápasu si zaslouženě odváží z Frýdku-Místku tři body. Východočeši byli po celé utkání lepším celkem a nechybělo moc, aby brankář Soukup udržel čisté konto. Nakonec jej prostřelil necelých pět minut před koncem Jakub Šlahař.

Vrchlabí si po dnešním vítězství bude moci minimálně do středy užívat postavení v první šestce. Frýdek-Místek po dnešní prohře spadl na patnácté místo znamenající přímý sestup.

Slezané musí něco rychle změnit. Další zápas hrají už zítra doma proti Litoměřicím, které jsou aktuálně na druhé příčce. Možná týmu vypomůže někdo z třinecké juniorky, ovšem pomoc z ocelářského A-mužstva nelze očekávat.

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (19:38:49)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 56. Šlahař (Teper) – 17. Mrňa (T. Kaut, D. Chalupa), 19. O. Vála (T. Kaut, P. Urban), 21. Kajínek (Chrtek, Pochobradský), 23. T. Zeman (TS), 34. T. Kaut (Mrňa, T. Kynčl)

Rozhodčí: Koziol, Šudoma – T. Kučera, Blažek.