Tampa – Florida 3:2 (po pr.) | Columbus – NY Rangers 3:5 (kon.) | Buffalo – Toronto 4:5 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Ottawa – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Detroit – Montreal 3:2 (po pr.)
Carolina – St. Louis 3:2 (kon.) | Nashville – Arizona 4:1 (kon.) | Dallas – Philadelphia 5:2 (kon.)
Colorado – San Jose 6:2 (kon.) | Vegas – Vancouver 7:4 (kon.) | Seattle – Minnesota 2:4 (kon.)
Ottawa – Calgary 0:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
New York Rangers
Neděle 14.11.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (04:00:56)

Česká a slovenská stopa v utkání
    Jakub Voráček (CBJ) – 1+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě: 17:54

Statistiky zápasu
    Střely na branku – 36:41 (12:9, 6:19, 17:13)
    Úspěšnost vyhraných vhazování v procentech – 45:55
    Přesilovky – 1/3 : 1/2
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 10:28
    Zblokované střely – 7:12

I podruhé v letošní sezoně poráží Rangers Columbus. Přitom domácí byli 27 minut lepším týmem, jenže pak rozhodla zápas sekvence, kdy inkasovali třikrát během 64 sekund. Obraz hry byl najednou diametrálně odlišný. Rangers rychle otočili z 1:2 na 4:2. a do konce druhé třetiny mohli přidat další góly. Především Panarinův výkon rostl a postupem času začal na ledě dominovat. Skvěle dirigoval přesilovku a vymyslel kombinaci až do kuchyně, v jejím závěru selhal Kreider před prázdnou bránou.

Poslední třetinu odstartoval Panarin trefou zleva do horní tyče. Ruský útočník byl blízko hattricku. Z další šance už ale padl gól, když Zibanejad vyšperkoval souhru s Foxem pasem ke vzdálenější tyči před odkrytou bránu pro Chrise Kreidera. Hosté měli hru nadále pod kontrolou a soupeře jasně přehrávali. Každopádně v 54. minutě snížil kuriózně Alexandre Texier. Gavrikov nastřeloval puk zleva a v době, kdy postrčil Nemeth Texiera na Šesťorkina, tak ještě stačil domácí hokejista tečovat kotouč do sítě. Ačkoliv v tom byl nevinně, tak se na něj sesypali hostující hráči. Především ale Šesťorkin usoudil, že dál to nepůjde a přepustil místo v bráně studenému Georgijevovi. Columbus vycítil příležitost na srovnání. Nakonec 2,5 minuty před koncem odvolal Merzlikinse, ale při powerplay ani pořádně nevystřelil.

59:52
    Hosté vyhráli buly, ale zřejmě Voráček zachytil puk na modré čáře, nicméně byl zablokovaný a někdo z hráčů Rangers zkoušel trefit prázdnou bránu.

59:40
    Zakázané uvolnění Rangers, Columbus snad ještě nevystřelil při poweprlay, a to ji hraje více než dvě minuty.

59:12
    Kakko dobře forčekoval Werenskiho, ten rozehrál na pravou stranu, ale opět se nedokázali domácí přesunout před Georgijeva.

58:39
    Jenom na pět sekund se dostali domácí do útočného pásma a Panarin potom poněkolikáté útočil na hattrick.

58:15
    Nahození domácích zprava se odrazilo od zadního mantinelu a před bránou Rangers se málem srazil Fox se spoluhráčem.

58:01
    Hosté vyhodili a sudí rozpažil, takže se icing pískat nebude.

57:41
    Elvis Merzlikins odjel na střídačku, domácí hrají powerplay.

57:25
    Hosté drží daleko kotouč od Georgijeva, což jim naprosto vyhovuje.

56:45
    Bjorkstrand byl překřížen zprava a následně se snažil Hunt tahat čas v levém rohu hrací plochy.

56:02
    Bjorkstrand a Jenner zatopili hostům, ti se ubránili.

55:46
    Julien Gauthier posunul kotouč bekhendem po levé straně na zakázané uvolnění.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 9. J. Voráček (O. Bjorkstrand, Sillinger), 27. E. Robinson (Bean, Werenski), 54. Texier (Gavrikov, Bayreuther) – 18. Panarin (A. Fox, R. Strome), 28. Kreider (Trouba), 29. Panarin (R. Strome), 29. Trouba (Goodrow, J. Gauthier), 41. Kreider (Zibanejad, A. Fox)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski (A), Bayreuther, Gavrikov, Peeke, G. Carlsson – O. Bjorkstrand (A), Jenner (C), Nyquist – J. Voráček, Sillinger, Činachov – Stenlund, Roslovic, Hofmann – Texier, Kuraly, E. Robinson.
    New York Rangers: Šesťorkin (54. A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Lundkvist, Nemeth – Kreider (A), Zibanejad, Lafreniere – Kakko, R. Strome, Panarin (A) – J. Gauthier, Goodrow (A), Blais – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt.

Rozhodčí: Morton, Pollock – Galloway, O’Quinn

Diváci: 15 539